Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Büyülü Muzlu Smoothie

02.02.2019
Sağlıklı Kilo Vermek İçin Büyülü Muzlu Smoothie

Sağlıklı kilo vermek arzusunu yerine getirecek muzlu smoothie ile kahvaltılarınızın biçimini değiştirip diyetinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

Muz yemek vücudunuzun gerekli performasını göstermesi için yeterli olmakla beraber tok hissetmenize de yardımcı olur. Bu ise daha az abur cubur tüketmenizi engeller ve size enerji sağlar.

Sağlıklı Kilo Vermek

Kilo vermek uzun süreli bir çaba göstermenin ve sabrın sonucunda elde edebileceğimiz bir durumdur. Kilo vermek için sadece beslenme alışkanlıklarımızın değil sosyal yaşantımızın ve egzersiz faaliyetlerimizin de değişmesi gerekmektedir.

REKLAM ALANI

Sağlıklı kilo vermek ise elden ele dolaşan diyet listelerinin her hangi birini her ay denemek yerine, kendimizi aç bırakmadan, istikrarlı ve kararlı olmamız sonucunda başarılı olunan bir programdır.

Daha önce sizlerle karbonhidrat diyetini paylaşarak hızlı kilo vermenizin yolunu göstermiştik. Sağlıklı kilo vermek için uygulayabileceğimiz bu yönteme ek olarak size kahvaltı öğünü olabilecek muzlu smoothie tarifini vermek istedim. Tabi ben kahvaltılarımın yerine kullandığım için size de böyle tavsiye ediyorum. İstediğiniz zamanda kullanma özgürlüğüne sahipsiniz. 🙂

Bu tarife geçmeden önce muzun içeriğinde bulunan mineral ve vitaminleri tanımak faydalı olacaktır.

Muz Neden Sağlıklı Kilo Vermemize Yardımcı Olur

 • Potasyum: Muz içerdiği potasyum ile ünlü olan bir meyvedir. Vücudumuzda ki sıvı seviyesini korumak için sodyum ile birlikte hareket eder. Bu ise sağlıklı kilo vermek için çok önemlidir. Su sizin aşırı şişkin olmanızı sağlar. Bu dengeyi sağlaması açısından potasyum oldukça önemli bir mineraldir.
 • Magnezyum: Potasyumun taşınmasına yardımcı olması, sinir uyarılarını iletmesi ve kasların kasılmasını sağlaması ile bilinen magnezyum aynı zamanda kan şekeri seviyesini de düzenler. Bunun kilo vermek için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.
 • Fosfor: Fosfor içeren besinleri tüketen insanların sağlıklı kilo verme işlemini başarıyla yaptıkları, bel çevresini zayıflattıkları ve daha az aç hissettiklerini biliyoruz. Fosfor karbonhidratlarında sindirilmesine yardımcı olur. Herhangi bir yemekten sonra bile muz yemeniz sağlıklı bir seçim olacaktır.
 • Triptofan: İştahımızı düzenlemeye yardımcı bir antidepresan olarak adlandırmak tam manasını kavramamızı sağlayacaktır.

Büyülü Muzlu Smoothie Tarifi

Bu tarif daha hızlı ve daha kolay incelmenizi sağlayacaktır. Bunu yaparken de sağlıklı kilo verme programına uymuş olacaksınız. İçerdiği bileşenler nedeniyle:

 1. Vücudunuzu yağ yakmaya teşvik edecek,
 2. Gün boyunca enerjinizi koruyacak,
 3. Ruh halinizi dengeleyerek sizi motive edecektir.

Tarifte kullanacağımız malzemelerden herhangi birini beğenmezseniz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğiniz diğer malzemelerden bazıları yeşil çay, peynir altı suyu, yoğurt ve kefirdir.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Muzlu Smoothie Malzemeleri

 • 1 Muz
 • Yarım bardak sade yağsız yoğurt
 • Yarım ya da çeyrek limon suyu
 • 2 yemek kaşığı keten tohumu
 • 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
 • 1 tutam tarçın tozu
 • Yarım çay kaşığı zencefil tozu

bütün malzemeleri robottan geçirerek yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı kilo verebileceğiniz bu tarifin içeriğinde ki malzemelerin faydalarını aşağıda belirttim. Bunun haricinde yüksek tansiyon hastalığı olan ve gebe kadınların bazı uyarıları dikkate alması gerekmektedir. Bunun için yazının sonunda ki uyarıları okuyabilirsiniz.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Bunlara Neden İhtiyacım Var?

 • Yoğurt: İçerdiği kalsiyum ve protein ile kasları etkilemeden vücudun yağ yakma kapasitesini arttırarak sağlıklı kilo vermek için yardımcı olur.
 • Limon: Bilim tamamen kilo verme ile ilgili olduğunu henüz kanıtlayamasa da C Vitamini ile dolu olması ve lezzetli olması ayrıca kanser gelişim riskini azaltması tarifimizde yer vermemizi sağladı.
 • Keten tohumu: Sizi uzun süre tok hissettirecek sağlıklı lifler içeriyor.
 • Hindistan cevizi yağı: Bir yağ olmasına rağmen depolanmaz ve sağlıklı kilo vermek için metabolizmanızı hızlandırır.
 • Tarçın: Açlık kan şekerinizi, trigliseritleri, kolesterolü düşürerek daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.
 • Zencefil: Aşırı karın yağına bağlı stresi azaltarak iştahınızı azaltır. Sağlıklı kilo vermek için daha ne isteyebiliriz ki ondan.

Sağlıklı Kilo Verme Diyeti İle İlgili Uyarılar

 1. Yüksek tansiyonunuz varsa tarçın ve zencefili tarifin içerisinden çıkarmalısınız.
 2. Hamile kadınların günlük zencefil alımları 1 gram kadar olmalıdır. Bu sebepten gebeyseniz ya hiç kullanmamalı ya da bu orana dikkat etmelisiniz.
 3. Gebe kadınların doktorlarına bu öğünün kendileri için uygun olup olmadığını sormaları gerekmektedir.
 4. Yine vücut kitle endeksine göre obez olduğu ve doktor kontrolünde kilo vermeye çalışanların doktor tavsiyesiyle tarifi kullanmaları gerekmektedir.
 5. Size bu yolculuğunuzda bol şans diliyorum. Sadece sağlıklı kilo vermek isteyenlerin değil kahvaltı öğünlerini daha iyi bir alternatifle değiştirmek isteyenlerinde kullanabileceği bu tarif ile kilolarınızın eridiğini seyredin.
REKLAM ALANI