Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Sivilceler İçin Evde Hazırlanabilen 4 Etkili Maske

15.08.2019
Sivilceler İçin Evde Hazırlanabilen 4 Etkili Maske

Güzelliğimize gölge düşüren sivilceler için maske önerisi arayan kadınlara özel evde hazırlanabilen doğal karışımlar ile lekeler ve aknelerden kurtulun.

Sivilceler, insanların canını fazlasıyla sıkmaktadır. Yağlı cilt, düzensiz beslenme, stres, hormon düzensizliği gibi olaylar sonucunda ortaya çıkan sivilcelerden kurtulmak aslında mümkün. Size sivilcelerden kurtulmak için vereceğimiz bu maske önerilerini evlerinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sivilce izleri ve maskeleri için 5 etkili doğal maske önerisi ile sizi baş başa bırakıyorum.

REKLAM ALANI

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Oluşan sivilcelerinizden kurtulmak için yapabileceğiniz bir çok yöntem mevcuttur. Ancak bunlardan daha önemlisi cilt bakımınızı düzenli bir şekilde yaparak sivilce oluşumunu engellemek ve yediğimiz bütün besinlere dikkat etmek gerekmektedir.

Sivilcelerinizin leke oluşturmasını engelleyecek tedbirleri ve kremleri kullanmalı bunun yanı sıra akne oluşumuna müsaade etmeyecek şekilde cildinizi korumalısınız. Güneş ışınları ve cildin hava almasını önleyecek makyaj uygulamalarından kaçınmanız da sivilcelerden nasıl kurtulurum sorusuna tedbir alıcı önlemlerdir.

Eğer sivilceler oluştuktan sonra sivilceye iyi gelen ev yapımı maskeler ve tarifleri arıyorsanız da aşağıdaki başlıklarda bir birinden etkili ve doğal sivilce maskesi tariflerini bulabileceksiniz.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Bir sabah uyandığımızda karşılaştığımız o korkunç sivilcelerin temelinde önceden oluşan siyah noktalar ve akneler yer almaktadır. Bu bakımdan sivilce için bir maske önerisi arıyorsanız siyah noktalara etkili olması gerektiğinin bilincinde olmalısınız.

Özellikle doğal yöntemlerle sivilce nasıl geçer sorunuzun en can alıcı noktası lekelenmelere fırsat vermeyecek bir yapıya sahip olması gerektiğidir. Sivilceler için doğal bir sivilce maskesi arıyorsak bu isteklerimize cevap verdiği kadar doğal olmasına da özen göstermeliyiz.

Bütün bunları göz önüne alarak sizler için en etkili sivilce maskesi tariflerini paylaştık. Yine sivilce izleri ve lekelerine kesin çözüm olacak maske önerileri için yazının üzerine tıklayabilirsiniz.

1) Sivilceler İçin Doğal Maske ‘Süt ve Bal’

Bu maske ile hem sivilcelerden kurtulacak, hem de süt sayesinde cildinizi temizleyip yumuşatacaktır. Tarifin hazırlanması ise oldukça basit. 1 çorba kaşığı sütü ve 1 çorba kaşığı balı iyice karıştırın. Sütün oda koşullarında beklemiş olması daha iyi olacaktır.

Karıştırdıktan sonra pamuk ile dairesel hareketlerle karışımı yüzünüze sürün. Bu maske bir miktar sıvı bir kıvama sahip olduğu için sürdüğümüz ilk kat kuruduktan sonra üstüne tekrar aynı şekilde karışımdan sürün. Tekrar kurumasını bekleyin.

Sivilce maskesi süt bal

Kuruma ve karışımınızın cildinize işleme süresi 10 dakika civarıdır. Sonrasında soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayın.Tüm maskelerden sonra kurulama işlemi için mümkün olduğunca kağıt havlu tercih edin çünkü normal havlularda bakteri ve mikrop birikimi gözlenebilmekte ve bu durum da sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici yardımıyla cildinizi nemlendirebilirsiniz.

2) Yağlı Ciltler İçin Sivilce Maskesi ‘Çilek Ve Yoğurt’

Oldukça lezzetli görünen bu tarif, sivilcelerin geçmesi ve cildin onarılması konusunda size yardımcı olacaktır. Yaklaşık 6 adet çileği iyice yıkayın ve bir kasede ezin. Üstüne 1 dolu yemek kaşığı yoğurt dökün. Varsa ev yapımı yoğurt tercih etmeniz daha etkili bir maske hazırlamanızı sağlar.

Bu iki malzemeyi iyice karıştırın. Sonrasında sivilceli bölgeye bu karışımı uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kurumasını bekleyin ve kuruduğundan emin olduktan sonra yüzünüzü soğuk su ile iyice durulayın. Özellikle yağlı ciltler için doğal sivilce maskesi önerisi arayanları sevindirecek bir tariftir.

Sivilceler için yoğurt çilek maskesi

3) Sivilce Giderici ‘Toz Kil Ve Maden Suyu’ Maskesi

Kil, cilt sorunları ve sivilceyle mücadelede en önemli yardımcılarımızdan biridir. Aynı şekilde soda da yağlı sivilceleri hızlı bir şekilde yok etmeye yardımcı olur. 1.5 yemek kaşığı toz kili bir kaba döktükten sonra üzerine macunsu bir kıvam alana kadar maden suyu eklenir.

Yüzümüzü temizledikten sonra bu maskeyi uygulayabiliriz. Yaklaşık 15 dakika sonra kuruyup sert bir hal alacaktır. Kuruduktan sonra soğuk su yardımıyla dairesel hareketler yaparak yüzümüzü temizleyebiliriz. Maske sonrasında ciltte kuruluk görülebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için bir miktar nemlendirici kullanarak cildimizi nemlendirebiliriz.

Sivilcelere kesin çözüm maden suyu kil maskesi

4) Sivilce İzleri İçin ‘Karbonat Ve Su’ Maskesi

Karbonat bakterileri kolayca yok etmesinin yanında yağlı cilde de etki ederek sivilceleri yok eder. Bir paket karbonatı bir kaba dökün ve macun kıvamı alana kadar üzerine su ekleyin.

Yüzünüzü su ile duruladıktan sonra karışımı yumuşak hareketler ile cildinize iyice yedirin ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra soğuk su ile durulayabilir, gerekli ise nemlendirici kullanabilirsiniz.

Sivilce kurutucu maske

BONUS) Sivilce Lekelerine Maske Tarifi ‘Bal Ve Limon’

Limon aitli yapısında hızlı etki göstererek yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur. 2 yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu iyice karıştırın.

Bal limon sivilce maskesi

Malzemelerin kıvam alması için iyice karıştırılması gerekir. Sonrasında karışımı cildinize uygulayıp 10-15 dakika kadar kurumasını bekleyin. Sonrasında ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Sivilce için maske önerilerinin yanı sıra sivilce lekelerine ve izlerine özel doğal yöntemleri deneyerek neredeyse 1 günde sivilcelerden kurtulun.

REKLAM ALANI