Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Mucizevi Meyve İncir’in Faydaları Saymakla Bitmiyor

02.01.2020
Mucizevi Meyve İncir’in Faydaları Saymakla Bitmiyor

Bütün kutsal kitaplar, inanışlar ve uzmanlar incirin faydaları ile ilgili bilgileri yineleyip duruyor. Duymadığınız bu şaşırtıcı 7 faydasını da biz yazdık.

İncirin Şaşırtan Faydaları

Eski çağlardan itibaren hekimlerin çeşitli hastalıkların tedavisinde kullandığı incir ve incir sütünün ne gibi faydaları var. Kur’an-ı Kerim ve diğer kutsal kitaplarda da şifalı olarak anılan incirin tüm faydalarını incelemeye aldığımız bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.

Dut ailesinin bir üyesi olan incir oldukça sevilerek tüketilen meyvelerdendir. İncirin içerisinde çok zengin sodyum, potasyum ve magnezyum minarelleri bulunur.

REKLAM ALANI

İçerisinde en fazla C vitamini bulunduran meyvelerden olan inciri kalp sağlığı, kemik gelişimi, kabızlık ve mide rahatsızlıkları gibi birçok rahatsızlıkta gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Kendine özgü sütü bulunan incir günümüzde de ilaç sanayisinde hammadde olarak kullanılmaktadır. Düzenli kullanımda mide ve bağırsak sorunlarını ortadan kaldıran incir Prof Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun da sıkça tüketilmesini tavsiye ettiği meyveler arasında.

İncirin Mucizevi 7 Faydası

 • Hipertansiyonu Rahatlatır

Hipertansiyon için uzman doktorlarında tavsiye ettiği inciri rahatlamak için tüketebilirsiniz. İçerisindeki A, B1 ve B2 vitaminleri ile manganez ve magnezyum mineralleri hipertansiyonu olan hastalarda rahatlama sağlar

 • Kabızlığa Faydalı

Sindirim sistemi iyi bir şekilde çalışmayan kişiler incir tüketerek sindirim sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışması ve kabızlık problemlerinin çözülmesi için oldukça etkili olan incirden faydalanabilir.

İncir içerisinde bulunan lifler sindirim sistemindeki tüm organların sağlıklı çalışması için çok önemlidir.

 • Cilt Hastalıklarına Karşı Etkili

İncir antioksidan etkisi ile cildinizdeki sivilce ve akne sorunları için oldukça faydalıdır. Ek olarak incir cildin yaşlanmasını geciktirir.

Yazımızın devamında cildiniz için kullanabileceğiniz bir incir kürünü sizlerle paylaşacağız.

 • Saç Köklerini Güçlendirir

İncir günümüzde çoğu şampuan markasında kullanılan bir meyvedir.

İçerdiği zengin C vitamini ve magnezyum saç köklerini güçlendirir ve saçlara sağlıklı bir görünüm verir.

 • Kalp Sağlığına Yardımcı

İncir kalbi dolaylı yoldan korumaya yardımcı olur. İçerdiği potasyum nedeniyle tansiyonun sağlıklı seviyelerde kalmasını sağlar.

Böylelikle yüksek tansiyona bağlı kalp krizi riskini ortadan kaldırır.

 • Zayıflamak İsteyenler İçin Bulunmaz Nimet

İncir çoğu diyetisyen hekimin diyet listesindeki demirbaş meyvelerden biridir.

Çünkü incir tüketimi gün içerisinde tok kalma sürenizi inanılmaz uzatır. İnciri özellikle 10-15 adet kuruyemişle beraber tüketirseniz gün içerisinde sizi tok tutacaktır. Böylelikle kilo vermekte zorlanıyorsanız sürekli yemek yeme ihtiyacı hisseden biriyseniz incirden faydalanabilirsiniz.

 • Kanser İle Savaşa Yardımcı

İncirin en önemli faydalarından birisi belki de en önemlisi kanserle mücadelede kullanılmasıdır.

İncir içerisinde bulunan polifenol insan vücudunu oksidatif strese karşı koruyan bir antioksidandır.

Bilindiği üzere insanları kansere götüren yolun başlangıcı aşırı stres ve sağlıksız yaşamdan geçmektedir. İncir de bu antioksidan sayesinde erken safhalarda kanserle mücadele için kullanılan bir meyvedir.

İncirin Şaşırtıcı Faydaları
İncirin Şaşırtıcı Faydaları

İncir Sütü Ne İşe Yarar

Olgunlaşmamış incirin yaprak ve kökü arasında bulunan sıvıya incir sütü denir. İncir sütü güçlü bir mikrop öldürücüdür.

Eski çağlardaki hekimler ve alimler tarafında şifa niyeti ile kullanılan incir sütü günümüzde de ilaç ve kozmetik sanayinde hammadde olarak kullanılmaktadır.

İncir sütü özellikle siğiller için kullanılan bir şifa kaynağıdır. Kulak ve çevresinde de kullanıldığında bakterilerin kökünü kuruttuğu gözlemlenmiştir.

İncir sütünün en önemli özelliği ise cilde parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırmasıdır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki cilt lekelerini incir sütüyle azaltmak mümkün.

Beyaz İncirin Faydaları

 • Göğüs kanserine yakalanma riskini azaltır.
 • Kalp damar hastalıklarını engeller.
 • İçerisindeki yüksek kalsiyum kemik sağlığı için çok faydalıdır.
 • Kolesterolü düşürür

Cildiniz İçin İncir Bakım Kürü

5 adet incir ve 2-3 adet incir yaprağını çok az bepanthol bakım kremi ile beraber iyice öğütüp püre haline getiriyorsunuz.

Her akşam yatmadan önce bu kürü düzenli olarak kullanırsanız göz şişliklerinizin, sivilce ve akne problemlerinizin, göz altınızdaki halkaların gün geçtikçe azaldığını göreceksiniz.

İncirin yaşlandırmayı geciktiren etkisi sayesinde ilerleyen zamanlarda kırışıklıklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İncirin bu mucizevi 7 faydasından yararlanmak için sık sık tüketmeli ve sofranızda ona yer vermelisiniz.

REKLAM ALANI