Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Saç Bakımı İçin Avokado Yağı Maskesi

12.05.2020
Saç Bakımı İçin Avokado Yağı Maskesi

Son zamanlarda avokado yağı saç uzatır mı, yağın saç için faydaları nelerdir gibi bir çok soru soruluyor bunların cevabını öğrenmek ister misiniz?

Avokado Yağı İle Mükemmel Saçlar ve Bakım

Tropikal bölgelerde yetişmekte olan avokado son yıllarda saç bakımında oldukça önemli bir bakım yağı haline gelmiştir. Saç dökülmesini durdurması ve saç uzamasını desteklemesi ile bilinmekte olan avokado yağı ile saçlarınızın daha birçok problemini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Özellikle saçların sıcağı sevmediğini göz önünde bulundurup güneşin saçlara verdiği zararı da eklersek saçlarınız bu dönemlerde oldukça cansız görünmeye başlayabilir. Ve bununla birlikte saçlarınızın kuru kaldığını da gözlemleyeceksiniz.

REKLAM ALANI

Bu sorunları da ancak avokado yağı ile çözebilirsiniz. Sorunu ortadan kaldırmanızda yardımcı olacak bitkisel yağlardan biri de diyebiliriz elbette.

Avokado Vitamin Yönünden Oldukça Zengindir

Saçların belirli miktarlarda düzenli olarak alması gereken vitaminler bulunmaktadır. Bu vitaminler alınmadığı takdirde saçların uzaması yavaşlar ve aynı zamanda dökülmelerde artış görürsünüz.

İşte avokado yağı içerisinde yer alan vitaminler sayesinde saçınızın vitamin ihtiyacını karşılamış olacaksınız. Özellikle C ve E vitamini yönünden oldukça zengindir ve saçların da bu vitaminleri alması sonucunda saçlar güçlenir ve bu yağ sayesinde saçlar korunma altına alınmış olur.

Güçlenen saç kökleri saç dökülmenizi yavaşlatacak ve daha hızlı saç uzamasına yardımcı olacaktır. Özellikle E vitamini birçok uzman tarafından saçlar için tavsiye edilmektedir.

Saç dökülme problemlerinizin nedeni herhangi bir hastalık veya genetiksel bir durum değil ise günlük yaşantınızdan kaynaklanan problemler nedeni ile oluşmaktadır.

Avokado Yağı İle Saç Bakım Maskesi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi saçlar fazla ısıyı sevmemektedir. Bu ısı sayesinde saçların nem oranı kaybolur ve saçlar güçsüzleşerek dökülmeye başlar.

Bu yüzden özellikle her gün saçlarına fön veya maşa gibi uygulamalar uygulayan kişilerin buna bir an önce son vermesi gerekmektedir. En azından bunu haftada bir kere uygulamanız bile saçlarınızın dökülmesini yavaşlatmaya yetecektir.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişilerin bu durumuna bir de hava kirliliği eklendiği zaman artık saçlara özel bir bakım yapmak mecburi hale gelecektir.

Ancak bu süre de zannedildiği gibi kısa olmayacaktır. Yani siz düzenli bir şekilde bakım yapmaya çalışırken aslında bir yandan da kendi hatalarınıza bir şekilde son vermeniz gerekmektedir.

Avokado yağı ile saçlarınıza maske yapmak için;

  • Bir adet avokado alarak bunu soyun ve dilimledikten sonra kaşık ya da çatal yardımı ile bir kasede ezin.
  • Üzerine su ilave ederek macun kıvamına gelene kadar iyice çırpın ve sonrasında saç derinizden saç uçlarınıza kadar masaj yaparak iyice yedirin. 15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Eğer siz de saç maşası veya fön makinesi gibi aletleri çok sık kullanıyor, saçlarınızda dökülmeler, kırılmalar, cansızlık gibi sorunlar var ise bu kürü deneyebilirsiniz.

Avokado yağının saça faydaları ve kendi avokado yağınızı yapma formülünü de sizi düşünerek paylaştık umarım bu yazımız gibi onuda severek okursunuz.

REKLAM ALANI