Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Tarçınlı Su Faydaları Ve Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?

13.09.2019
Tarçınlı Su Faydaları Ve Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?

En kolay zayıflama yöntemi olarak bilinen tarçınlı su faydaları, tarçınlı su nasıl yapılır? Ve tarçınlı su zayıflatır mı sorularına cevaplar.

Tarçınlı Su

Tarçınlı suyun faydalarının bu kadar merak edilmesinin altında yatan son dönemlerde popüler bir diyet olarak kullanılması yatmaktadır.

Tarçınlı su ile 1 haftada 5 kilo verebilmenin mümkün olduğu bilindiğinden ister istemez zararları ve yararları ile ilgili sorularımızın da cevaplarını arıyoruz.

REKLAM ALANI

Aromatik baharatlar arasında en çok sevilen tatlı ve yemeklerde sıklıkla kullandığımız tarçının metabolizma hızlandırıcı özelliği bulunmaktadır.

Bu sebepten kilo vermek isteyenlerinde uzun diyet listeleri yerine kullandıkları bir göbek eritme yöntemi haline gelmiştir. Bu makalemizde tarçınlı suyun faydaları, tarçınlı su ile 1 haftada 5 kilo verme yöntemi, tarçınlı su nasıl yapılır , tarçınlı su ne kadar tüketilmeli ve İbrahim Saraçoğlu tarçınlı su kürünü sizlerle paylaşacağız.

Tarçınlı Su Faydaları
Tarçınlı Su Faydaları

Tarçınlı Su Faydaları

 • Vücuttaki yağları yakaran bilinçli ve düzenli kullanımı sonucunda yağların kiloya dönüşmesini engeller.
 • İnsülin direncini arttırdığı için diyabet hastalarının sık sık kullanması tavsiye edilir.
 • Uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. İştahı bastırır ve tatlı krizlerinin önüne geçer.
 • Antibakteriyel özelliği sayesinde sindirimi zorlaştıran bakteriler ile mücadele eder.
 • Kolesterol seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olur.
 • Baş ağrısı ve migren gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
 • Hafızayı güçlendirme özelliği vardır.
 • Adet öncesi sendromuna iyi gelir ve adet ağrılarını dindirir.
 • Boğaz ağrısı, öksürük ve ağız hijyeni için kullanılması tavsiye edilir.
 • Kişinin gün boyu enerjik kalmasına yardımcı olur.
 • Karın bölgesindeki yağları yakmada etkili olduğu için bölgesel zayıflama ve kilo vermeye yardımcı olur.

Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?

Tarçınlı su metabolizma hızlandırma ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını düzenleme gibi faydaları bulunduğundan ve yağ yakıcı özelliği sayesinde zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

Hızlı kilo verme gibi bir arayış içerisinde olan kişilerin güvenilir bir şekilde kullanabilmesi ve kolay hazırlanması nedeniyle popüler bir diyet olarak kullanılan tarçınlı su aslında temel olarak uzun süreli bir zayıflama yöntemi değildir.

Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?
Tarçınlı Su Zayıflatır Mı?

Sadece haftada 5 kilo gibi yüksek rakamlara ulaşan ve sizin fazla kilolarınızı şişkinliklerinizi alan su yağ yakımını da arttırmaktadır. Eğer sürekli fazla kilolardan şikayetçiyseniz yaşam biçiminizde belirli değişiklikler yapmak durumundasınız.

Bütün bunları bildikten sonra tarçınlı su zayıflatır mı? sorunuza evet cevabını verebiliriz. Ancak istediğiniz sonuçları süreklilik haline getirir mi diye merak ediyorsanız ilgili makalelerimizi okumalısınız.

Emziren Anne Tarçınlı Su İçebilir Mi?

Hamilelikte aldığı fazla kiloları emzirirken vermek isteyen annelerde tarçınlı su diyetinden faydalanıp faydalanamayacaklarını merak ediyorlar.

Tarçın ani kan şekeri ve kolesterol seviyesi ayarlamalarına sahip olduğu için emziren anneler için sakıncalı olabilir. Özellikle su ile birlikte kullanıldığında emziren annelerin kullanması tavsiye edilmez. Bu durum bir bitki çayı formuna kavuşmuş olmasından kaynaklanır.

Ancak yine de yavaş yavaş fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız tarçınlı süt karışımını tercih edebilirsiniz. Doktorunuza danışarak toz tarçını süt ile karıştırıp kullanmanız fazla kilo ve yağlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Tarçınlı Su ile Haftada 5 Kilo Vermeniz Mümkün

Tarçınlı su ile zayıflama olarak bilinen ve haftada 5 kilo verdiren bu diyet nasıl uygulanır. Tarçınlı su nasıl hazırlanır bunların cevabını bu başlıkta bulabileceksiniz.

Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır?
Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır?

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır?

Tarçınlı su hazırlanışı çok kolaydır. Tarçınlı su ile kilo verme yöntemi de bu bakımdan oldukça pratik ve kolaydır. Suyu hazırlamadan önce tarçına bir alerjinizin olup olmadığını bilmiyorsanız doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.

İsterseniz kabuk tarçın ya da toz tarçın ile zayıflama suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Yine karanfilli tarçınlı su ile kilo vermek istiyorsanız yazının üzerine tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

Özellikle çubuk tarçınlı su yapımını öneriyorum. Çünkü herhangi bir kimyasal işlemden geçme olasılığı daha düşüktür.

 • 1 bardak su
 • Yarım çubuk tarçın ya da 1 tatlı kaşığı tarçın

Bu iki maddeyi bir biri ile karıştırarak diyet için kullanacağınız tarçınlı suyu hazırlayabilirsiniz. Eğer tadı acı geliyorsa defne yaprağı, elma dilimi gibi doğal tatlandırıcılar kullanabilirsiniz.

Tarçınlı Su Hazırlanışı
 1. 1 bardak su ile yarım çubuk tarçını bir cezveye aldıktan sonra,
 2. İyice kaynatın ve daha sonra ocaktan alıp ılımasını bekleyin.
 3. Bu karışımı sabahları aç karnına ya da akşam yatmadan önce bir bardak olacak şekilde için.

Bir Başka Tarif Limonlu Tarçınlı Su

Vücudun alkali bir hal almasını sağladıktan sonra sindirim sistemini hızlı çalıştıran ve yağ yakımını arttıran limonlu tarçınlı su ile daha fazla kilo verebilirsiniz.

Bir bardak sıcak su ile, 1 adet limon suyu ve bir çubuk tarçını karıştırarak sabahları aç karnına içmemiz halinde fazla kilolarımızdan kurtulabiliriz.

Bu başlık altında yine İbrahim Saraçoğlu tarçınlı su videosunu bırakıyorum. Feridun Kunak, Zahide yetiş gibi bir çok isim yine Ahmet Maranki tarçınlı suyun faydaları ve yağ yakıcı özelliklerinden sık sık bahsediyorlar.

Tarçınlı Su İbrahim Saraçoğlu

Tarçınlı Su Ne Kadar Tüketilmeli?

Tarçınlı su diyeti uygulayarak kilo vermek isteyenlerin çok dikkat etmesi gereken bir durum vardır. Tarçınlı suyu en fazla 15 gün içebilirsiniz. Bu süreden sonra suyu kullanmaya ara vererek 1 – 2 ay sonra tekrar başlayabilirsiniz.

Her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmadan tarçınlı su ile haftalık zayıflamanın ve faydalarının keyfini sürmeniz dileğiyle iyi günler.

REKLAM ALANI