Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Evde Kaldığınız Bu Dönemde Yapabileceğiniz Faydalı 3 Yumurta Akı Maskesi

29.03.2020
Evde Kaldığınız Bu Dönemde Yapabileceğiniz Faydalı 3 Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akı maskesi furyasına katılmak istiyorsanız bu 3 farklı cilt maskesinden herhangi birini deneyerek yumurta akının cilde faydalarından yararlanabilirsiniz.

Yumurta Akının Cilde Faydaları

Yumurta akı maskesi için yüze uygulanacak bir kaç farklı yöntem vardır. Bu doğal maske tariflerini vermeden önce maskenin faydalarından biraz bahsedelim.

  1. Yüzünüzdeki fazla yağlanmaları giderir.
  2. Gözenekleri küçülterek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  3. Cildinizi sıkılaştırır ve
  4. Kırışıklıkları gidermede yardımcı olur.

Yumurta akının cilde bu faydaları bulunuyorken sizde istediğiniz bir cilt maskesini yapmakta sabırsızlanabilirsiniz. Bu tarz doğal ürünleri kullanmanın en güzel yanı en az maliyetle istediğiniz görünüme kavuşmanızdır.

REKLAM ALANI

Bunun haricinde çok az yan etkisi bulunan bu ürünleri yine de kullanırken bileğiniz ya da boynunuzun çok az bir kısmına deneme amaçlı sürerek nasıl bir reaksiyon vereceğini görebilirsiniz.

1-) Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akı maskesini cildinizi ve gözenekleri sıkılaştırmak için kullanmak istiyorsanız size lazım olacak malzemeler şunlardır:

  • 2 yumurta akı,
  • Yarım limon suyu,
  • 1 yemek kaşığı sirke

bütün bu malzemeleri bir kap içerisinde iyice köpürünceye dek karıştırdıktan sonra parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze ve boynunuza hafifçe uygulayın.

Maskeyi sürerken göz çevrenize sürmemeye özen göstermelisiniz. Maske yüzünüzde 10 – 15 dakika kaldıktan sonra soğuk suyla yıkayıp havluyla kurutarak nemlendirici kullanabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Yumurta Akı Maskesi
Gözenek Sıkılaştırıcı Yumurta Akı Maskesi

2-) Kırışıklıklarınız İçin Yumurta Akı Maskesi

Bu maske ince kırışıklıkları önemli oranda yok ederken, derin kırışıklıkları ise hafifletmektedir. 2 adet yumurtanın akını ayırarak bir çırpıcı yardımıyla iyice köpürtün.

Daha sonra yüzünüze ince bir tabaka halinde dairesel hareketler yaparak sürünüz. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra suyla yüzünüzü yıkayın ve kurulayın.

Kırışıklık İçin Yumurta Akı Maskesi
Kırışıklık İçin Yumurta Akı Maskesi

3-) Yumurta Akı Maskesi İle Aknelerden Kurtulun

1 adet yumurtanın akını ayırarak, içerisine bir kaç damla limon suyu ekleyin. Bütün yüzünüze bu maskeyi iyice yedirdikten sonra 15 dakika bekleyip iyice kurulayın.

Yumurta akı maskesi ile sizde cildinize bakım yapabilir ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.