Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Travazol Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

06.09.2019
Travazol Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Pişik ve mantar hastalıklarının tedavisinde akla gelen en etkili çözüm olan travazol deri kremi nedir? Travazol krem nasıl kullanır? Travazol krem fiyatı?

Uzun bir süre ayaklarınızdaki mantarlara çözüm bulamadıysanız kesinlikle bu yazımızı okumalısınız. Travazol krem mantar, egzema ve genital bölgedeki yaraların tedavisinde kullanılan başlıca kremlerden sadece birisidir. Bunun haricinde ayak mantarı ya da tırnak mantarı için uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleri şunlardır.

Şimdi hep birlikte travazol kremi nasıl kullanacağımıza bakalım.

REKLAM ALANI

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem cildinizde oluşan pişik, mantar, ağır iltihap ve egzema gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan medikal bir kremdir.

Travazol kremin virüsler üzerinde bilinen bir etkisi yoktur. Özellikle çocuklarda görülen kızamık, uçuk ve su çiçeği gibi rahatsızlıklarda travazol kremi kesinlikle kullanmamalısınız.

Tüm eczanelerden temin edebileceğiniz travazol kremin tüm detaylarına yazımızın devamında yer vereceğiz.

Travazol Kremin İçeriği ve Etken Maddesi Nedir?

Travazol kremin etken maddesi izokonozal nitrat ve diflukortolon valerattır. İçerisinde ise alkol, stearat, polisorbat, likit ve distile barındırır. Kremin en olumlu sonuç gösterdiği rahatsızlıklar mantar ve pişik rahatsızlıklarıdır.

Travazol Krem Ne İşe Yarar ?

Travazol kremin kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Sizlere rahatsızlığınız için bir doktora danışmadan travazol kremi ve yan etkileri bulunan hiçbir kremi kullanmamanızı tavsiye ederiz.

 • Ayak mantarları için kullanabilirsiniz;

Travazol kremin en etkili olduğu rahatsızlık mantarlardır. Cildinizde veya ayaklarınızda oluşan mantarların kökünü travazol krem ile kurutabilirsiniz.

Ayaklarınızdaki mantarları azaltmak için öncelikle ayak temizliğinize çok dikkat etmeniz gerekir.

Günde en az 2 defa ayaklarınızı yıkadıktan sonra travazol kremi ayak parmak aralarınıza ve mantarlı bölgelere ince bir tabaka halinde sürüp cildinize yeteri kadar nüfuz ettirmelisiniz.

Düzenli kullanımda 2 ila 3 hafta sonra ayak mantarlarınız azalacak ve mantar dolayısı ile oluşan koku ve kaşıntı hafifleyecektir.

 • Egzamalar için kullanabilirsiniz;

Öncelikle travazol kremin egzamalar için kesin bir çözüm olmadığını belirtmek gerekir. Fakat doktorlar egzamaları rahatlattığı için travazol kremi önermektedirler.

Sizlerde oluşan egzemaların yayılma durumuna göre doktorunuza danışarak travazol kremi kullanabilirsiniz. Bebeklerde egzama için kullanılıp kullanılmaması gerektiğine doktorunuz karar vermelidir.

 • Pişik için kullanabilirsiniz;

Özellikle bebeklerdeki pişik problemleri için en ideal krem travazoldur. Yetişkinlerinde pişik tedavisi için kullanmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Travazol kremi uyguladıktan sonra uyguladığınız bölge hava alacak bir şekilde yarım saat kadar beklemelisiniz.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise kesinlikle kıyafetlerinizi ve iç çamaşırlarınızı temiz tutmalısınız. Böylelikle pişik problemleriniz kısa sürede iyileşecektir.

 • Genital bölgedeki mantar ve yaralar için kullanabilirsiniz;

Travazol kremi vajina veya peniste oluşan mantarlar ve yaralar için kullanabilirsiniz.

Bu nokta çoğu kadın vajina içine sürülür mü? Sorusunu merak etmektedir. Travazol kremi vajina iç bölgesine de kullanabilirsiniz.

Düzenli olarak günde 1 nohut büyüklüğü kadar kremi genital bölgeye uygularsanız bir hafta içinde olumlu geri dönüşler göreceksiniz.

 • İltihaplı sivilceler için kullanabilirsiniz;

Travazol kremi ufak sivilceler için kullanırsanız olumlu sonuç alamazsınız. İltihap kurutma etkisi nedeniyle büyük ve iltihaplı sivilcelerde travazol kremi kullananlar daima olumu sonuç alırlar.

 • Cilt lekeleri için kullanabilirsiniz;

Uzman bir dermatolog hekimden onay aldıktan sonra cildinizdeki lekeler için kullanabilirsiniz. Travazol kremin içeriğindeki etken maddelerin cildi besleme ve yenileme özelliği vardır.

 • Kızarıklıklarda ve kaşıntılarda kullanabilirsiniz;

Travazol kremi kızarıklıklar ve kaşıntılar için kullanabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda travazol krem cildinizde batma ve pullanma gibi yan etkilere yol açabilir.

Travazol Krem Ne İşe Yarar
Travazol Krem Ne İşe Yarar

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol kremin kullanımı her hastalık tipine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle kremi kullanmadan önce mutlaka uzman bir hekimde rahatsızlığınızın durumuna göre destek almalısınız.

Travazol kremi rahatsızlığı olan bölgeye uygulamadan önce cildinizi sabunlu su ile temizlemelisiniz.

Sonrasında kremi bir pamuk yardımıyla “rahatsızlığınızın durumuna göre 1 nohut büyüklüğünde veya daha fazla uygulayabilirsiniz” cildinize tüm problemli bölgeye dağıtarak yedirin.

Kremi sürdükten sonra sürdüğünüz bölgenin üzerini kapatmamalısınız. Yarım saat kadar hava alacak şekilde beklemelisiniz.

Düzenli bir şekilde kullanırsanız travazol kremin etkilerini çok hızlı bir şekilde görmeniz oldukça yüksektir.

Travazol Kremin Yan Etkileri

Yaygın görülen bir yan etkisi olmamakla beraber, travazol kremin bazı ciltlerde olumsuz etkilere yol açabilir. Bu nedenle travazol kremi kullanmadan önce uzman bir doktora danışmalısınız. Cildin patolojik tepkilerine göre gözlemlenen bazı yan etkileri şunlardır.

 • Karın ağrısı
 • Mide bulantısı
 • Deride kabarma
 • Deride aşırı batma hissiyatı
 • Tüylenme

Bu etkiler travazol kremin hafif yan etkileridir. Bu durumlarla karşılaşmanız halinde hemen kremi uyguladığınız bölgeyi ılık suyla temizleyip bir doktora danışmalısınız.

 • Boğazda şişlik
 • Nefes almada zorlanma
 • Uygulanan bölgede morarma
 • Mide bulantısı

Bu etkiler ise travazol kremin nadir görülen yan etkileridir. Bu etkilerden herhangi biri ile karşılaşırsanız acilen size en yakın sağlık kuruluşundan destek almalısınız.

Travazol Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Travazol kremi hangi rahatsızlık için kullandığınız ve rahatsızlığınızın boyutuna göre iyileşme süreniz değişiklik gösterebilir.

Fakat bazı kullanıcı yorumlarını da göz önüne alarak travazol kremin özellikle mantar tedavisinde en hızlı çözümü ürettiğini söyleyebiliriz.

Ayaklarınızda ki mantar başlangıç seviyesindeyse 1 hafta içerisinde gözle görülür bir iyileşme gözlemlenir.

Pişik, kaşıntı, egzama ve genital bölgelerdeki düzenli kullanımında en geç 1 ay içerisinde olumlu sonuçları ile karşılaşılır.

Travazol Krem Hakkında Merak Edilenler ve Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde çoğu hastaların travazol krem hakkında merak ettiği ve yaygın olarak sorulan sorulara kısa ve öz cevaplar vereceğiz.

 • Travazol Kremi Genital Bölge Rahatsızlıkları İçin Kullanabilir Miyim?

Evet genital bölgeler için travazol krem kullanılabilir.

 • Travazol Krem Cildi Beyazlatır Mı?

Travazol kremin cilt beyazlatıcı etkisi yoktur. Bunun için cilt beyazlatıcı etkiye sahip expigment krem adlı makalemizi okuyabilirisiniz.

 • Travasol Krem Tüylenme Yapar Mı?

Yüz bölgesinde tüylenmeye yol açabilir. Özellikle yüz bölgeniz için doktorunuzun önerdiği muadil kremlerden faydalanabilirsiniz.

 • Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol kremin bazı hastalarda tüylenme yaptığı görülmüştür. Bu nedenle yüzünüze sürdüğünüz takdirde ilerleyen zamanlarda tüylenme problemi yaşayabilirsiniz. Tüylenme dışında yüz için herhangi bir olumsuz etkisi söz konusu değildir.

 • Travazol Kremi Açık Yaraya Sürebilir Miyim?

Bu kremi kesinlikle açık yaralarınız için kesinlikle kullanmamanız tavsiye ediliyor.

 • Deride Soyulma Yapar Mı?

Uzun süreli kullanımda soyulma yapıcı etkisi görülebilir.

 • Gebelik Ve Emzirme Döneminde Travazol Kremi Kullanabilir Miyim?

Doktor tavsiyesiyle kullanabilirsiniz. Fakat kana karışabilecek bir krem olduğu için emzirme döneminde dikkatli olmalısınız.

 • Travazol Kremin Prospektüsüne Nerden Ulaşırım ?

Verdiğimiz bu linkten travazol krem prospektüsüne ulaşabilirsiniz.

 • Travazol Kremi Sgk Karşılıyor Mu?

Sgk travazol kremi bir reçetede en fazla 2 kutu olacak şekilde karşılamaktadır.

Travazol Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Kremin içerdiği etken maddeler alerjiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 2. Hamile veya emziren bir kadınsanız kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.
 3. Travazol kremi kullanırken sert, ağır kokulu şampuan ve sabunlar kullanmamalısınız.
 4. Travazol kremi kullanırken gözünüz ile temasından kaçınmalısınız.
 5. Kremi uyguladığınız bölgeyi kapatmamalı aksine açık ve hava alacak şekilde bırakmalısınız.
 6. Su çiçeği, uçuk ve kızamık gibi rahatsızlıklarda kesinlikle travazol kremi kullanmamalısınız.
 7. Travazol kremin saydığımız yan etkilerinden korunmak için doktorunuza danıştıktan sonra kullanmalısınız.

Travazol Krem Hakkında Bazı Kullanıcı Yorumları

Çeşitli doktorlardan ve hastalardan derlediğimiz bazı kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz.

 • Bu kremi askerlik dönemindeki mantarları için kullanan Salih bey sonuçlarından oldukça memnun ve en hızlı şifayı travazol kremle bulduğunu belirtiyor.
 • Bebeğinin pişik sorunu için kullanan Funda hanımda pişik sorunları için travazol kremi tavsiye ettiğini belirtiyor.
 • Kulaklarında ve saç diplerinde beyazlama ve soyulma yaşayan birden çok hasta. Travazol krem kullandıktan sonra şifa bulduklarını belirtiyor.
 • Genital bölgesindeki yaranın uzun süre geçmediğini belirten Aygün hanım travazol kreme şükran borcu olduğunuz esprili bir şekilde belirtti.

Travazol Kremin Muadili Olan Bazı Kremler

Bazı kremler travazol krem ile aynı hastalıklar için kullanılabilir. Bunlardan bir kaçının listesi.

 • Albacort krem
 • Mantazol krem
 • Tınagen deri kremi
 • Troderm krem
 • Dermo-rest solisyon
 • Fuggy krem

Travazol Kremin 2020 Fiyatı

Travazol 15 gram deri kremin 23 Ağustos 2019 tarihli satış fiyatı tüm eczanelerde 20.44 TL olarak geçmektedir. 2020 yılında 24 – 30 TL arasında satışa sunulması beklenilmektedir.

Travazol krem nedir ve travazol krem kullananların yorumlarını hazırladığımız sayfamızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.