Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Pratik Yöntemlerle Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Pratik Yöntemlerle Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Kan lekesi kumaşa sızarak çıkarılması zor bir lekeye dönüşebilir. Bu yüzden en pratik şekilde kurumuş kan lekesi nasıl çıkar bilmeniz gerekmektedir.

Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuk, halı, çarşaf, yastık ya da giysinizdeki kumaşa bulaşan kan lekesi derinlemesine işlediği için çıkarırken sizi bayağı zorlayabilir.

Kokusu ve kötü bir görünüme de yol açması nedeniyle kan lekesini çıkaran yöntemler hakkında fikir sahibi olmanız için pratik bilgiler sunduk. Özellikle de koltuğa bulaşan kan lekesini çıkarmak bir hayli zordur. Size önereceğimiz bu yöntemlerle lekelerden kurtulmak çok kolay.

REKLAM ALANI

Soğuk Su ve Bulaşık Makinası Tableti İle Kurumuş Kan Lekesini Çıkarın

Çarşaftaki kan lekesi nasıl çıkar? ya da koltuktaki, yataktaki kan lekesi nasıl çıkar? sorularını kadınlar çok sık soruyor. Çünkü kan lekesinin bulaşma ihtimali fazla olan bu bölgeler aynı zamanda lekenin çıkarılması içinde fazla uğraş vereceğiniz yerlerdir.

Bu kurumuş kan lekelerini çıkarmak için soğuk su ve bulaşık makinesi tabletini karıştırarak lekeye uygulayın. Daha sonra bölgeyi bulaşık deterjanı ile silip durulayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.

Yeni bulaşmış ve taze kan lekeleri için soğuk su kullanabilirsiniz.

Kurumuş kan lekesi nasıl çıkar
Kurumuş kan lekesi nasıl çıkar

Kumaşlardaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Kadınlar kulubünün bir biri ile fikir alışverişi yapması sonucunda bütün kumaşlardaki kan lekesi nasıl çıkar? sorusuna buldukları cevaplar şunlardır:

  • Yeni kan lekesine soğuk su uygulayarak çıkarabilirsiniz.
  • Çarşaftaki kan lekesi için aspirini bir havanda döverek lekeye uygulayıp sonra yıkayarak kurtulabilirsiniz.
  • Kurumuş kan lekeleri için diş macunu uygulayabilirsiniz. Diş macununu lekeye sürüp 15 dakika bekledikten sonra durulayıp temizleyiniz.
  • Tuz ve suyu bir macun haline getirdikten sonra kurumuş kan lekesi olan bölgeye sürüp bir süre sonra lekeli bölgeyi yıkayarak temizlik işlemini sonlandırabilirsiniz.
  • Beyaz çamaşırlarınız için bir koca soğuk su içerisine az miktarda çamaşır suyu ekleyerek yarım saat bekledikten sonra kan lekesi nasıl çıkarılır sorunuza cevap bulabilirsiniz.
  • Renkli çamaşırlardaki kan lekesi için ise nişasta ve soğuk suyu karıştırıp macun kıvamına getirerek lekeye uygulayıp yıkayabilirsiniz.
  • Yataktan kan lekesini çıkarmak içinde oksijenli su ya da amonyak kullanılabilir. Ancak bu çözümleri uygularken oldukça dikkatli olmalısınız.

Kan lekesi nasıl çıkar makalemiz haricinde kadınların sık sık başına gelen yağ lekelerini çıkarma yöntemine de şu makalemizden ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Pelinsu dedi ki:

    Kurumuş kan lekesi gerçekten çok can sıkıcı halıdaki bu lekeleri çıkarmak için söylediğiniz yöntemi deneyeceğim şimdi tatildeyim.