Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Kalıcı Brezilya Fönü Nedir Ve Nasıl Yapılır?

21.08.2019
Kalıcı Brezilya Fönü Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlı kadınların saçlarını düzleştirmek için kullanıdığı brezilya fönü nedir? Brezilya fönü yaptıranların yorumları, fiyatı ve ne kadar süre dayanır?

Brezilya Fönü Nedir?

Yılların eskitemediği brezilya fönü 2020 yılınında vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Saç bakımına dikkat eden ve güzelliğin ilk adımının saçlardan geldiğini bilen kadınlar brezilya fönü nedir sorusunu sıklıkla soruyor.

Brezilya fönü saçlarınızı istediğiniz düzeyde düzleştiren bir fön yöntemidir. Kuaförlerde yapılan brezilya fönü yaklaşık 4 saatlik bir işlemin sonucunda saçlarınıza 6 ay kadar düzlük kazandıran muhteşem bir föndür.

REKLAM ALANI

Saçlarınızı düzleştirmekle kalmayıp aynı zamanda parlaklık kazanmasını da sağlayan brezilya fönü hakkında diğer merak edilenler için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Brezilya fönü yaptırılırken kullanılan özel keratin parlaklığı ve canlılığı arttırmaktadır.

Brezilya Fönü Saça Zarar Verir Mi?

Brezilya fönü işleminin uzun sürmesi ve kalıcılığının bu kadar fazla olması nedeniyle brezilya fönü zararları oldukça merak edilen bir konudur. Aslında kullanılan keratin saçları besleyen ve canlılık kazandıran bir madde olduğu için çok zararlı olduğu söylenemez.

Üstelik saçlarınız çok kıvırcıksa ve sık sık sıcak fön çektiriyorsanız brezilya fönü bu işlemden daha az zarar verecektir saçlarınıza, son zamanlarda erkeklerde daha az zararlı olduğu için brezilya fönü kullanmaktadır.

Brezilya Fönü Yaptıranların Yorumları

Biz kadınlar saçlarımıza ve cildimize bir işlem yapacağımız zaman bu kullanan diğer kadınlar tarafından nasıl yorumlandığına bakıyoruz. Brezilya fönü yaptıranların yorumları bu bakımdan oldukça önemlidir.

Biz sizin saçınıza bu işlemi yaptırdıktan sonra çok yakışacağına eminiz. Yorumların bu bakımdan kötü olanlarını paylaşarak karar vermenizde etkili olmasını sağlamak istiyoruz. En çok şikayet edilen ve yorum yapılan durumlar şunlardır:

  • 2018 yılında brezilya fönü yaptırdım saçlarımdaki etkisi geçtiğinde daha cansız bir görünüme kavuştuğunu farkettim.
  • Brezilya fönü keratini kaliteli olması gerekmektedir. Yoksa çok parlak bir görünüm kazanmayabilirsiniz.
  • Brezilya fönü ilacının hangi marka olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Brezilya fönü seti ile evde kendiniz saçınızı düzleştirmek istiyorsanız bir kez daha düşünün çünkü kuafördeki etkiyi bırakmıyor.

2020 Brezilya Fönü Fiyatları

Brezilya fönü fiyatları özellikle merak edilen konuların başında yer almaktadır. 2020 yılında da bu düzleştirici işlemi yaptırmak isteyen kadınların herhangi bir sürprizle karşılaşmaması için gittikleri kuaföre önceden fiyat sormaları daha doğru olacaktır.

Her yerde aynı fiyatın olmayacağını bilmeli ve fiyatların değişkenlik gösterdiğini bilerek hareket etmelisiniz.

Brezilya fönü fiyatları ortalama olarak 200 tl ile 600 tl arasında değişmektedir. Bu fiyatın değişkenliği saçlarınız için kullanılan keratin ilacının kalitesine, işlemi yapanların profesyonelliğine ve güzellik salonunun hijyenine göre farklılıklar gösteriyor.

Brezilya Fönü Seti İle Evde Saç Düzleştirme

Piyasada satılan fön seti ile birlikte evde de saçlarını düzleştirmek isteyenler için bir kolaylık sağlanmıştır. Ancak brezilya fönü uygulanırken saçı düzleştiren şey keratin değil formaldehittir. Yani yüksek ısı diyebiliriz bu duruma bu sebepten evde uygulanan düzleştirici ev ahalisinin sağlığını tehdit edebilir.

Brezilya fönü seti

Kuaförlerde kullanılan formaldehitin dahi sağlıklı olması gerekirken siz evinizde bilmediğiniz bir uygulamayla sadece saçınıza değil genel sağlığınıza da zarar verebilirsiniz.

Sonuç olarak kaliteli ve doğru uygulanan brezilya fönü saçlarınızın uzun süre istediğiniz düzlükte olmasını sağlayacaktır.

Brezilya fönü yapanlar daha sonrasında 2 gün saçlarını yıkamıyor ve saç bakımını da yine istediği gibi yapabiliyorlar.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.