Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Kaz Tüyü Mont Nasıl Yıkanır Püf Noktaları

Kaz Tüyü Mont Nasıl Yıkanır Püf Noktaları

Isıyı fazlasıyla tutan ve kışın en çok kullanılan giysilerinden olan kaz tüyü mont nasıl yıkanır bilmiyorsanız, öğrenmek için hemen bu yazıya tıklayın.

Topaklanmasını Önleyecek Kaz Tüyü Mont Yıkama Yöntemi

Hafifliği ve vücut ısısını iyi koruması nedeniyle kış aylarının vazgeçilmezi olan bu rahat kaz tüyü montlar hepimizin tercihidir. Tabi bu kadar özel ve güzel olan kaz tüyü montların temizlenmesi de bir o kadar zordur.

Kaz tüyü mont nasıl yıkanır diye merak etmemizin en önemli nedenlerinden bir tanesi de topaklanma riski ile karşı karşıya gelme olasılığımızdır.

REKLAM ALANI

Genellikle profesyonel kuru temizleme önerilse de evinizdede güvenle kaz tüyü montlarınızı silebilir ve temizleyebilirsiniz.

Kaz Tüyü Mont Nasıl Temizlenir
Kaz Tüyü Mont Nasıl Temizlenir

Kaz Tüyü Mont Nasıl Temizlenir?

 1. Kaz tüyü montlarını temizlerken dikkat etmemiz gereken en önemli husus dikiş yerlerinden çıkan tüylerin kesilmesi olmalıdır. Bu tüyleri kesmeden yıkama yaparsanız daha çirkin ve uzun tüylere sahip olabilirsiniz. Tüyleri monttan ayırmak içinde çekme değil kesme işlemini yapmalısınız.
 2. Kaz tüyü montu yıkarken makinenizde başka bir yıkama ürünü bulundurmamalı ve makine içerisine bir tenis topu koymalısınız. Top nemi çekerek sadece montun temizlenmesini sağlayacaktır.
 3. Kaz tüyü montlar nasıl yıkanır sorusu için bir diğer püf nokta ise ağır deterjanların kullanılmaması gerektiğidir.
 4. Makinenizi 30 derecede ve elde yıkama programında çalıştırarak kışlık montlarınızın tamamını güvenle yıkayabilirsiniz.
 5. Makinenizden çıkan kaz tüyü montunuz bütün tüylerini kaybetmiş gibi görünebilir bu gözünüzü korkutmasın bir sandalyeye asarak ara ara çırpmanız ve silkelemeniz ayrıca yüksek ısıya maruz bırakmadan hızlıca kurutmanız montu eski haline döndürecektir.
 6. Eğer kaz tüyü montu yıkamak için tenis topunu nereden bulacağız diyorsanız bir file içerisinde ters çevirdiğiniz kot pantolonu montla birlikte yıkayabilirsiniz.
 7. Eğer kurutma makineniz varsa montu makinede kurutmanız daha doğru bir işlem olacaktır.
 8. Eğer tenis topu ya da kot pantolon yerine kullanmak istediğiniz kurutma toplarınız varsa bunları da kullanabilirsiniz.
 9. Kaz tüyü montunuzu gereksiz yıkamalardan koruyun lekelenmesi halinde nasıl silebileceğinizi öğrenin ve o işlemi uygulayın.

Kaz Tüyü Montta Oluşan Lekeler Nasıl Silinir?

 1. Yiyecek ve içecek lekelerinin yanı sıra kaz tüyü montunuza bulaşan kirleri elle nasıl silmeniz gerektiğini hemen öğrenin.
 2. Kaynatılmış suyu temiz bir leğen içerisinde biraz ılıttıktan sonra,
 3. Bir yemek kaşığı sabun tozu ve birkaç damla sirkeyi bu suya karıştırıp,
 4. Temiz bir bezi suya batırıp iyice sıkalım.
 5. Bezi montunuzdaki lekeli bölgeye hafifçe bastırıp çekin.
 6. Bu sildiğiniz alanın etrafını da hafif bir daire çizerek temizleyin ve,
 7. Montun kurumasını sağlayın.
 8. Bu şekilde kaz tüyü monttaki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Sizde kaz tüyü mont nasıl yıkanır makalemizi güvenle uygulayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.