Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Evde Hint Kınası Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

07.01.2020
Evde Hint Kınası Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Evde hint kınası nasıl yapılır resimlerle gösterdiğimiz yazımızda vücudunuzda görmek istediğiniz hint kınası modelleri dövmelerini kolayca yapabilirsiniz.

Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Genç kadınların gözdesi ve son zamanlarda da oldukça trend olan hint kınası aynı zamanda da ticari işletmelerin oluşmasını sağlamıştır.

Sizde nasıl duracağından emin olmadığınız ve bu yüzden para vermek istemediğiniz hint kınası modellerini evde kendiniz çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ya da evdeki başka birinden yardım alarak hint kınası dövme modellerini vücudunuza uygulayabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Hint kınası ile dövme yapmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlar;

 • Kınayı güvenilir bir kozmetikçi ya da aktardan satın almak,
 • Hint kınası ile dövme yapacağınız bölgenin tüysüz ve temiz olmasını sağlamak.
 • Hint kınası nasıl yapılır sorusunun cevabından faydalanmadan önce aldığınız kınayı oda sıcaklığında 1 saat kadar ara ara karıştırarak hazır hale getirmek.
 • Hint kınası ile dövme yapacağınız bölgede kesik, açık yara ya da cilt sorunlarından herhangi birisinin bulunmamasına dikkat etmek.
 • Kınayı yaptıktan 4 saat sonrasına kadar herhangi bir şekilde su ile temas etmemesini sağlamak.
 • Kınanın kendiliğinden kuruyup dökülmesini beklemek.

Hint kınası nasıl yapılır ile ilgili bu püf noktalarını öğrendikten sonra evde en kolay şekilde nasıl hint kınası ile dövme yapılacağına geçelim.

Hint Kınası Dövme Yapımı Kolay
Hint Kınası Dövme Yapımı Kolay

Evde En Kolay Şekilde Hint Kınası İle Dövme Yapımı

Bu dövme işlemini yapabilmek için bazı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Hint kınası ile dövme yapmak için gerekli olan malzemeler şunlardır;

 1. Hint Kınası,
 2. Aydınger Kağıt,
 3. Koltuk altı Roll-on (Deodorantların sürülebilir olanları)
 4. HB Kalem,
 5. Oksijenli Su,
 6. Kürdan,
 7. Hazır ya da çizilmeye müsait dövme deseni

Bu malzemeleri temin ettikten sonra hint kınası ile dövme yapımına geçebiliriz. Yapacağınız dövme desenini hazır satın alabilir, internetteki modelleri bilgisayardan çıktı alabilir ya da evde bizim yaptığımız şekilde aydınger kağıdına çizebilirsiniz.

Eğer yaptığınız kınayı beğenmezseniz kolay hint kınası çıkarma yöntemine bakabilirsiniz.

Hint Kınası Modelleri
Hint Kınası Modelleri

Hint Kınasından Dövme Yapılışı;

 1. Kına ile dövme yapmak için ilk olarak hint kınası hazırlanışı hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Bunun için yaklaşık bir saat oda sıcaklığında beklettiğimiz kınayı oksijenli su ile karıştırıp macun haline getirmeliyiz.
 2. Bu karıştırma işlemini suyu yavaş yavaş ekleyerek topaklanmamasına dikkat edecek şekilde yaptıktan sonra,
 3. Hint kınası dövme modelini kalem ile aydınger kağıda çizip,
 4. Dövmeyi yapacağımız yeri ise roll on ile silmeliyiz.
 5. Bu aydınger kağıdını sildiğimiz yere yapıştırarak,
 6. Kürdanı kınaya batırıp yavaş yavaş modeli çizerek,
 7. Dövme modelini bitirmeliyiz.
 8. Bu esnada kınayı yoğun bir şekilde kullanmamaya özen gösterelim. Çünkü kalıbı çıkarırken dağılmasına yol açabiliriz.
 9. İşlem bittikten sonra bir 10 dakika beklemeli kalıbı öyle çıkarmalıyız. Kalıbı çıkardıktan sonra eğer beğenmediğimiz kısımlar varsa buralara hafif rötuşlar yapabiliriz.
 10. Bütün bunları anlattık yalnız oldukça moda olması nedeniyle son zamanlarda hint kınası şekilleri ile birlikte dövme için tüp halinde satılan kına ürünleri de bulunmaktadır. Bunlardan satın alırsanız sadece dövme yapmak için oldukça kullanışlı olabilir. Ama genel bir ürün satın alırsanız ileride saçlarınız içinde kullanabilirsiniz.

Hint kınası ile dövme yapımı bu kadar basittir. Sizlere fikir olması açısından aşağıda bazı hint kınası modellerini paylaştık.

Hint Kınası Dövme Modelleri
Hint Kınası Dövme Modelleri

Hint kınası şekilleri bir tek elimizde güzel durmuyor. Son zamanlarda vücudun farklı bölgelerine de yapılan ve 2020 yılının en güzel hint kınası desenleri için bazı resimleride sizlerle paylaşıyoruz.

Hint Kınası Desenleri
Hint Kınası Desenleri

Hint kınası şekillerinden kendinize düğün ya da kına organizasyonlarında dövme yapmak istiyorsanız işte size yine bir birinden farklı desenler ve şekiller umarım makalemiz sizlere faydalı olmuştur. Düğünlerde kullanabileceğiniz hint kınası şekilleri ile sizlere veda ediyoruz.

Hint Kınası Şekilleri
Hint Kınası Şekilleri
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.