Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Gecelik Kilo Vermek İçin Bal ve Tarçın Karışımı

17.03.2019
Gecelik Kilo Vermek İçin Bal ve Tarçın Karışımı

Bir diyet programı uygularken sağlıklı seçimler yaparak kilo vermek istiyorsanız sadece iki malzeme ile bunu başarabilirsiniz.

Kilo Verme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kilo vermek için gösterdiğimiz çabanın karşılığını alamamak ya da uyguladığımız diyet programlarının faydasını görememek çoğu zaman bizi başka arayışlara itmektedir.

Toplum olarak başladığımız bir iş için yeterli çabayı göstermemek ve sabır katsayımızın düşük olması kilo verme isteğimizde de kendini göstermektedir.

REKLAM ALANI

Sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek ile hızlı kilo verme arasında çok büyük farklar bulunmaktadır. İnternette gördüğünüz o 1 haftada 5 kilo verme, 1 ayda 30 kilo vermek gibi diyet programları aslında vücudunuzun su ve kas dokusu kaybına yol açmasını sağlamaktadır.

Bu kilo verme yöntemleri vücudumuza kalıcı değil geçici cevaplar verdiği için çoğu zaman umduğumuzu bulamayabiliyoruz.

Kilo vermenin en önemli kurallarından vazgeçerek uyguladığımız bu ‘şok diyetler’ adını verdiğimiz durumlar ile kaybettiğimiz kiloları tekrar almamız ise neredeyse garantidir.

Peki kilo vermemizi sağlamak için hangi adımları uygulamalıyız.

Kilo vermek için diyet

Kilo Vermek İçin Atılacak Adımlar

 • Yaşam biçimimizi değiştirmeliyiz.
 • Boş kalorilerden uzak durmalı ve şeker detoksuna başlamalıyız.
 • Egzersiz yaşamımızın bir parçası olmalı
 • Her insanın vücudunun farklılıklar gösterdiğini bilerek kilo vermek hakkında fikir sahibi olup bir uzmana danışmalıyız.
 • Karbonhidratlar konusunda seçici olmalıyız.
 • Bunlara ek olarak yardımcı yöntemlere başvurmalıyız.
 • Öğün sayılarını arttırıp, posiyonları küçültmeliyiz.

Gecelik Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Tarçın ve Bal Kürü

Sağlıklı kilo vermek için uygulayacağınız doğru adımlardan sonra bu ev yapımı içecek metabolizmanızı arttırmakla birlikte kilo verme sürecinizi de hızlandıracak bir adımdır.

Bu tarçın ve bal karışımı kilo kaybetmemize nasıl yardımcı olmaktadır. Tarçın önemli miktarda antioksidan içermekte, yara iyileşmesine yardımcı olmakta ve kan basıncı ile kolesterolü düşürmektedir.

Aynı zamanda Tip-2 diyabet ve kan şekeri olan bireylerde önemli bir iştah kesici olarak işlev görmektedir.

Bal ise yüksek kalorili bir tatlandırıcı olmasına rağmen açlık üzerinde ki etkisiyle önemli oranda kilo verme faydaları sağlamaktadır.

Hızlı Kilo Verme İçeceği Nasıl Yapılır?

 • 1 bardak su
 • 1 yemek kaşığı tarçın
 • 1 yemek kaşığı bal

Bir tava içerisine ekleyeceğiniz su kaynadıktan sonra toz tarçını ekleyip karıştırdıktan sonra ocaktan aldığımız tavanın soğumasından sonra içerisine bal karıştırarak içeceği hazır hale getirebilirsiniz.

Bu bal ve tarçın karışımlı kilo verme içeceğinin temelinde tarçınlı suyun faydaları yatmaktadır. Sizde bu bilgileri edinerek neden kilo verdirdiğini öğrenebilirsiniz.

Hızlı kilo vermek için bu içeceği gece yatmadan önce yarısını tüketip sabah kahvaltıdan öncede diğer yarısını içebilirsiniz. İstediğiniz sonuçları alabilmek için diyetin tüm aşamalarını dikkate almalısınız.

REKLAM ALANI
Yorumlar
 1. Seher dedi ki:

  Yarın ball alıp denicem inşaallah yarar bana

  1. Nilüfer dedi ki:

   Merhana acaba denediniz mi ise yaradimi ?