Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketmeniz Gereken 8 Gıda

13.06.2020
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketmeniz Gereken 8 Gıda

Pürüzsüz bir cilt için tüketmeniz gereken besinler ve yapmanız gerekenleri detaylıca yazdık. Hemen öğrenmek için okumaya başlayın.

Kış mevsimine girerken olumsuz hava koşullarının etkisiyle ekstra bir doz bakıma ihtiyaç duyarız. Bu bakım sayesinde kırılgan, kuru ve çatlayan cilt sorunlarına da bir önlem almış oluruz.

Tabii ki bu mevsimde elimize, yüzümüze ve vücudumuza kullandığımız kremlerin sayısını arttırabilir ve en iyisini bulabilmek adına bir takım araştırmalara girebiliriz. Ancak özenle korumaya çalıştığımız güzel cildimiz için yapmamız gereken en önemli şey doğru beslenmektir. Kadın Halleri olarak, pürüzsüz bir cilt için tüketmemiz gereken 8 gıdayı anlatacağız.

REKLAM ALANI

  • Tam Tahıllı Ekmek
  • Ceviz
  • Havuç
  • Yağsız Et
  • Ayçiçek Yağı
  • Süt Ürünleri
  • Kivi
  • Maden Suyu

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yemeli?

1. Tam Tahıllı Ekmekleri Güzel Bir Cilt İçin Öğünlerimizde Kullanmalıyız

Küçük kahverengi ekmeklerimizin her zaman tam tahıllı olmasına dikkat etmeliyiz. Bu ekmekler güzelce işlenmiş mayalardan ve bütün tahıllardan oluşmalıdır.

Tam tahıllı ekmekler güzel ciltler için kolaylıkla uygulayabileceğimiz mükemmel bir besindir. Potasyum ve magnezyum açısından zengin olan tahıllar cildimiz için önemli miktarda B vitamini ve mineraller içermektedir.

Tam Tahıllı Ekmekler

2. Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yemeli? Ceviz!

Ceviz

Ceviz kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, demir ve hücrelerimizi koruyan E vitamini kombinasyonunu içermektedir. Aynı zamanda cildimizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturacak pantotenik asit içeren ceviz güzel ciltler için ara öğünlerde bulundurmamız gereken gıdalardandır.

3. Güzel Ciltler İçin Tüketmemiz Gereken Havuç

Havuç Suyu

Cildinizin ve mukoza zarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için, diyetinizde yüksek A vitamini içeriği oldukça önemlidir. Bir başka önemli şey ise beta-karoten. Bu, birçok bitkide bulunmasına rağmen havuçlar da olağandışı yüksek miktardadır. Beta-karoten yağda çözünen bir yapıya sahip olduğu için havuçlara biraz yağ eklerseniz vücudumuz bunu daha kolay alabilir.

4. Yağsız Et Güzel ve Pürüzsüz Ciltler İçin Vazgeçilmezdir

Vitamin B2 eksikliği genellikle çatlamış dudaklara ve kuru cilde yol açabilir. Yağsız et, tüketimi bununla savaşmanın harika bir yoludur. Cilde vitamin sağlayan önemli bir yapı taşı olan çinko da yağsız ette bulunur.

Yağsız ete vejetaryen alternatifler arıyorsak süt, buğday tohumu, kepekli tahıllar, lahana, yeşil fasulye, patates ve mercimek bize yardımcı olacaktır. Pürüzsüz bir cilt için bu gıdaları tüketmeliyiz.

Yağsız Et

5. Tüketmemiz Gereken Ayçiçek Yağı

Ayçiçek Yağı

Deri için linoleik asit çok önemlidir. Eksikliğinin bulunması halinde kırmızı lekeli noktalara yol açabilmektedir. Ayçiçek yağı çok miktarda linoleik asit içerir. Ayrıca cilt hastalıklarını önleyen yüksek oranda E vitamini içermektedir. Ek olarak, cildinizdeki bağ dokusu üzerinde de sıkı bir etkisi vardır.

6. Güzel Ciltler İçin Tüketmemiz Gerekenlerin Başında Süt Ürünleri Geliyor

Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünleri genellikle cilt için iyi bir beslenme şeklidir. Diğer şeylerin yanı sıra, size yüksek oranda kalsiyum ve B12 vitamini verir. Ayranın özellikle yağ oranı düşüktür. İpucu: Ayranın cilt üzerinde sakinleştirici ve yumuşatıcı etkisi vardır. Güzel ciltler için tüketmenizi öneririz.

7. Güzel Ciltler İçin Tüketmemiz Gereken Meyvelerden KİVİ

C vitamini eksikliği, yaraların iyileşmesini geciktirir. Tek bir kivi hali hazırda almamız gereken günlük vitamin ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sebepten güzel ciltler için KİVİ vazgeçilmezimiz olmalıdır.

Ayrıca avokado içerdiği magnezyum minerali bakımından oldukça zengindir salatasını ara öğünlerde tüketebiliriz.

Kivi

8. Pürüzsüz Bir Cilt İçin MADEN SUYU

Metabolizmanız için yeterince su almak son derece önemlidir. Genel olarak ne tür su içtiğimizin bir önemi yoktur. Fakat cildiniz için mineralli su daha faydalıdır çünkü elektrolit dengesini önemli oranda ayarlamaktadır.

Maden Suyu

Güzel ciltlere sahip olmak için güneş ışıklarından ve olumsuz koşullardan uzak durmanın yanında beslenmenize de dikkat ederek parıl parıl parlayan ciltlere sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt için tüketmemiz gereken gıdaları yazdığımız makalemizden memnun kaldıysanız cilt yaşlanmasını önleyecek diyet tariflere de bir bakmalısınız.

REKLAM ALANI