Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Hızlı Adet Söktürücü Bitki Çayları ve Hareketler

22.10.2019
Hızlı Adet Söktürücü Bitki Çayları ve Hareketler

Bazı kadınlar regl dönemini daha erkene almak isteği duymaktadır hızlı adet söktürücü bitki çayları ve doğal yöntemler bu noktada önem kazanıyor.

Bazılarının ise düzensiz adet döngülerini düzenlemek adet söktürücü ilaçlar, yöntemler, egzersizler ve hareketlerle mümkündür. Yani genel olarak bir kadının adet döngüsünü tetikleme isteğinin altında bir çok neden yatabilmektedir.

Sebep ne olursa olsun hızlı adet söktürücü doğal yöntemler ve ilaçlar arıyor olabilirsiniz. Bazı yiyecekler ve hareketler bu isteğinize daha doğal ve güvenilir cevaplar verecektir. İlaçlar ve haplar ise doktorların dahi en son tavsiye ettiği yöntemlerdir. Ancak siz bu konuda bilgi edinmek istiyorsanız https://www.kadinhalleri.com/hizli-adet-sokturucu-ilaclar/ yazısına göz atabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Bu yazımızda adet söktürücü yöntemlerden bitkiler, bitki çayları ve hareketleri sizlerle paylaşacağız. Sizde bu isteğinize kesin adet söktürücü yöntemlerle cevap bulacaksınız.

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Adet söktürücü bitkiler olarak sayabileceğimiz yiyecekler düzensiz adetlerinizi düzenler ve aynı zamanda hızlı adet söktürücü olarak doğal bir yöntem kullanmanızı sağlar.

Bu yiyecekler adet söktürücü olarak kullanılırlar ve bu sebepten hamile kalmanızı engellerler. Ancak bunları yine de bir ‘doğum kontrol yöntemi’ olarak yeterli görmemelisiniz.

Adet söktürücü olarak kullanacağınız bu yiyecekler adet sancılarını azaltmanıza da yardımcı olacak vitamin ve minerallere sahiptirler. İşte bu adet söktürücü bitkiler ve yiyecekleri kullanarak döngünüzü hızlandırabilirsiniz.

Adet Söktürücü Bitkiler
Adet Söktürücü Bitkiler

1- Adet Söktürücü Bitki Dereotu

Salata olarak tüketebileceğiniz gibi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez çay şeklinde de tüketebilirsiniz. Bu adet söktürücü kür yerine çiğ olarak salatalarda kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Zorlu geçen adet dönemlerinizde ağrıyı azaltmak için yeterli miktarda dereotu tüketebilirsiniz.

2- Alıç İle Adet Döngünüzü Hızlandırın

Rahmi uyarıcı bir etkiye sahip olan alıç için şu kürü kullanabilirsiniz. Adet döneminizden 10 gün önce kaynar suyun içerisine atacağınız ve on dakika kadar beklettiğiniz alıç suyunu günde 3 kez olacak şekilde tüketerek adet döngünüzü hızlandırabilirsiniz.

3- Kadınlar Kulübünde En Çok Tıklanan Adet Söktürücü Maydanoz

Kadınların arasında adet söktürücü olarak en çok bilinenler arasında maydanoz vardır. Bu popülerlik aslında hak edilmiştir. İçerdiği antioksidan nedeniyle kanı sulandırarak adet söktürücü olarak kullanılır.

Maydanozun adetlerinizi düzene sokmanıza yardımcı olması için su ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Su için ayrı bir adet söktürücü yiyecek başlığı oluşturmayacağız ancak siz suyun içerisinde haşladığınız maydanozu süzdükten sonra gün boyu ara ara tüketebilirsiniz.

4- Adet Söktürücü Soğan Suyu

Adet gecikmesini önleyen soğan aynı zamanda yumurtalık kistlerini yok etmenizde de yardımcı olur. 15 gün boyunca günde iki kez soğan suyu tüketmeniz hızlı bir adet söktürücü bitkisel ilaca sahip olmanızı sağlar.

2 bardak suda haşlayacağınız soğanı günde iki kez tüketebilirsiniz. Kulağa korkunç geliyor ancak olası bir hamilelik ve düzensiz adetler için buna katlanmaya değer.

Adet Söktürücü Çaylar

Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar
Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar

Hızlı adet söktürücü olarak kullanılan bitki çayları kanamanın başlamasına yardımcı olduğu gibi rahatlamanızı da sağlamaktadırlar. İlaç ve hap yerine kullanabileceğiniz bitkiler, yiyecekler ve çaylar bilinçsizce ve fazla tüketilmediği zaman minimal düzeyde zarar içermektedir.

Bu sebepten yukarıdaki yiyecekler ya da şimdi sizlerle paylaşacağımız çayları tercih edebilirsiniz. Bu adet söktürücü bitkisel çaylar ile birlikte egzersiz hareketlerini de kullanarak başarılı bir dönem geçireceğinize emin olabilirsiniz.

 1. Adet söktürücü civanperçemi çayı
 2. Kekik çayı
 3. Rezene çayı
 4. Tarhun çayı
 5. Kantaron çayı
 6. Biberiye çayı

Adet Söktürücü Hareketler

Adet Söktürücü Hareketler
Adet Söktürücü Hareketler

Adet söktürücü bitki çayları ve yiyecekler haricinde bazı hareketleri ve egzersizleri de deneyebilirsiniz. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz adet söktürücü hareketler bu bitkilerle birlikte kullanıldığında daha faydalı olacaktır.

 • Squat
 • Mekik
 • Karın bükerek öne doğru katlanma
 • Makas ve bacak açarak oturma
 • Kurbağa hareketi
 • Kalçanız ile daire çizme

bu adet söktürücü şeyler arasında yer alan hareketler adetinizi hızlı bir şekilde söktürür.

REKLAM ALANI