Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Kilo Alma Problemi Yaşayanlar İçin Kilo Almanın Yolları

04.09.2019
Kilo Alma Problemi Yaşayanlar İçin Kilo Almanın Yolları

Kilo alma diyeti ile sağlıklı bir kilo alma programı oluşturup hızlı kilo almanın yollarını en basite indirebilirsiniz. Kilo alamayanlar için yazdık.

Hızlı Ve Sağlıklı Kilo Alma Programı

Sağlıklı kilo alma programı için bazı tavsiyelerin yanında yaşam biçiminizi değiştirecek yolları da denemelisiniz.

Sizlerde çok uzun süredir kilo alamama problemi ile yaşıyorsanız bu diyet listesi ve sağlıklı kilo alma yöntemlerini uyguladıktan sonra vücudunuzda bir değişiklik görmüyorsanız doktorunuza danışmalısınız.

REKLAM ALANI
 1. Yemeklerden önce 30 dakikalık yürüyüşe çıkın.
 2. Önce protein, sonrasında sebze ve meyveleri tüketin.
 3. Öğün sayınızı arttırın. Daha sık yemek yiyin.
 4. Bolca süt ve ürünlerini tüketin.
 5. Kilo aldıran smoothielerden ve sporcu karışımlarından tüketin.
 6. Bolca kuruyemiş tüketin.
 7. Daha büyük tabaklar kullanın.

1-) Vücudunuzun Yaktığından Daha Fazla Kalori Alın

Eğer sağlıklı kilo almak istiyorsanız yapacağınız en basit yol gün içerisindeki kalori alımınızı arttırmaktır.

Telefonunuza indirip kullanabileceğiniz uygulamalarla gün içerisinde yaktığınız ve aldığınız kalori miktarlarını takip edebilirisiniz.

Buradaki hedefimiz yaktığından fazla kalori almaktır. Düzenli olarak her gün 250 kalori açığını yakalayabilirseniz düzenli ve sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Kalori Arttırarak Kilo Alma
Kalori Arttırarak Kilo Alma

2-) Öğünlerinizi Küçük Tabaklar ve Sık Sık Olacak Şekilde Ayarlayın

Gün içerisinde 3 ana öğünle beraber öğün sayınızı arttırabildiğiniz kadar arttırmalısınız. Ara öğünlerde kuruyemişler tüketebilirsiniz.

Kendinize sağlıklı mevsim salataları hazırlayabilirsiniz. Böylelikle mide hacminizi yavaş yavaş arttırabilirsiniz.

Sık ve Küçük Öğünlerle Kilo Alma
Sık ve Küçük Öğünlerle Kilo Alma

3-) Bol Miktarda Protein Tüketin

Sağlıklı kilo almak için en önemli besin proteindir. Vücudumuzdaki tüm kas kütleleri proteinlerden oluşur. Gün içerisinde tükettiğiniz balık, yumurta ,kırmızı et, baklagiller ve süt ürünleri gibi besinler bu protein depolarına aktarılır.

 Eğer sağlıklı kilo almak istiyorsanız spora da başlamanız önerilir. Spor ve hareketli yaşam sağlıklı bir beslenme programı ile birleşirse almak istediğiniz kiloları kolayca alabilirsiniz.

Protein İle Kilo Alma
Protein İle Kilo Alma

4-) Kilo Almak İçin Yağ Alımını Arttırın

Karbonhidrat, yağ ve proteinler arasında kalorisi en fazla olan gıdalar yağlardır dolayısıyla hızlı kolay almak istiyorsanız yapmanız gereken sağlıklı yağ kaynaklarından vücudunuza yap depolamak.

Bunu yaparken sakın yağlanacam diye korkmanıza gerek yok bilinenin aksine vücudun yağlanması asla sağlıklı yağ kaynaklarıyla olmaz. Yağlanmanın sebebi gün içerisinde çok fazla hareketsiz kalmak ve kalori yakımı yapamamaktır.

Tabi bu noktada önemli olan bu yağı sağlıklı gıdalardan alabilmektir. bu besinlere örnek olarak ceviz, bade, zeytinyağı, fındık, fıstık ve avakado verilebilir. Bilindiği üzere kuruyemişlerde oldukça fazla kalori bulunmaktadır.

Yağlar İle Kilo Alma
Yağlar İle Kilo Alma

5-) Kalorileri Sıvı Bir Şekilde Almaya Çalışın

Çoğu insanda görülen problem sizin de başınıza gelebilir. Eğer yemek yemeyi sevmiyorsanız ve öğünlerinizi arttırmaktan sıkıldıysanız gün içerisinde almanız gereken kalorileri sıvılardan da alabilirisiniz.

İnternette çok sık araştırılan herbalife kilo alma yöntemi de benzer şekilde içecekler ile kilo almanızı sağlayan bir yöntemdir.

Kilo Almak İçin Bol Kalorili Bir Smoothie Tarifi

 • 1 kaşık reçel,
 • 1 kaşık bal,
 • 2 Bardak tam yağlı süt,
 • 1 muz
 • 6 yumurta beyazı (sporcular yumurta yerine protein tozlarını kullanmayı tercih edebilir)
 • 2 avuç fındık
 • 200 gr. Yulaf ezmesi

Tüm malzemeleri blenderden geçirip bol kalorili bir içecek hazırlayabilirsiniz.

Herbalife Kilo Alma Yöntemi
Herbalife Kilo Alma Yöntemi

6-) Gün İçerisinde Daha Fazla Su Tüketin

Amerika’da çok popüler olan yemek yeme yarışmalarının katılımcılarının kullandığı yarışma öncesi su içme taktiğini bizler gün içerisinde ve her gün uygulamaya çalışacağız.

Bol su tüketmek bağırsaklarınızı ve mide hareketlerinizi düzenleyeceği için 1-2 ay sonra mide hacminizin artmasına yardımcı olur böylelikle yemek yerken tıkanmalarınız azalır ve öğünlerinizi daha rahat bitirebilirsiniz.

Çok söz edilen su zehirlenmesi ihtimali çok az da olsa bulunuyor fakat unutmayın ki böbreklerimiz saatte 800 ml ve 1000 ml ye kadar suyu süzebilir bunu dikkate alarak günlük su ihtiyacınızın az fazlası kadar tüketebilirsiniz.

Su İçerek Kilo Alma
Su İçerek Kilo Alma

7-) Spor Yaparak Fitness İle Kilo Alın

Kilo almak için aldığınız kalorilerin sadece yağ hücrelerine gitmesi yerine kaslarınıza da gitmesini sağlaması için spora başlamalısınız. Fitness kilo alma yöntemi sizin kas kütlenizi arttırmaya yarayacak önemli bir spor aktivitesidir.

Bunun haricinde yüzme, yürüyüş ya da diğer sporlarda kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Böylelikle sporda deforme olan ve yırtılan kaslarınızı aldığınız proteinler tekrardan dolduracak ve kas kütlesi elde etmiş olacaksınız.

Fitness Kilo Alma Yöntemi
Fitness Kilo Alma Yöntemi

8.) Kilo Almak İçin Kaloride İstikrarı Sağlayın

Benim en çok önem verdiğim madde eğer kilo almak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz tavsiyeleri sabırlı bir şekilde her gün yapmalısınız. Özellikle kilo almanın yollarını arayan erkekler her adımı dikkatle izlemelidir.

Hafta içi vücudunuza aldığınız günlük fazla 200 kaloriyi hafta sonu yeter artık sıkıldım diyerek alamıyorsanız veya almak için çaba göstermiyorsanız üzülerek belirtmem gerekiyor ki kilo almak sizin için çok zor olabilir.

Onun için istikrarlı bir şekilde kalori alımınınız arttırmalısınız ve her gün kendinizi takip etmelisiniz. Bunu için akıllı telefonunuza kalori takip uygulamaları indirebilirsiniz, alarmlardan ve hatırlatıcılardan faydalanabilirsiniz.

Kilo almak için bazı gıdalar ve diyet listesine de ihtiyaç duyabilirsiniz. Sağlıklı kilo almanın yollarını anlattığımız makale haricinde kilo aldıran diyet listesi başlığına da bakmanızı öneriyorum.

Hızlı Kilo Aldıran Bazı Gıdalar

 • Fıstık Ve Fındık Ezmeleri

Doğal ezmeler kaliteli protein ve yağ ile doludur buda sağlıklı kilo almak için bulunmaz bir cevherdir. Öğün aralarınızda ve özellikle sabah kahvaltılarınızda bolca fındık ezmesi tüketebilirsiniz.

 • Tahıllı Ekmekler

Öğünlerinizden beyaz ekmeği kaldırıp tahıllı ekmekler tüketmeye başlayın. Uzman doktorlar tarafından önerilen tahıllı ekmek besin değeri olarak beyaz ekmekten çok daha sağlıklıdır. İçerisinde beyaz ekmekte bulunmayan lif ve kaliteli karbonhidratlar bulundurur.

 • Kuruyemişler

Yazımızın başında da bahsettiğimiz kuruyemişler kilo almak için vazgeçilmez gıdalardır. Bir avuç fındıktan kolayca 150-200 gram arasında kalori alabilirsiniz.

 • Patates

Kilo vermeye çalışan insanların ilk kestiği ürün olan patatesi kilo almak için rahatlıkla tüketebilirsiniz. Fakat yağda kızartmak yerine haşlayarak kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Her gün kendinize öğün aralarında tüketebileceğiniz sebzeli ve patatesli bir salata yapabilirisiniz.

 • Yağlı Süt

Günde en az 2 bardak tam yağlı süt içmeniz gün içerisinde almanız gereken kalori miktarı için size yardımcı olacaktır.

 • Bitter Çikolata

Hedefinize ulaşmak için bazen sağlık kurallarına tam olarak uyamayabilirsiniz. Bitter çikolata içerdiği yüksek kalori ile kilo almanıza çok yardımcı olur.

Bitter çikolatanın kilo almaya yardımcı olmasını haricinde bir çok sağlık yararı için https://www.kadinhalleri.com/bitter-cikolatanin-hic-duymadiginiz-faydalari/ makalesini okuyabilirsiniz.

Kilo Aldıran Gıdalar
Kilo Aldıran Gıdalar

Kilo Almanın Doğal Yolları Bitkisel Çözümler

Hayvansal gıdalarla ne kadar hızlı bir sonuca ulaşmak mümkün olsa da bazı kimseler bitkisel yollarla kilo almak isteyebilirler. Bazı hızlı kilo aldıran bitkisel gıdalar.

 • Çemen otu

Çemen otunun düzenli kullanımında kadınlarda daha dolgun göğüs ve kalçalara sahip olunduğu gözlemlenmiştir. İçeriğinde bulunan saponin maddesi sindirim enzimlerini hızlandırıp vücudun daha kolay kalori alımını sağlar.

 • Kantaron

Kantaron genellikle güçsüz bırakan hastalıkların sonrasında tavsiye edilir. Temel özelliği vücutta iştah arttırmak ve sindirimi dengelemektir. Kantaronu aktarlardan ve doğal bitkiler satan mağazalardan temin edebilirisiniz.

Kantaron çayı aynı zamanda adet söktürücü işlevide olan bir gıdadır. Hamilelik yaşamak istiyorsanız ya da bebek bekliyorsanız doktorunuza danışmadan bu çayı içmemelisiniz.

 • Karahindiba

Karahindibanın en önemli özelliği mükemmel bir iştah açıcı olmasıdır. Özellikle genç kadınların kullanması kesinlikle tavsiye ediliyor. Vücuttaki enzimleri  düzenlemeye yardımcı olan karahindibayı düzenli kullanan çoğu kişi öğünleri daha rahat yemediğini ve hatta öğün aralarını da daha sık tuttuğunu belirtiyor.

Hızlı Kilo Aldıran Bitkisel Çaylar
Hızlı Kilo Aldıran Bitkisel Çaylar

Bitkisel Kilo Alma Kürü

Malzemeler

 • 1 Fincan ceviz tozu,
 • 1 fincan fındık tozu,
 • 1 fincan polen,
 • 1 fincan kara üzüm,
 • 1 fincan yer fıstığı tozu,
 • Biraz bal

Saydığımız malzemeleri geniş bir kasede karıştırıyorsunuz, polene alerjisi olanlar kullanmayabilirler. Yaptığımız karışımı sabah aç karnına ve akşam yatmadan önce bir dolu kaşık tüketmelisiniz. Düzenli kullanım sonrası kilonuzdaki değişimi kesinlikle göreceksiniz.

Kilo Alma Diyet Listesi

Kilo alma diyeti için yukarıdaki tavsiyeleri uyguladıktan sonra günlük öğün ve listeniz aşağı yukarı şu şekilde olmalıdır.

Biz tabi bu diyet listesini hazırlarken en kötü sonuçları düşünerek ona göre bir liste hazırladık siz bire bir uymasanız da buna benzer bir öğün ve kilo alma diyeti uygulamalısınız.

Kahvaltı

 • 1 porsiyon kaşarlı yumurta,
 • 2 dilim tam yağlı beyaz peynir,
 • 10-15 adet zeytin,
 • 3-4 dilim tahıllı ekmek,
 • 1 Tabak salatalık, domates,
 • 1 tatlı kaşığı reçel veya bal,
 • Muzlu ve bademli smoothie

Ara Öğün

 • 1 Bardak meyve suyu,
 • 100 gram fıstık,

Öğle Yemeği

 • Patatesli tavuk yemeği,
 • Bol yağlı mevsim salata,
 • 1 porsiyon pirinç pilavı,
 • 300 gram yağlı yoğurt,
 • 3-4 dilim tahıllı ekmek

Ara Öğün

 • 1 adet elma veya armut

Akşam Yemeği

 • 1 kase çorba,
 • 200 gram kırmızı et,
 • 1 tabak sebze yemeği,
 • 1 porsiyon sütlü tatlı

Gece

 • 1 büyük bardak ballı süt,
 • 1 avuç fıstık,
 • 10 tane kayısı

Sizde kilo alma problemi yaşıyorsanız hızlı kilo alma yolları için uygulanabilecek bu adımları eksiksiz yerine getirmelisiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.