Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Kotlarınızı Eskitmeyecek Kot Pantolon Nasıl Yıkanır Rehberi

Kotlarınızı Eskitmeyecek Kot Pantolon Nasıl Yıkanır Rehberi

Stilimizin en önemli parçası olan kotlar için kot pantolon nasıl yıkanır sorusunun cevabı onları eskitmeyecek ve yepyeni kalmasını sağlamak için önemlidir.

Rengini ve formunu uzun süre korumasını sağlayacak bu püf noktalarını sizde bu yazımızda öğreneceksiniz.

Kotlar Nasıl Yıkanır?

1800’lü yıllarda fabrikalarda çalışan işçilerin kıyafetlerini daha uzun süre kullanılabilir hale getirmek için icat edilmiş denimler şimdilerin en sık kullanılan giysileridir.

REKLAM ALANI

Hiç bir zaman modası geçmeyen ve aslında çok fazla temizlenmeye ihtiyaç duymayan kotlar için doğru yıkama talimatları onları daha uzun ömürlü yapmaktadırlar.

Kotlarınızı yıkamadan önce bilmeniz gereken ilk şey onları kuruturken dizlerden katlayıp bir askıya asmanız gerektiğidir. Bu şekilde yapmanız diz altının bollaşmasını önleyecektir.

İşte kotları yıkamak için bir kaç tüyo:

 • Kotlarınızı temizlemenin en dikkat çekici yolu onları yıkamamaktır. Bunu nasıl mı yapacaksınız, kotlarınızı ters çevirerek bir gece derin donduruca bekletin ve sabah kurutma makinesinde kurutun artık tertemiz ve yıpranmayacak kotlara sahip olabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesini en düşük ısıya getirerek ters çevirip yıkadığınız kotlarınız daha uzun ömürlü ve renkleri solmadan kullanılabilirler.
 • Kotları ellerinizle yıkamak için çamaşır deterjanı ve geniş bir leğen kullanabilirsiniz sadece lekeli bölgeyi çitilemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra dikişli bölgeleri çekerek sarkmasını engelleyecek şekilde kurutun.

Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanmalı?

Özellikle kot pantolonlar için doğru yıkama talimatlarını uygulamanız gerekmektedir. Sık giyindiğimiz için fazla yıkama alışkanlığı edinmiş olabiliriz.

Koyu renkli ve siyah kot pantolonları koruyacak yıkama önerileri;

 1. Kot pantolonunu ters çevirerek bir çay bardağı sirke ekleyip düşük ısıda yıkamanız solmalarını engelleyecektir.
 2. Yeni aldığınız kot pantolonlarınızın solmasını önlemek için çok uzun süre makinede yıkamayın. Aşırı kirlenmediği sürece silerek kirlerden arındırabilirsiniz.
 3. Yeni kotlar yıkandığında bir miktar çekebilir ancak giydiğinizde eski haline dönecektir.
 4. Kot pantolonlarınızı yıkadıktan sonra makinede bekletmeden hemen kuruması için çıkarın.

Kot Pantolonlar İçin Yıkama Talimatları

Kot pantolonlar kaç devirde sıkılmalı, hangi programda yıkanmalı gibi sorularınıza cevap bulacağınız bu başlıkta ise genel yıkama talimatlarından bahsettik.

 • Kot pantolonları düşük devirde yıkamalısınız. Bu şekilde kotunuzun ömrünü uzatabilirsiniz.
 • Kot pantolonlar 40 derece yıkanır mı diye çok soru alıyoruz. Aslında evet en düşük derecelerden biri olan 40 derece kotlar için en uygun yıkama derecesidir.
 • Siyah kot ceketleriniz içinde ters çevirip yıkama talimatlarını uygulayabilirsiniz.
 • Kotlar çamaşır makinelerinin mini programlarında yıkanabilirler.

Siyah ve Solan Kotlar Nasıl Yıkanmalıdır?

Siyah kotlar daha çabuk solmaya müsaitdirler. Bu sebepten alırken daha kaliteli boyaların kullanıldığı siyah kotları tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Bu siyah kot pantolon ve ceket, gömlekler için en önemli yıkama talimatı bir leğen içerisine ekledeğiniz beyaz sirke içerisinde bekletmek olacaktır. Bu şekilde kotlarınız hem temizlenecek hem de daha az solacaktır.

Kotlarınızın solmaması için yıkarken ve kuruturken ters çevirmelisiniz. Solan kotlar için yine en önemli temizlik formülü uygun renkte deterjanlar kullanmaktır.

Kot pantolonu doğal olarak nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız çamaşır makinenizin deterjan gözüne 1 bardak sirke, iki kaşık tuz ve yarım limon suyu katarak yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.