Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Güzel Ciltler İçin Tüketmemiz Gereken 8 Gıda

28.10.2018
Güzel Ciltler İçin Tüketmemiz Gereken 8 Gıda

Mevsim şartları, hava kirliliği ve olumsuz çalışma koşulları güzel ciltler için bir sorun oluşturmaktadır. Tüketilen gıdalar bakımınızın önemli bir adımıdır.

Kış mevsimine girerken olumsuz hava koşullarının etkisiyle ekstra bir doz bakıma ihtiyaç duyarız. Bu bakım sayesinde kırılgan, kuru ve çatlayan cilt sorunlarına da bir önlem almış oluruz. Tabii ki bu mevsimde elimize, yüzümüze ve vücudumuza kullandığımız kremlerin sayısını arttırabilir ve en iyisini bulabilmek adına bir takım araştırmalara girebiliriz. Ancak özenle korumaya çalıştığımız güzel cildimiz için yapmamız gereken en önemli şey doğru beslenmektir. Kadın Halleri olarak, güzel ciltler için tüketmemiz gereken 8 gıdayı anlatacağız.


  1. Tam Tahıllı Ekmek
  2. Ceviz
  3. Havuç
  4. Yağsız Et
  5. Ayçiçek Yağı
  6. Süt Ürünleri
  7. Kivi
  8. Maden Suyu

Güzel Ciltler İçin Tüketilmesi Gereken Gıdalar

1. Tam Tahıllı Ekmekleri Güzel Bir Cilt İçin Öğünlerimizde Kullanmalıyız

Küçük kahverengi ekmeklerimizin her zaman tam tahıllı olmasına dikkat etmeliyiz. Bu ekmekler güzelce işlenmiş mayalardan ve bütün tahıllardan oluşmalıdır. Tam tahıllı ekmekler güzel ciltler için kolaylıkla uygulayabileceğimiz mükemmel bir besindir. Potasyum ve magnezyum açısından zengin olan tahıllar cildimiz için önemli miktarda B vitamini ve mineraller içermektedir.

REKLAM ALANI

Tam Tahıllı Ekmekler

2. Tüketmemiz Gereken Ceviz

Ceviz kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, demir ve hücrelerimizi koruyan E vitamini kombinasyonunu içermektedir. Aynı zamanda cildimizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturacak pantotenik asit içeren ceviz güzel ciltler için ara öğünlerde bulundurmamız gereken gıdalardandır.
Ceviz

3. Güzel Ciltler İçin Tüketmemiz Gereken Havuç

Cildinizin ve mukoza zarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için, diyetinizde yüksek A vitamini içeriği oldukça önemlidir. Bir başka önemli şey ise beta-karoten. Bu, birçok bitkide bulunmasına rağmen havuçlar da olağandışı yüksek miktardadır. Beta-karoten yağda çözünen bir yapıya sahip olduğu için havuçlara biraz yağ eklerseniz vücudumuz bunu daha kolay alabilir.
Havuç Suyu

4. Tüketmemiz Gereken Yağsız ET

Vitamin B2 eksikliği genellikle çatlamış dudaklara ve kuru cilde yol açabilir. Yağsız et, tüketimi bununla savaşmanın harika bir yoludur. Cilde vitamin sağlayan önemli bir yapı taşı olan çinko da yağsız ette bulunur. Yağsız et için vejetaryen alternatifler arıyorsak süt, buğday tohumu, kepekli tahıllar, lahana, yeşil fasulye, patates ve mercimek bize yardımcı olacaktır. Güzel ciltler için bu gıdaları tüketmeliyiz.

Yağsız Et

5. Tüketmemiz Gereken Ayçiçek Yağı


Deri için linoleik asit çok önemlidir. Eksikliğinin bulunması halinde kırmızı lekeli noktalara yol açabilmektedir. Ayçiçek yağı çok miktarda linoleik asit içerir. Ayrıca cilt hastalıklarını önleyen yüksek oranda E vitamini içermektedir. Ek olarak, cildinizdeki bağ dokusu üzerinde de sıkı bir etkisi vardır.
Ayçiçek Yağı

6. Tüketmemiz Gereken Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünleri genellikle cilt için iyi bir beslenme şeklidir. Diğer şeylerin yanı sıra, size yüksek oranda kalsiyum ve B12 vitamini verir. Ayranın özellikle yağ oranı düşüktür. İpucu: Ayranın cilt üzerinde sakinleştirici ve yumuşatıcı etkisi vardır. Güzel ciltler için tüketmenizi öneririz.
Süt Ürünleri

7. Güzel Ciltler İçin Tüketmemiz Gereken Meyvelerden KİVİ

C vitamini eksikliği, yaraların iyileşmesini geciktirir. Tek bir kivi hali hazırda almamız gereken günlük vitamin ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sebepten güzel ciltler için KİVİ vazgeçilmezimiz olmalıdır. Ayrıca avokado içerdiği magnezyum minerali bakımından oldukça zengindir salatasını ara öğünlerde tüketebiliriz.

Kivi

8. Güzel Ciltler İçin MADEN SUYU

Metabolizmanız için yeterince su almak son derece önemlidir. Genel olarak ne tür su içtiğimizin bir önemi yoktur. Fakat cildiniz için mineralli su daha faydalıdır çünkü elektrolit dengesini önemli oranda ayarlamaktadır.

Maden Suyu

Güzel ciltlere sahip olmak için güneş ışıklarından ve olumsuz koşullardan uzak durmanın yanında beslenmenize de dikkat ederek parıl parıl parlayan ciltlere sahip olabilirsiniz.

REKLAM ALANI