Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Yeni Nesil Saçlar 2020 Ombre Modelleri

23.08.2019
Yeni Nesil Saçlar 2020 Ombre Modelleri

Kadınların saç trendleri arasında her zaman birinci sırada yer alan ombre saç modellerini artık bilmeyen yok. Peki 2020 yılının ombre modelleri renkleri ile saçlarda ne gibi yenilikler sunuyor.

Ombre Nedir?

Ombre tanım olarak bir saç renginin diğerine aşamalı olarak karışıp renk tonlarını hareket ettiren ve gölgeler oluşturan saç modeli olarak bilinmektedir. Saçlar haricinde, dekorasyon ve pişirme tekniklerinde de kullanılır.

2015 yılı başlarında moda dünyasını kasıp kavuran ombre saç modelleri özellikle 2017 ombre modelleri ile adeta herkesin gönlünde taht kurdu. Bu kadar sevilmesi artık ombrenin saçlardaki kalıcılığını koruyup sadece renklerin ahenginin değişmesine yol açıyor.

REKLAM ALANI

Ombre saçlar bazen balyaj ile karıştırılabilmektedir. Bu farkı anlamak için balyaj ile ilgili bilgilere şu makaleden ulaşabilirsiniz.

Peki yeni nesil 2020 ombre saç modelleri hangileri olacak?

En Yeni Ombre Modelleri

Özellikle saçlarını tamamen boyatmak istemeyenlerin ya da saçlarında aradığı değişikliğin farklı tonlarla yakalanabileceğini düşünenlerin tercih ettiği ombre modelleri için ombre nedir? ombre nasıl uygulanır ve ombre yapılan saçın bakımı nasıl yapılır? sorularınıza bu yazımızda cevap bulacaksınız.

Ombre saç renkleri ile ilgili yazacak çok bir şey yok sizi 2020 ombre saç modellerinin birbirinden özel ve farklı renkleri ile baş başa bırakıyorum. 🙂

1) Gri Ombre Modeli

Geçen yılın iddialı ombre modelleri arasında yer alan ‘gri’ bu yılda yine daha çok ‘küllü gri’ gibi renklerle karşımızda. Gri ombre yaptırmak isteyenler ve emin olamayanlar piyasada satılan geçici ombre saç spreyleri ile nasıl duracağına bakabilirler.

Doğallık ve sonbaharın uyumunu yakalamak için küllerinden doğan gri ombre:

Küllü gri ombre modelleri
Küllü Gri Ombre Modelleri
Doğal gri ombre
Doğal Gri Ombre

2) Işıltı Kazandıran Sarı Ombre Modeli

Sarı ombre modeli 2020 yılında da trendler arasında ama biraz daha doğallaşıp değişerek bunu sağlayan ise eriyen ombre! denilen bir teknik.

Koyu tondan açık tona ilerleyen ancak saçın doğal görünümünü koryan bu modeli sarı saçlar için kullanabilirsiniz.

Eriyen sarı ombre
Eriyen Sarı Ombre
Doğal sarı ombre modelleri

3) Bu Yılın Modası Kısa Saça Ombre

2020 yılının saç modası kısa saçlardır. Peki uzun saçlıların bu ahenkli ombre modellerinden mahrum mu kalacağız biz kısa saçlılar? Tabi ki Hayır. 🙂 İşte size fikir verecek mükemmel kısa saç ombre modelleri.

Kısa saç ombre
Kısa Saç Ombre
Kısa saç küllü gri ombre
Kısa Saç Küllü Gri Ombre

Kısa saç kullanıyorsanız ve çarpıcı renkler hep gönlünüzde yatıyorsa doğru bir zamandasınız. Çarpıcı kızıl gibi renklerle kısa saçlarınıza ombre uygulayabilirsiniz.

Çarpıcı kızıl ombre modelleri
Çarpıcı Kızıl Ombre Modelleri

3) Siyah Saça Ombre Modelleri

Siyah saçlı kadınları düşündüren ve ben nasıl bir ombre yaptırmalıyım saçlarımı da boyatmak istemiyorum stresine son verecek siyah saça ombre modelleri uygulayabilirsiniz.

Siyah saça ombre
Siyah Saça Ombre

Ombreli Saçlar ve Bakımı

2017, 2018 ve 2019 derken bu yeni modellerde umarım saçlarınız için bir fikir oluşturmuştur. Sizde 2020’ye saçlarınız ile damga vurmak istiyorsanız ombreli saçlara merhaba demelisiniz. Ya da loreal evde ombre seti ile saçlarınızı açabilir ve nasıl duracağını test edebilirsiniz.

Ombreli saça bakım yapmak için evde aloe vera saç bakım maskesi yaparak canlılığını korumakta mümkün. Ombre saç doğru uygulandığında neredeyse bütün kadınlara yakışmaktadır. Bu sebepten doğru rengini seçerek ya da kendi saçlarınızla uyumlu modelleri seçmek için iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Ombreli saçlar için renk ve modelinizi seçtikten sonra ombre nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Neriman dedi ki:

    Ombre modelleri ile ilgili daha çok fotoğraf atmalısınız