Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Evde Parfüm Yapımı | Doğal Olan 2 Tarif

04.05.2020
Evde Parfüm Yapımı | Doğal Olan 2 Tarif

Doğal yöntemlerle kendi evde parfüm yapımı tariflerimizi uygulayabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken hiç zorlanmayacaksınız.

Evde Parfüm Yapımı

Günümüzde sıcak havada güneşin etkisiyle, soğuk havada ise rüzgârın etkisiyle vücudumuzun çeşitli noktaları başta olmak üzere tenimiz zarar görebiliyor. Tarım sektörünün gelişmesiyle birlikte organik tarıma ait yiyeceklerin üretimi arttı. Buna bağlı olarak makyaj malzemeleri de çeşitlendi. Kadınlar artık evde parfüm yapımı ile sıklıkla ilgileniyor.

Bu birbirinden farklı tarif ve seçenekler arasında en doğrusunu bulabilmeniz bazen işin en zor kısmı olarak göze çarpabiliyor. Ancak size sevilen kokulardan doğal bir parfüm yapımı tariflerini paylaştık umarım hepiniz beğenirsiniz.

REKLAM ALANI

Alkollü ve alkolsüz olarak 2’ye ayırabileceğimiz doğal parfümler arasından biz size her ikisini de paylaştık. Bazı hassasiyetleriniz varsa alkolsüz parfüm yapımı tarifini tercih edebilirsiniz.

Evde Parfüm Nasıl Yapılır?

Sizde kendi parfümünüzü evde kolay yöntemlerle yapabilirsiniz. Üstelik bu yöntemlerin hepsi çok doğal ve oldukça kolaydır. İşte birbirinden farklı tarifleri sizlerle paylaşıyorum.

Evde Alkollü Gül Kokulu Parfüm Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 30 gram gül suyu
  • 5 tatlı kaşığı lavanta yağı
  • 200 mililitre etil alkol

Hazırlanışı

Geniş bir kabın içine az miktarda etil alkol, lavanta yağı, karanfil yağını koyarak karıştırın. Daha sonra geri kalan etil alkolü ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Son olarak gül suyunu koyun. Kısa bir süre karıştırdıktan sonra cam bir şişenin içine boşaltın. Şişenin ağzını sıkıca kapatıp, güneş ve ışık görmeyen bir yere koyarak 7 hafta dinlendirin. Mis gibi kokan parfümünüzü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Evde Parfüm Yapımı Alkolsüz Tarif

Evde Alkolsüz Parfüm Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1.5 Bardak Doğranmış Çiçek
  • Kapaklı Orta Boy Kase
  • 2 Bardak Damıtılmış Su
  • Tencere, Tülbent
  • Sterilize Edilmiş Hoş kokulu bir Şişe (Lavanta, Vanilya, v.b)

Hazırlanışı

Aktardan satın aldığınız ya da topladığınız çiçeklerin saplarını ayırarak güzelce yıkayın. Doğru bir yıkama ve tozdan iyice arındırma işlemi parfümün kokusunun güzelleşmesini sağlar.

Daha sonra bu çiçek yapraklarını doğrayarak, çiçekleri hafif ıslatıp kasenin içerisine koyun sonrasında üzerine tülbenti kapatıp damıtılmış suyu dökün ve kasenin ağzını kapatın.

Bir gece bu şekilde bekleterek daha sonrasında kaseden çıkardığınız çiçeklerin suyunu tülbentteki suyu da sıkarak tencerenin içerisine döküp iyice kaynatın.

Bu suyu soğumaya bırakarak yeterli boyuttaki bir şişeye koyup 2 hafta boyunca karanlık ve serin bir yerde bekletin. Artık parfümünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşte evde parfüm yapımı bu kadar kolaydır. İsterseniz kalıcılığını arttırmak adına alkollü isterseniz de alkolsüz olarak kendiniz doğal yollarla muhteşem kokulu parfümler yapabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.