Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Evde Kantaron Yağı Nasıl Yapılır ve Kantaron Yağı Fiyatı

04.04.2020
Evde Kantaron Yağı Nasıl Yapılır ve Kantaron Yağı Fiyatı

Piyasada sarı kantaron ve kırmızı kantaron olarak bilinen kantaron yağı fiyatı ve evde kantaron yağı nasıl yapılır sorusunun detaylı açıklamasını yaptık.

Kırmızı Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?

Aktarlardan satın alacağınız kantaron çiçeği ya da imkanınız varsa toplayacağınız sarı kantaron ile kendi yağınızı çok basit işlemlerle yapabilirsiniz.

Feridun Kunak kantaron yağı yapımını mutlaka duymuşsunuzdur. Bizde size bize ait olan 7 adımda kantaron otu yağı nasıl yapılır bunun yöntemini anlatacağız.

REKLAM ALANI
  1. Sarı kantaron ve kırmızı kantaron yağı olarak adlandırılan bu faydalı yağı elde etmek için ilk adım olarak yıkayıp iyice kurumasını beklemek olacaktır.
  2. Daha sonra elinizdeki kantaron çiçeklerini makas, bıçak ya da başka her hangi bir madde kullanmadan eliniz ile saplarından ayırmanız gerekmektedir.
  3. Yaklaşık bir demet sarı kantarondan elde edeceğiniz miktar orta büyüklükte bir cam kavanoz kantaron yağı olacaktır.
  4. Kantaron çiçeğini saplarından ayırdıktan sonra kavanoza yerleştirerek üzerini hakiki zeytinyağı ile doldurup ağzını bir tülbent yardımıyla sıkıca kapatın.
  5. 5 gün boyunca güneşte bekleteceğimiz kantaronun zeytinyağı ile mayalanmasını sağladıktan sonra,
  6. 45 gün daha ağzını kapak ile sıkıca kapatıp hava almamasını sağlayarak sarı kantaronun kırmızı kantaron yağına dönüşmesini beklemeliyiz.
  7. Kırmızıya yakın bir renk aldıktan sonra kullanıma hazır olan kantaron yağını koyu renkli bir şişeye süzerek karanlık bir ortamda kullanmak üzere saklamalıyız.

Kantaron yağı yapılışı ile ilgili bu bilgiyi elde ettikten sonra mucizevi faydalarından bahsedebiliriz.

Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?
Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?

Kantaron Yağı Fiyatı

Eğer siz kendi kantaron yağınızı yapmak istemiyor ve satın almak istiyorsanız 2020 yılının güncel kantaron yağı fiyatının yaklaşık olarak 25 TL ile 45 TL arasında değişmesi beklenmektedir.

Kantaron yağı fiyatı için baz aldığımız şişe yaklaşık 250 ml’dir. Ev ekonomisi için aktardan 3 TL’ye satın alacağınız bir iki bağ sarı kantaron ile kendi yağınızı çok daha fazla bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik tamamen temiz ve doğal bir şekilde :).

Bu pratik bilgileri edindikten sonra kantaron yağı faydaları ile ilgili yazımızı okuyarak bu yağı hemen yapmanın bahanelerini bulmuş olacaksınız.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.