Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Mucizevi Kil Maskesi İle Sağlık ve Güzellik İpuçları

22.11.2018
Mucizevi Kil Maskesi İle Sağlık ve Güzellik İpuçları

Tıbbi olarak M.Ö 2500’lü yıllarda Mezopotamya’da dahi kullanılan kil maskesi ile tamamen saf ve doğal bir şekilde sağlık ile güzellik ipuçlarını edinin.

Kil nedir? sorusunun cevabı; Şifalı kil yıllardır tedavi ve güzellik amaçlı kullanılan yıpranmış volkanik küllerden oluşan bir toprak çeşididir. Teknik olarak kil, toksinleri absorbe eder. Bir temizlik ürününün mutfağınızın üstündeki kirleri emdiği gibi toksinleri emerek daha sağlıklı ve güzel görünmenizi sağlar.

Kil Nasıl Kullanılır?

Piyasada satılan hazır kil maskesi ürünlerini ve kile dair güzellik ve sağlık sunduğu söylenen ürünler vardır. Ben bunları kullanmanız yerine aktardan satın alacağınız doğal bir ürün ile kil maskesi yapmanızı ve bu kili kullanmanızı öneririm. Kil sulandırılarak ve sudan arındırılmış bir şekilde kullanılabilir. Her iki durumunda kendi içerisinde sağladığı faydaları vardır. Önemli olan kil tedarikini yaptığınız yerin size gerçekten kaliteli bir ürün vermesidir. Kaliteli bir kil satın aldığınızı önceden belirlemenin bir yolu yoktur. Bu sebepten kili ilk aldığınızda az bir miktarda alarak kullanıp değerini ölçebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Kili sulandırarak kullanacaksanız, oksijenli su ve gül suyu faydasını önemli ölçüde arttıracak bir yöntemdir. Az az su ekleyerek 3 – 4 gün içinde kilin alabileceği maksimum su seviyesini yakalayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmanız kile eklediğiniz suyun onun yapısına işlemesini de sağlayacaktır.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Kil maskesinin;

 • Gözenekleri küçültmek,
 • Cildi sıkılaştırmak,
 • Cilde genç bir görünüm sağlamak,
 • Ölü deri hücrelerini arındırmak,
 • Cildinizin genel görünümünü mükemmelleştirmek

gibi faydaları vardır. Sivilceleriniz içinde kullanabileceğiniz kil maskesi onların boyutlarını azaltmakla birlikte iltihaptan arındırarak daha hızlı kurtulmanızı da sağlamaktadır.

Kil maskesi bir üst başlıkta anlattığımız gibi kilin sulandırılması ile elde edilen bir macundur. Ve bu macunu yaptıktan sonra kil maskesini yüzümüze ya da cildimize sürerek 15 – 20 dakika beklettikten sonra yıkayarak kullanabiliriz.

Kil Maskesi Faydaları

Kil’in Sağlık ve Güzellik Faydaları

 1. Sudan arındırılmış kil kesikler, çürükler, böcek ısırığı ve arı sokmalarına karşı uygulanabilir. Ve oldukça faydalıdır.
 2. Kil maskesi olarak kullanılması durumunda akne ve yanıklar üzerinde olumlu etkileri vardır.
 3. Kil banyosu ile derinizdeki gözeneklerden toksinleri çekerek vücudunuzu temizlemeye yardımcı olur.
 4. Doktorunuza danışarak kullanacağınız kilin kabızlık, şişkinlik ve gaz sorununuza da yardımcı olacağını bilmelisiniz.
 5. Ağır metallere ve toksinlere bağlanmasının yanı sıra mineral sağlama özelliği sayesinde diş pastası olarak kili kullanabilirsiniz.
 6. Hastalık belirtileri gösteren evcil hayvanlarınız için özellikle kusma sorununa karşı kili sulandırarak bir şırınga yardımıyla ağızdan verebilirsiniz. Bu onların iyi olmasını sağlayacaktır.

Kili aynı zamanda ayak banyosu yaparak kullanabilirsiniz. Bu vücudunuzda ki bütün toksinleri çekmeye yardımcı olacak sağlık açısından da çok faydalı olacak bir yöntemdir. Ayak banyosunu sıcaklığına dayanabileceğiniz bir ısıda su kaynattıktan sonra yaklaşık 3 yemek kaşığı kil ekleyerek ayaklarınızı 30 dakika kadar bu suyun içerisinde bekleterek uygulayabilirsiniz. 

Güzel ciltlere sahip olmak için tüketmeniz gereken gıdalar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız ilgili makalemize bekliyoruz. Sağlıklı günler.

REKLAM ALANI