Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Yüzünüzdeki Lekeleri Geçiren Expigment Krem Nedir?

31.08.2019
Yüzünüzdeki Lekeleri Geçiren Expigment Krem Nedir?

Expigment krem oldukça yaygın olarak kullanılan cilt soyucu etkili bir kremdir. Expigment krem kullananlar ve yorumlarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Ciltteki sivilcelerden kalan lekeler, güneş lekeleri, siyah nokta oluşumdan sonra ciltte oluşan renk eşitsizlikleri, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve birçok diğer sebepten dolayı ciltte oluşan lekeleri giderecek cildin renk tonunu mükemmel bir şekilde eşitleyen kremin piyasada %4 lük ve %2 lik 2 adet farklı çeşidi bulunmaktadır.

Yazımızda bu kremi kullananların yorumlarını, kremin ne işe yaradığını, faydalarını, prospektüsü ve krem hakkında tüm merak edilenleri inceleyeceğiz.

REKLAM ALANI

Expigment Krem Ne İş Yarar? Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildinizdeki iz, leke, kızarıklık, sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve tüm renk eşitsizlikleri için kullanılan kremin madde madde yararları.

 • Yaralanmalardan doğan lekeleri gidermek için kullanılabilir.
 • Cildinizdeki çilleri gözle görülür şekilde azaltabilirsiniz.
 • Yaşlanmaya bağlı oluşan göz kenarlarındaki siyahlıkları azaltabilirsiniz.
 • Ütü yanığı, çaydanlık yanığı gibi yanık problemleriniz için kullanabilirsiniz.
 • Güneşin zarar veren ışınlarının ciltte yaşattığı lekeleri azaltabilirsiniz.
 • Sivilce ve akne izlerini kolaylıkla cildinizden söküp atabilirsiniz.
 • Cildinize genç bir görünüm verir.

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Özellikle kullanıcı yorumlarını da dikkate alarak deneyimlenmiş kullanma kılavuzu ile sizlere bu leke soyucu kremi nasıl kullanacağınızı detaylarıyla paylaşacağız.

Cildinizdeki lekeleri geçirmek için kullanacağınız kremi günde bir sabah bir de akşam olmak üzere 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır. Kremi kullanmadan önce cildinizi soğuk suyla yıkayıp temizlemek önemli bir nokta çünkü kirli ve yağlı bir cilde uygulama yapmak iyi bir sonuç almanızı geciktirecektir.

Cildinizi yıkayıp kuruladıktan sonra süreceğiniz bölgenin durumuna göre nohut büyüklüğünde kremi alıp, cildiniz de 2 dakika kadar ovalayarak iyice yediriniz. Lekeli bölgenin temizlenmesi için expigment kremi 2 ay düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Eğer bu süreç içerisinde gözle görülür bir değişiklik yok ise kremi kullanmayı hemen bırakıp doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Expigment Krem Hakkında Sorulan Sorular Ve Kullanıcı Yorumları

Siz değerli okuyucularımız için expigment kremi kullananlardan aldığımız yorumları derledik.

 1. Expigment krem reçetesiz alınabilir mi? Evet kremi kullanmak isteyenler eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edebilir. Fakat reçetesiz dahi olsa bilgilenmeden lütfen kullanmayınız.
 2. Ciltteki leke azaltma etkisi güçlü müdür? Expigment krem piyasada bulunan diğer kremlere göre en etkili leke azaltıcı ve renk eşitleyici kremlerden biridir.
 3. Expigmet kremi kullanan 23 yaşındaki Elif T. Cildindeki sivilce ve siyah noktadan kaynaklanan lekeleri 2 hafta içerisinde temizlediğini belirtiyor
 4. Expigment kremi ameliyat izleri içinin kulanan Muhammed S. Ameliyat izlerinin büyük ölçüde azaldığını belirtiyor.
 5. Expigment kremi genital bölgesi için kullanan Şebnem L. Kremin bikini bölgesinde beyazlatıcı etki gösterdiğini söyledi fakat doktoruna danışıp kullandığını özellikle belirtiyor.
 6. Seyhan B. Expigment kremi kullandıktan sonra cildinde hafif kızarıklıkların olduğunu belirtti. 1 ay kadar kullandıktan sonra cildimdeki lekelerden tamamen kurtuldum diyor ve ekliyor kremi kullandıktan sonra sakın güneşe çıkmayın

Expigment krem nedir ve nasıl kullanılır sorularının yanı sıra merak edilen krem prospektüsüne şu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Expigment Kremi Kullandıktan Sonra Genel Olarak Cildinizi Ne Bekliyor Olacak?

Cildi soyduğu için güzelleşmek adına kullandığınız kremin nasıl bir etki bıraktığına geçmeden önce expigment 2 ve expigment 4 kreminin farklarından bahsetmek istiyoruz.

Expigment kremin faydaları
Expigment kremin faydaları

Expigment kremin içeriğinde bulunan depigmanın oranına göre 2 çeşit krem üretilmiştir. Bu kremlerin farkı tamamen depigman farkından kaynaklanmaktadır. Cildinizdeki yaranın veya lekelerin durumuna ve cildinizin hassaslık durumuna göre expigmant %4 veya %2 kullanabilirsiniz.

Cildinizdeki lekelerin boyutları ve oranı çok fazlaysa %4 lük kremin daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Hangisini kullanacağınıza karar verirken doktorunuza danışmayı unutmayınız. Şimdi kremin cildinizde nasıl bir etki bırakacağına geçecek olursak. Expigment kremi cildinize sürdükten sonra hafif bir yanma ve kızarıklıkla karşılaşabilirsiniz.

Lekeler ve İzler Ne Zaman Geçer?

Bu yanma süreci 2 ila 3 gün arasında değişebilir. Yaklaşık bir hafta sonra cildiniz soyulmaya başlayacak. 1 hafta sonra ise soyulmalar bitmiş olacaktır.

Kullanıcı yorumları bizlere gösteriyor ki kremi güneş kremi ile beraber kullananlar epeyi fayda sağlamışlardır. Lekelerin geçmeye başladığını ilk 1 ayda göreceksiniz fakat kremi yaklaşık 45 gün kadar kullanmanız cildinizdeki renk eşitliğinin tamamen sağlanabilmesi için önemlidir.

Expigment Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Krem ile ilgili bazı yan etkiler bulunmaktadır. Bizlerden siz değerli okurlarımıza tavsiye cildinizin durumuna göre değişiklik gösteren bu etkilerden en hafif derecede kurtulmak için doktor tavsiyesiyle kremi kullanmanız olacaktır.

Expigment krem kullananlar
Expigment krem kullananlar
 • Bazı kullanıcılarda hafif kaşıntı, kızarıklık ve cilt ısınmasına sebep olduğu gözlemlenmiştir.
 • Aşırı hassas bünyelerde nefes darlığı, baş dönmesi, yutkunmakta zorluk ve mide bulantısı belirtileri gözlemlenebilir. Bu gibi durumlarda en yakın sağlık kurumuna gitmelisiniz.
 • Cildinizi güzelleştirmek için kullandığınız kremlerde ciltte hafif yanma gözlemlenmesi gayet normaldir. Fakat cildinizde şiddetli yanma, aşırı kızarıklık ve pul pul dökülme gibi bir durumda kremi kullanmayı bırakmalısınız.
 • Krem ciltte iğne gibi batma durumu yaratabilir.
 • Bazı kullanıcıların derilerinde çatlama yaptığı gözlemlenmiştir.
 • Expigment kremi kullandıktan sonra güneşte çok fazla durmamanız gerekmektedir. Zaten hafif kızarıklık yapan krem güneşle beraber cildinizde tahrişe sebebiyet verebilir.

Expigment Kremin Fiyatı Nedir?

Expigment krem fiyatı kremin çeşidine göre değişmektedir. Expigment %4 kreminin 2019 yılı satış fiyatı 8,50 TL, expigment %2 kreminin ise satış fiyatı 8 TL’ydi. Bu kremi reçetesiz olarak da alabilirsiniz 2020 expigment fiyatı değişiklik gösterebilir.

Expigment krem nedir ve kremi kullananların yorumlarından bahsettiğimiz yazımız haricinde tretin krem kullanmak isteyenler için ise ilgili yazımızdaki bilgileri okumaya davet ediyoruz.

REKLAM ALANI