Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Kolay Uygulanabilen Evde Saç Maskesi Tarifi Önerileri

10.05.2020
Kolay Uygulanabilen Evde Saç Maskesi Tarifi Önerileri

Saç bakımınıza önem veriyorsanız size uygun olan ve evde yapabileceğiniz saç maskesi önerilerini bir yazıda topladık. Özellikle kuru ve kırılgan saçları olanlar bu yazıyı mutlaka okumalı.

Kuru ve Kırılgan Saçların Tedavisi için Doğal Saç Maskeleri

Güneş, soğuk hava, saç tokaları ve ısı ile şekillendirme saçınıza zarar verebilir. Mutfağınızda bulunan malzemelerle yapılan bu ev yapımı saç maskeleri saçınızı onaracak ve nemini geri kazandıracaktır.

Piyasada seçim yapabileceğiniz çok sayıda saç ürünü olmasına rağmen saçlarınızın sağlığını geri kazanmak için pahalı maskelere bir ton para harcamanıza gerek yoktur. Bu ev yapımı saç maskeleri kuru veya hasarlı saçları canlandırmaya yardımcı olmak için yoğurt, avokado ve zeytinyağı gibi tamamen doğal malzemeler içeriyor.

REKLAM ALANI

– Protein İçeren Yumurtalı Saç Maskesi

  • Çilek + Yumurta Sarısı + Zeytinyağı

Çileklerdeki antioksidanlar saçınıza nem ve parlaklık katarken yumurta sarısı saç tellerinizi güçlendirmek için protein içerir. Uzun ve rahatlatıcı bir duştan önce bir süre bu protein maskesini saçınıza sürüp bekletin ve iyice durulayın.

– Nemlendirici Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

  • Muz + Avokado + Hindistan Cevizi Yağı

Olgunlaşmış muzlarınızı nemlendirici bir saç maskesi için saklayın. Muzdaki potasyum ve doğal yağlar saçı yumuşatır ve bölünmüş uçları ve kırılmaları önlemek için elastikiyeti korur böylece kırılgan ve hasar görmüş saçlar için bir kurtarıcıdır.

Ayrıca avokadolar saç büyümesini destekleyen ve saçın gücünü artıran B vitamini ile doludur. İlk uygulamada bile farkı göreceksiniz.

– Derin Temizlik Sirkeli Saç Maskesi

  • Yoğurt + Elma Sirkesi + Limon

Bu saç maskesi tarifi derin temizlik için idealdir çünkü limon ve elma sirkesi fazla yağı sökmek için büzücü bir etki yaparken yoğurttaki çinko ve laktik asitler nemlendirici etki bırakır. Saç renginizi açmak istemiyorsanız limonu suyla seyreltin.

– Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

  • Hindistan Cevizi Yağı + Jojoba Yağı + Nane Esansiyel Yağı

Güzellik rutininizde hindistan cevizi yağı için yaklaşık bir milyon kullanım vardır ve faydaları saymakla bitmez. Hindistan cevizi yağı saça nüfuz ederek üst tabakayı kaplamak yerine derinlemesine nemlendirir.

Eczanelerde veya aktarlarda satılan Jojoba yağı da hidrasyon için bir güç merkezidir. Nane esansiyel yağı ise kepek ve kaşıntıyı hafifletmek için anti-enflamatuardır. Ayrıca bu maske saçınızda harika bir koku bırakacaktır.

– Kuru ve Hasarlı Saçlar İçin Zeytinyağı Saç Maskesi

  • Avokado + Bal + Zeytinyağı

Vücudunuz için harika olan avokado ve zeytinyağındaki katı ve sıvı yağlar saçlarınız için de harikadır.

Bunlar kuru ve kırılgan saçları onarır ayrıca saç kurutma makinenize ve şekillendirmelere bağımlıysanız saçlarınızı daha fazla hasardan korur. Ham baldaki enzimler ise saçları parlatır.

– Saç Yumuşatıcı Kabak Maskesi

  • Bal kabağı + Hindistan Cevizi Yağı

Bu basit iki bileşenli nemlendirici saç maskesini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Vitamin zengini kabak ve hindistan cevizi yağını karıştırın 20 dakika boyunca saçınızda bekletin ve güzelce durulayın.

– Dolaşık Saçları Açan Saç Maskesi

  • Avokado + Bal + Limon + Zeytinyağı + Uçucu Yağ

Bu maske Kourtney Karashian’ın gözdesi stilist ve saç uzmanı Andrew Fitzsimonns tarafından yaratılmıştır. Avokado doğal bir dolaşıklık çözücü ve nemlendirici görevi görür.

Limon bir antibakteriyel ve kepek ilacıdır. Zeytinyağı doğal bir saç kremi ve ısı koruyucu olarak hizmet eder ve son olarak bal ise kıl folikülünü güçlendirir.

– Nemlendirici Saç Maskesi Tarifi

  • Tatlı Patates + Bal + Yoğurt

Bu kolay nemlendirici saç maskesini yapmak için tatlı patates kullanmalısınız. Tatlı patates, bal ve yoğurt saçları nemlendirir ve kabarmayı önler ayrıca yoğurt ürün birikimini ortadan kaldırır.

Evde saç maskesi önerilerini sizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

REKLAM ALANI