Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Şifa Kaynağı Kantaron Yağı Faydaları Hakkında Bilgiler

04.04.2020
Şifa Kaynağı Kantaron Yağı Faydaları Hakkında Bilgiler

Kantaron yağı ile ilgili merak edilenler, sarı kantaron yağı ve kırmızı kantaron yağı faydaları hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Avrupa kıtası ülkelerinin neredeyse tamamında bulunan ve koyun kıran ve kılıç otu gibi isimlerle de anılan kantaron yağı çok eski yıllardan beri her derde deva olarak kullanılmaktadır.

Köklü bir geçmişe sahip olan kantaron ruhsal hastalıkların tedavisinde, kılıç yaralarında ve iltihaplı tedavilerde kullanılmaktaydı. Günümüzde de yapılan araştırmalarda kantaronun bir çok faydası olduğu tespit edilmiştir.

REKLAM ALANI

Piyasada hazır olarak bulabileceğiniz gibi kendi kantaron yağınızı yapmak için ‘Kantaron Yağı Nasıl Yapılır‘ yazımızı okuyabilirsiniz.

Kantaron Yağı Faydalarının İlk 11’i

Kantaron yağı kullananlar ve yapılan araştırmalar ile kantaron yağının faydaları tespit edilmiştir. Bu başlıkta sizlere kantaron yağı neye iyi gelir sorusunun cevaplarını vereceğiz.

Kantaron yağı nasıl kullanılır sorusununda bir çok cevabı olduğunu faydalarını okuduktan sonra farkedeceksiniz.

Kantaron yağının saça, cilde, yanık tedavisine bir çok faydası bulunmaktadır. Aynı zamanda kantaron yağı ne işe yarar sorunuza cevap olarak sivilce, cilt beyazlatma, yanıkları iyileştirme, yatak yaralarını hafifletme gibi kadınlar kulübünde konuşulan faydalarından da bahsedeceğiz.

Kırmızı kantaron yağı faydaları haricinde merak edilen yüze sürülür mü, İbrahim Saraçoğlu kürü, kullanımı ve kantaron yağı içmek sorularının cevaplarını merak ediyorsanız okumaya devam etmelisiniz.

1. Antibiyotik Etkisi Gösteren Kantaron Yağı

Kantaron yağı iltihaplanmalara karşı ve vücudunuzdaki apseleri gidermede antibiyotik etkisi gösteren faydalı bir yağdır. İltihaplı bölgeye sürülerek uygulanabileceği gibi çok az miktarda suyun içerisine karıştırılarak da içilebilir.

Kantaron Yağı Antibiyotik Etkisi Gösterir
Kantaron Yağı Antibiyotik Etkisi Gösterir

2. Işık Hızında Hücre Yenilenmesi İçin Kullanabilirsiniz

Kantaron yağı neye iyi gelir sorusuna verilebilecek ilk cevap hücre yenilenmesi olabilir. Bu özelliğini çok eski dönemlerde yaşayan atalarımız dahi keşfetmiştir.

Hücre Yenileyen Kantaron Yağı
Hücre Yenileyen Kantaron Yağı

3. Yanık Tedavisi ve Güneş Yanıklarından Kurtulmanızı Sağlar

Yazın güneş kremi yağı olarak kullanabileceğiniz ve istenmeyen yanıklarda tedavi yöntemi olarak kullanabileceğiniz kantaron yağını tedavi ve önleyici amaçlı kullanabilirsiniz.

Yanıklar İçin Kantaron Faydalarından Yararlanın
Yanıklar İçin Kantaron Faydalarından Yararlanın

4. Kanamayı Azaltabilir Hatta Durdurabilir

İç ve dış kanamalarda acil önlem almanız gerekse bile kantaron yağını bu amaçla kullanabilirsiniz. Eski çağlardaki savaşlarda askerler kantaron yağının kanı durdurma etkisinden faydalanırlardı.

Kantaron Yağı Neye İyi Gelir
Kantaron Yağı Neye İyi Gelir

5. Migren Ağrılarınız Mı Var? Kantaron Yağı Faydalarından Yararlanın

Migren ağrısı çekenler bu ağrının ne denli şiddetli olduğunu biliyor. Kantaron yağı faydaları arasında sakinleştirici ve ağrı kesici özelliği bulunduğu için yağı su ile karıştırarak ya da içeceklerinize katarak bu ağrıları hafifletebilirsiniz.

Migren Belirtileri Nelerdir

6. Yanıklara İyi Gelen Kantaron Pişiklere İyi Gelmez Mi Hiç

Bebeğiniz büyürken pişik problemi yaşıyorsanız tedavi için ilk kullanacağınız yağ kantaron yağı olmalıdır. Bu yüzden kantaron yağını satın almak yerine büyükçe bir kavanoz mevsiminde yaparsanız çok işinize yarayacaktır.

7. Gel Vatandaş Gel! Uçuklara, Sedefe, Ülser ve Gastrite İyi Gelen Kantaron Yağı

Kantaron yağı neye iyi gelir? Diye soran kullanıcılara yağın aslında neye iyi gelmediğini söylememiz gerekir. Oldukça faydalı olan sarı kantaron çiçeği uçuk, sedef, ülser ve gastrit gibi temelde iltihap ve strese bağlı hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Her Derde Deva Kantaron Yağı
Her Derde Deva Kantaron Yağı

8. Kantaron Yağı İçmek Mi? Sürmek Mi? Konusunda Kararsız Bıraktırabilir

Kantaron yağı içilir mi? diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu yağı hastalıklı bölgelere sürmek kadar içmekte faydalıdır. Kantaron yağını içerek balgam ve öksürük probleminizi de ortadan kaldırabilirsiniz.

Ya da kantaron yağını egzamalı bölgeye sürerek yatıştırabilirsiniz.

9. Kantaron Yağı Basur İçin Faydalıdır

Hemoroid başlarken kullanacağınız kantaron yağı yatıştırıcı ve tedavi edici faydalar sunacaktır.

10. Yarama Tuz Basma Kantaron Yağı Sür

Kesilen ya da çizilen yer vücudunuzun neresi olursa olsun kantaron yağı ile hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlarsınız.

11. Etkili Bir Sakinleştirici Özelliği Sayesinde Antidepresan Etkisi Gösterir

Bir çok yeşil reçeteli ilacın içeriğinde kantaron yağı da bulunmaktadır. Sizde çok büyük problemler yaşamıyorsanız bu yağın faydalarından yararlanabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’da kantaron yağının faydalarından çok sık bahsetmektedir. Bunun haricinde kurutarak kullanabileceğiniz kantaronu demleme yöntemi ile kantaron çayı yaparak tüketmeniz halinde ise antidepresan, sakinleştirici ve iltihap yatıştırıcı etkilerinden daha fazla yararlanacağınızdan bahsetmektedir.

Kantaron Yağı Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Herşeyin fazlasının zarar olduğunu sık sık söylüyoruz. Sizde faydalarından yararlanmak için kantaron yağının ölçüsünü kaçırmamalısınız.

Bunun haricinde kronik bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan tedavi amaçlı kantaron yağı kullanmanız faydasından çok zarar görmenizi sağlayabilir.

Bilinen kantaron yağı zararları için şunları söyleyebiliriz;

  • Fazla kullanıldığında saç dökülmelerine neden olur.
  • Yüksek tansiyona yol açabilir içeriğinde ki bileşenler tansiyon yatkınlığı olanları etkilemektedir.
  • Hamile ve emziren annelerin doktora danışmadan kullanması kesinlikle tavsiye edilmez.
  • Bazı durumlarda ishale neden olabilir.

Kantaron yağı faydaları ve kırmızı sarı kantaron arasındaki farklılığı ayırt etmenizi sağlayan makalemizi beğendiyseniz paylaşıp yorum yapabilirsiniz.

REKLAM ALANI