Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Hamile Kalmak İçin En Uygun Cinsel Pozisyonlar

21.10.2018
Hamile Kalmak İçin En Uygun Cinsel Pozisyonlar

Hamilelik yaşamak istiyorsanız, bu kararı verdikten sonra yumurtlama günlerini hesaplayıp hamile kalma pozisyonları hakkında fikir sahibi olmanız gerekir.

Hamile kalma pozisyonları ile ilgili ebeveynlerin bütün merak ettiklerine cevap bulabilecekleri makalemizde kolay hamile kalma pozisyonları ve resimli hamile kalmak için pozisyonların resimlerini bulabileceksiniz.

Hamile kalmak için uygun cinsel pozisyonlar denildiğinde çiftlerin buradan anlaması gereken birkaç önemli nokta vardır. Sanılanın aksine bu cinsel pozisyonlar erkekten gelen “spermler”in doğru adrese yol alması için uygulanabilecek pozisyonlar değildir.

REKLAM ALANI

Ya da daha açık bir ifadeyle partnerimizden gelen üreme için gerekli olan “spermler” oldukça akıllı organizmalardır. Ve doğru bir cinsel birlikteliğin sonucunda “yumurtamız” ile birleşmek için uygun adımları atabilecek kadar donanımlı bir navigasyona sahiptirler.

Hamile Kalamıyorum Sebebi Doğru Pozisyonu Bulamamak Mı?

Hamile kalabilmenin birçok faktörü bulunmaktadır. Sağlıklı üreme hücreleri, doğru günler, stressiz bir yaşam ve bu isteği gerçekleştirmek için denemelerimizin doğru adete ulaşması gibi nedenlerin dışında doğru bir cinsel pozisyonu da bulmak gerekebilmektedir.

Bazı istisnai durumlar hariç, uygun cinsel pozisyon bu birlikteliği doğru yaşadığımız bütün pozisyonlardır. İstisnai durumlar ise cinsel birlikteliğin sonucunda spermlerin dışarı çıkabilmesini kolaylaştıracak pozisyonlar olabilir. Bu ihtimalleri göz önüne alarak söyleyebiliriz ki spermler yüzde 70 ihtimalle “yumurtalarımıza” ulaşmaktadır. Fakat biz doğru bir cinsel pozisyon ile bu oranı arttırabiliriz.

Sağlıklı bir üreme organına sahip çiftler için ilişki sırasında ki en önemli pozisyon tamamen mutlu bir birliktelik geçirilen pozisyondur. Bilinmesi gereken bir durum var ki: “sperm kalitesizliği” – “stres” gibi bazı olumsuz etkilerin yaşanmış olduğu ilişkilerde daha doğru bir pozisyon ile hamile kalma şansı arttırılabilir.

Hamile kalmanın pozisyonları haricinde olağan bir seyri vardır. Ne kadar sürede hamile kalabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazının üzerine tıklayabilirsiniz.

En Uygun Hamile Kalma Pozisyonları

Yukarıda yaptığımız değerlendirmeler sonucunda doğru bilgilendirmeleri edinip bir pozisyon arayan çiftlerimiz için en uygun 6 pozisyonu sizler için derledik.

Bu pozisyonlar arasında sizin uygulayabileceğiniz ve sağlıklı bir bebeğe sahip olacağınız en uygun hamile kalma pozisyonları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var ki:

“Hamile kalmak için en uygun pozisyonun yanı sıra en uygun günüde arayın”

Yine bütün ebeveynlerin bilmesi gereken bir durumda kadın üreme hücresi ‘yumurta’ ile erkek üreme hücresi ‘sperm’in bir araya gelmesini sağlayan bütün pozisyonlarda döllenme gerçekleşirse hamilelikte oluşur.

Her cinsel ilişki sırasında milyonlarca sperm rahime doğru hareket etmektedir. Bunlardan yine yüzbinlercesi yolda ölür ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getirme olasılığını düşürür. Bu sebepten bir bebek isteyen ebeveynler hamile kalmanın pozisyonları hakkında fikir sahibi olmalıdırlar.

1. Misyoner Pozisyonu

Bu pozisyonun ülke genelinde hamile kalmak için en uygun pozisyon olduğu düşünülür. Bizim sırt üstü yattığımız ve eşimizin üzerimizde olduğu pozisyonda, kadın sırt üstü yattığı için pelvise daha yakın bir birleşme gerçekleşecektir. Eğer kendimizi bu pozisyonda daha rahat hissediyorsak ve eşimizde bu pozisyonun sağladığı mutluluğu tatmin edici buluyorsa uygun bir hamile kalma pozisyonudur diyebiliriz.

En uygun hamile kalma pozisyonu misyoner

2. Yan Yatma Pozisyonu

Spermin daha uzun rahimde kaldığını düşündüren bu pozisyonun önemi yumurtalıklara ulaşma ihtimali artan bir sperm hareketliliği kazandırmaktır. Biz dizlerimizi kendimize doğru çekerek yana doğru döndükten sonra partnerimiz kaşık pozisyonunu alıp birleşmeyi gerçekleştirebilir.

Kolay hamile kalma pozisyonları

3. Ters Kovboy Pozisyonu

Partnerimizin mutluluğunu arttırabileceğimiz ve kontrolün tamamen bizim elimizde olduğu bu pozisyonda çiftlerin hazzını arttırıp cinsel escort adana birlikteliğimizin kalitesi ile hamile kalma şansımızı yükseltebiliriz. Bu pozisyon sonucunda ejakülasyon gerçekleşince sırt üstü uzanıp belimizin altına bir yastık koyarsak sperm hareketlerini daha akıcı bir hale getirebiliriz.

Hamile kalmanın pozisyonları

4. Lotus Çiçeği Pozisyonu

Romantik bir birlikteliğin yaşandığı bu pozisyonda çiftler birbirlerine ne kadar yardımcı olabilecek tutumları sergileyebilirse hamile kalma şanslarını da o oranda arttırabilirler.

Hamile kalma pozisyonu lotus çiçeği

5. Doggy Pozisyonu

Erkeğin orgazm yoğunluğunu arttıran bu pozisyon için en önemli durum spermin pelvise yakın bir noktada toplanmasıdır. Derin bir birlikteliğin gerçekleştiği pozisyonda cinsel ilişkinin sonucunda yine sırt üstü uzanmak doğru bir yaklaşım olabilir.

Doggy pozisyonu ile hamile kalma

6. Bacak Omuza Pozisyonu

Eşimizin yüzünü görmek istiyorsak doggy pozisyonunun tersi bir pozisyon ile bu birlikteliği gerçekleştirebiliriz. Doğruluğu bilimsel olarak kanıtlanmasa da ve bizim yaptığımız uyarıların dikkate alınmış olmasını varsayarak sizi psikolojik olarak rahatlatacaksa çok bilinen bir durum olan “bacakların yukarıda olması hamileliği kolaylaştırır” tezini de bu cinsel ilişki pozisyonu ile denemiş olursunuz.

Hamile kalmak için pozisyonlar

Hamile Kalma Olasılığını Arttıran Diğer Durumlar

  1. Hamile kalma pozisyonları ile doğru bir gebelik planlaması yapan aileler için bu olasılığı arttırabilecek bir diğer durumda erkeğin fazla uyarılması gerektiğidir. Uzun ön sevişmeler erkeğin sperm hızını arttırdığı için hamilelik olasılığı artmaktadır.
  2. Düzenli bir cinsel hayatınızın olması hamilelik istediğinizde bunu hızlıca gerçekleştirebilme olanağınızı arttırmaktadır.
  3. Yazının içeriğinde de bahsettiğimiz doğru gün tanımı için sadece yumurtalama günlerinde seks yapmak yerine daha öncesinden çalışmalara başlamanız gerektiğini unutmayın.
  4. Cinsel birlikteliğinizde uyguladığınız bazı eğlence ya da olumsuz durumlar varsa bunlardan uzaklaşın. Krem, yağ v.b kimyasallar sperm hareketliliğini kısıtlamaktadır.

Bebek sahibi olmak isteğinizi eyleme dökme aşamalarından sonra en uygun hamile kalma pozisyonları ile bu arzunuzu hızlandırabilirsiniz. Eğer bir yıl boyunca bütün yöntemleri deneyip kolay hamile kalma pozisyonlarını da uyguladıysanız ve henüz iyi bir haber almadıysanız uzman bir doktora görünmelisiniz.

REKLAM ALANI