Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Karanfilli Su Faydaları ve Karanfilli Su Zayıflatır Mı?

12.09.2019
Karanfilli Su Faydaları ve Karanfilli Su Zayıflatır Mı?

Karanfilli su faydaları arasında vücudu toksinlerden arındırmak olduğu gibi 1 haftada 3 kilo vermenizi sağlamakta vardır.

Tatlılar için kullandığımız ya da kebapçıdan çıkınca ağzımıza attığımız diş ağrısını alan karanfilin bunlardan çok daha fazla yararı bulunmaktadır. Karanfilli su içerek bu faydalardan yararlanabileceğiniz gibi özel bir kür yardımıyla karanfilli su zayıflatır mı? Sorunuza da cevap bulabileceksiniz.

Karanfilli Su Faydaları Nelerdir?

 • Ağız kokusunu gidermek için karanfilli su kullanabilirsiniz.
 • Antimikrobiyal özelliği sebebiyle ağız ve diş sağlığınızı koruyan karanfilli su ağız içerisindeki bakterileri yok eder.
 • Diş eti iltihaplanmasının önüne geçer ve diş ağrılarını dindirmenizi sağlar.
 • Aynı zamanda karanfilli su aft adını verdiğimiz bakterilerinde yok edilmesini sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücuttaki toksinleri atmanıza yardımcı olur.
 • Kış aylarında sıklıkla başımıza gelen öksürük ve boğaz ağrısı gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.
 • Düzenli olarak karanfilli su içmeniz halinde vücut ısısını arttırabilirsiniz.
 • Tarçın ile birlikte kullanıldığında metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırıyor.
 • Kan dolaşımına bir çok faydası bulunmaktadır.
 • Depresyon, ani ruhsal değişimler ve mutsuzluk gibi karamsarlıklardan kurtulmanızı sağlar.
 • İdrar söktürücü özelliği nedeniyle kilo vermenize yardımcı olur.
 • Karanfilin içerisindeki uçucu yağlar midedeki bakterileri öldürür. Hazımsızlık ve gaz problemlerinizi en aza indirir.

Karanfilli su kabız yapar mı? diye çok sorulan bir soru bulunmaktadır. Ancak karanfilli suyun faydaları arasında yer alan hazımsızlık problemini gidermek bu sorunun cevabının hayır olduğunu göstermektedir.

REKLAM ALANI
Karanfilli Su İçmek Zayıflatır Mı?
Karanfilli Su İçmek Zayıflatır Mı?

Karanfilli su içmenin faydaları arasında yer alan kilo verme yararını en iyi şekilde elde edebilmek için uygulamanız gereken kür tarifi şöyledir.

Tarçınlı Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo Zayıflama

Karanfilli su faydalarından yararlanmak için onu nasıl hazırlayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Karanfilli su hazırlanması ile ilgili iki farklı yöntem bulunmaktadır.

 1. Soğuk Su İle Hazırlanan Karanfilli Su: 1 bardak suyun içerisine 10 adet karanfil atacağınız soğuk su ile hazırlanan karanfilli suyu 15 dakika bekletip süzdükten sonra günde iki litre kadar içebilirsiniz. Tabi bu kadar fazla karanfili su içme ihtiyacı kilo verme isteğinden kaynaklanmaktadır. Böyle bir probleminiz yoksa günde 1 – 2 bardak içmek yeterli olacaktır.
 2. Sıcak Su İle Hazırlanan Karanfilli Su: Karanfil çayı olarak adlandırabileceğimiz bu tarif karanfilli su zayıflatır mı? sorusunun aslında tam cevabıdır. Karanfilli su ile haftada 3 kilo vermek mümkündür. Ancak bu özelliğinden faydalanmak için 2 bardak su, 10 adet karanfil ve 1 çubuk tarçın kullanmalısınız. Bu suyu kaynatıp süzdükten sonra günlük olarak içerseniz kilo verebilirsiniz. Tadı biraz keskin olacağı için bal ya da limon ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu tarife tarçınlı karanfilli su tarifi diyebiliriz.

Karanfilli su ile zayıflama yönteminden faydalanmak için sıcak su ile hazırlayacağınız suyu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Kilo verdiren karanfilli su nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız.

Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo Verme
Karanfilli Su İle 1 Haftada 3 Kilo Verme

Suyu 15 gün kadar kullanıp mutlaka bir haftadan fazla ara vermelisiniz. Fazla yağlardan sizi kurtaracak olan suyun herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Ancak her şeyin fazlasının zarar olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum.

Karanfilli su ile zayıflamak için öğle ve akşam yemeklerinden 45 dakika önce tüketmeniz yağ yakımını hızlandıracaktır.

Karanfilli su yağları yaktığı gibi ödem atıcı özelliği nedeniyle şişkinlikten kurtulmanızı da sağlayacaktır.

Karanfilli Suyun Zararları Nelerdir?

Önemli bir araştırma yapılmadığı ve sağlığa dair bulgulara rastlanmadığı için karanfilli su içmenin zararları ile ilgili kesin bir bilgi vermek yanlış olur.

Sadece karanfil yağı olarak kullanılabilen bazı durumlarda mide yanması ve tahriş gibi sonuçların olabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Emziren annelerde zayıflamak için karanfilli suyu güvenli bir şekilde kullanabilirler. Süt azaltıcı ve arttırıcı bir etkisi olmadığı için hamilelik sonrası kilolarınız vermenize yardımcı olur.

Metabolizmayı hızlandıran ve 1 haftada 3 kilo verdiren karanfilli su ile zayıflamak isteyenlere önerilerinizi sizde yorumlarda yazabilirsiniz.

REKLAM ALANI