Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Zeytinyağı Saç Maskesi İle En Doğal Bakımı Yapın

28.05.2020
Zeytinyağı Saç Maskesi İle En Doğal Bakımı Yapın

Saçlarınıza doğal bir bakım yapıp sağlıklı uzamasını istiyorsanız zeytinyağı saç maskesi ev tarifini hemen uygulamalısınız.

Zeytinyağı İle Saç Bakımı Önerileri

İnsanlar saçlarındaki sorunlar için uygun saç bakım yağlarını tercih etmektedir. Siz de evde bakımınızı gerçekleştirmek ve vaktinizin bu kısmını kendinize ayırmak istiyorsanız zeytinyağı ile saç bakımınızı sağlayabilirsiniz. Faydaları ise saymakla bitmemektedir.

Bu yazımızda size saça olan bir kaç faydasından bahsetmek istiyoruz. Öncelikle kepek probleminiz var ise bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Saça güç ve parlaklık vermesi ile birlikte aynı zamanda saçların daha hızlı uzamasını sağlamaktadır.

REKLAM ALANI

Özellikle dış etkenlerden (fön, saç maşaları, sıcak hava dalgaları) kaynaklanan saç problemlerini çözmekte oldukça etkilidir. Yani yıpranmış saçlara zeytinyağı ile son verebilirsiniz.

Uygulama yöntemleri arasında bir kaç tane madde bulunmaktadır.

Ancak biz size en kolay uygulayabileceğiniz yöntemi anlatmak istiyoruz.

Kuru Saçlar İçin Zeytinyağı Saç Maskesi Tarifi

 1. Yarım su bardağı zeytinyağınızı hazırlayın ve bir kap içerisine boşaltarak 20 dakika kadar kısa bir süre ocakta pişiriniz.
 2. Ateş harlı değil orta dereceli olmalıdır. Buna dikkat etmelisiniz. Çünkü amaç zeytinyağını kızdırmak değil sadece ılımasına yardımcı olmaktır.
 3. Ilıma işlemi tamamlandıktan sonra saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar parmak uçlarınızın yardımı ile iyice yedirmeye başlayınız.
 4. Ancak saçlarınız zaten yağlı ise saç diplerinize sürmeden bir kaç parmak aşağıdan sürmeye başlamaya dikkat etmelisiniz. Zaten yağlı olan saçlarınız bu durumda daha fena bir hal alabilir.
 5. Saç dipleriniz kuru ise saç diplerinize sürdüğünüz zeytinyağını iyice yedirmeye özen gösteriniz ve hafif masaj yapmanız da sağlıklı olur.
 6. Devamında sadece başınızı bone yardımı ile kapatınız. Yarım saat sonunda saçlarınızı iyice şampuanlayarak yıkamanız gerekmektedir. Hepsi bu kadar.
 7. Ancak dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da bu uygulama sadece ayda 1 kere ya da maksimum 2 kere uygulanmasıdır.

Zeytinyağının Saçlar İçin Kullanımında Merak Edilenler

Zeytinyağı saç bakımında sıklıkla kullanılan doğal bir üründür. Kullanım amaçlarınıza göre çok merak edilen soruları cevapladık.

 1. Zeytinyağı saçı gürleştirir mi? Zeytinyağı saçı gürleştirme faydasından çok kuruluğunu giderir ve birbirine dolaşmasını engelleyip canlandırır.
 2. Zeytinyağı saçı bitlendirir mi? Biraz beklettikten sonra iyice yıkamanız halinde bit sorunu ile karşılaşmazsınız. Saçlarınızda çok beklememeli ve tertermiz yıkamalısınız.
 3. Zeytinyağı bal saç maskesi nasıl yapılır? Zeytinyağı ve bal ile yapılan birbirinden farklı maskeler https://www.kadinhalleri.com/evde-sac-maskesi-tarifi-onerileri/ için bu makalemizi okuyabilirsiniz.
 4. İbrahim Saraçoğlu’nun zeytinyağlı saç maskesi nasıl yapılır? Araştırmalarımıza göre doktorun bu tarzda bir saç maskesi yoktur. Ancak cansız saçları güçlendiren bir tarifini video olarak soruların altına ekliyorum.
 5. Zeytinyağı saça faydalı mıdır? Zeytinyağının saça bir çok faydası bulunmaktadır.
 6. Haftada kaç kez zeytinyağlı saç maskesi uygulanmalıdır? Zeytinyağı saç maskesini haftalık uygulamak hem zaman açısından hem de sağlık açısından çok uygun değildir. Bunun yerine aylık uygulayabilirsiniz.
 7. Saç dökülmesini zeytinyağı saç maskesi önler mi? A ve E vitaminlerini içerdiğinden dökülmelerin önüne geçer bunun en büyük nedeni ise güçlenen ve canlanan saçların daha az dökülmesidir.

Siz saçlarınıza fayda sağlamak için zeytinyağı saç maskesini hangi amaçla kullanıyorsunuz?

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.