Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı İle Faydalarından Yararlanın

25.05.2020
Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı İle Faydalarından Yararlanın

Hindistan cevizi yağının saça faydaları, hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yaparsanız saç dökülmesi durur mu? Saça iyi gelir mi ve daha fazlası makalemizde.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

 • Saçları onarıcı etkisi vardır.
 • Kepek sorunlarını gidermede yardımcı olur.
 • Doğal bir güneş koruyucu etkisi gösterir.
 • Saç karışıklıklarını giderir ve ipeksi bir görüntü sağlar.
 • Saç yüzeyi ve özellikle kafa derisine iyi nüfuz ettiğinden bit sorunlarını giderme ve oluşmasını engellemeye yardımcı olur.
 • Saçlarınızı kolay şekilllendirmenizi sağlar.
 • Saç köklerinden başlayarak saçın tümüne uygulandığında ve düzenli kullanıldığında hindistan cevizi yağı saç rengini açar.
 • Saç bakımı ve nemlendirilmesi adına banyodan sonra da hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.

Özellikle saç uzamasında çok hızlı etki göstermektedir. Saç kırıklarınızı onarmakta, saç dökülmelerine son vermekte, dolgun saçlara kavuşmanız da yardımcı olmaktadır. Saç uçlarını beslerken, saç köklerini kuvvetlendirmekte, kepek oluşumunu azaltmakta ve özellikle saçların koparak dökülmesi konusunda oldukça etkili bir üründür.

Yağı uygularken saçlarınızın temiz olması önemli bir unsurdur.

REKLAM ALANI

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Dökülmesi Durur Mu?

Hindistan cevizi yağı ile ilgili en çok merak edilen hususların başında saç dökülmesini durdurup durdurmadığı yer almaktadır. Saç dökülmesinin bir çok nedeni bulunmaktadır. Bu sebepten tek başına bir ürün bu dökülmelerin önüne geçmez bunun yerine düzenli bakım ile birlikte yağın güçlendirici etkisinden de faydalanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı Önerileri

Saç bakımı için çeşitli güzellik salonlarında yüksek ücretler ile sağlayabileceğiniz gibi doğanın sizlere sunduğu mucizelerden yararlanarak evinizde kendi bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun adı da Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı olarak adlandırılmaktadır. Saç üzerinde inanılmaz oranda etkileri bulunan Hindistan cevizi yağı ile siz de artık güzellik salonlarına yüksek ücretler vermek zorunda kalmayacaksınız.

Saç kırılmasından tutun da uzamayan saçlara kadar, saç dökülmelerinden saç nem oranına kadar birçok konuda etkileri bulunan bir yağ olduğunu söylemiştik.

İşte yağın saçlarınıza nasıl uygulanacağını bir alt başlıkta görebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Hindistan Cevizi Yağa Saça Nasıl Uygulanır

Sizin de saç sorunları ile başınız dertte ise yapmanız gereken ufak bir tarif ile sizlere yardımcı olabiliriz.

 1. Bu maskeyi kullanmadan önce özellikle saçlarında jöle gibi maddeler kullanan kişiler mutlaka uygulama öncesinde saçlarını yıkaması gerekmektedir.
 2. Saçlarınızı yıkama işlemini tamamladıktan sonra nemini havlu yardımı ile aldıktan sonra güzelce tarayınız.
 3. Aktarlardan veya eczanelerden bulacağınız Hindistan cevizi yağından (kesinlikle saf Hindistan cevizi yağı tercih ediniz. Herhangi bir bileşim içerisinde yer alanları tercih etmeyiniz)
 4. 1 yemek kaşık avucunuza dökün. Saç diplerinizden sürmeye başlayarak saç uçlarınıza kadar iyice masaj yaparak yediriniz.
 5. Masaj yaparak yağı yedirdiğiniz zaman kan akışı da hızlanmaya başlayacaktır. Bu sayede saçınız daha hızlı bir şekilde uzamaya başlayacaktır. Saç uzamasında kan akışının hızlanması önemli bir faktördür.
 6. Yağı yedirdikten sonra tarak ile tarayarak yağın tamamen dağılmasını sağladıktan sonra bir bone yardımı ile saçlarınızı kapatınız. Yarım saat saçınızda bekletmeniz gerekmektedir.
 7. Yarım saatin sonunda saçlarınızı güzel bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Yıkama sonrasında saçlarınızın daha parlak ve ipeksi bir hal aldığını ilk kullanımda göreceksiniz.
 8. Diğer etkilerini ise zaman içerisinde görmeye başlayacaksınız.
 9. Unutmayın, saçlarınızı bir günde kaybetmediniz veya tüm bu sorunlar ile bir gün de karşılaşmadınız.
 10. Bu yüzden saçlarınızın onarılması için ona en azından 1 ay süre tanımanız gerekmektedir. Bu 1 aylık süre içerisinde zaten saçlarınızda farklılık hissetmeye başlayacaksınız. Bu uygulamayı her hafta 1 kere uygulayınız.

Hindistan cevizi yağını be şekilde saçınıza sürebildiğiniz gibi krem olarak da saça sürülür mü? diye merak ediyor olabilirsiniz. İnce telli saçlarınız için çay kaşığının yarısından daha az kalın telli saçlar için ise yarım çay kaşığından fazla yağı elinizde ıslatarak saçınıza uygulayıp gece boyunca besleyici bir krem olarak kullanabilirsiniz.

Sizde hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza bakım yapıyorsanız bunu nasıl uyguladığınızı diğer kullanıcılar ile yorumlarda paylaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar
 1. Acelya dedi ki:

  Hindistan cevizi yağını çok kullanırsak saçlarımızı yakabilir dikkatli olmalıyız.

 2. Onay dedi ki:

  valla hindistan yağı yerine zeytinyağını tercih ederim aslında bemiks ampul, ve vitaminlerle hazırlanan bir bakım kürü vardı en güzeli o

 3. Michell dedi ki:

  Hindistan cevizi yağı ile ilgili saç bakımını çok önermiyorlar insanları bilmediğiniz konularda yanlış yönlendirmeseniz mi acaba?

 4. Wyatt Salağı dedi ki:

  Merhaba ben çok büyük bir salaklık yapıp hindistancevizi yağını günlerce art arda kullanıp saçlarımı yaktım saç açmak için kullanıyorsanız buna çok dikkat edip benim yaptığım hataya düşmeyin lütfen