Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma

12.04.2020
Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma

Özellikle sigara kullananların dişlerini fırçalaması dahi beyazlamasını sağlamamaktadır. Doğal ürünlerle evde diş beyazlatmanın yollarını anlattık.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Herkesin hayalindeki bembeyaz dişler sigara, çay ve kahve gibi içecekler ile gittikçe uzaklaşabilmektedir. Sararmaya neden olan sadece bunlar değil yeme alışkanlıklarımız ve doğru bakım yapmamakta istediğimiz beyazlığın önündeki engeldir.

Tıp dünyasında diş beyazlatma ile ilgili bir çok yeni gelişme ve başarılı sonuçlar vardır. Ancak biz bu yöntemlere başvurmadan önce evde diş beyazlatma nasıl yapılır buna bakacağız.

REKLAM ALANI
  1. Dişlerinizi günde 2 defa doğru bir şekilde fırçalamalısınız.
  2. Dişteki lekelere karşı ne yapılmalı diye arattığınız her yöntemi denemeyin. Çünkü diş beyazlatan ürünlerin çoğu asitlidir. Asit dişleri beyazlatır ancak diş minesine de zarar verebilir.
  3. Anında diş beyazlatma? sorunuza cevap verecek tek çözüm tıbbi bir yardımdır.
  4. Dişlerimizin asıl rengi tam beyaz değildir. Diş renginizden daha beyaz bir renk istiyorsanız bunun için uzman bir hekime danışmalısınız.
  5. Kalıcı bir diş beyazlığı için kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak, bol su içmek, doğru ve yeterli sayıda dişleri fırçalamak, yılda bir diş bakımını yaptırmak ve diş beyazlatan doğal çözümleri ayda bir uygulamak gerekmektedir.

Evde Diş Beyazlatan Doğal Çözümler

Evde diş beyazlatmak için uygulayabileceğiniz bir kaç farklı doğal yöntem bulunmaktadır.

1-) Limon ve Karbonat En Çok Bilinen Diş Beyazlatma Formülüdür

Limon kabukları ve karbonat evde diş beyazlatmak için en çok kullanılan araçtır.

Limon suyu ve karbonatı köpürene kadar karıştırdıktan sonra dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Limon ve Karbonat İle Diş Beyazlatma

2-) Dişlerini Beyazlatmak İçin Muz Kabuğunu Kullanmayan Kaldı Mı?

Hepimiz biliyoruz ki muz dünyadaki en popüler ve en çok tüketilen meyveler arasındadır. Muzun insanlar için birçok sağlık yararı olduğuna şüphe yok, ancak muz kabuğunun dişlerinizi beyazlatabileceğini hiç duydunuz mu? Muz kabuğunu kullanmanın dişlerinizi beyazlatmanın en iyi yöntemlerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Dişleri beyazlatmak için muz kabuğunu kullanmak tüm dünyada popüler bir trenddir.

Muz kabukları, dişlerdeki lekelerden etkili bir şekilde kurtulan potasyum ve magnezyum açısından zengindir. Muz kabuğunu dişinize uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın bu yöntemi her muz yediğinizde yapabilirsiniz.

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

3-) Dikkatli Bir Şekilde Sadece Karbonat İle Diş Beyazlatın

Karbonat dişleri beyazlatmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Islattığınız fırçanız ile karbonatı dişlerinize uygulayabilir ya da limon suyunu bir karbonat içerisine sıkarak macun haline getirip uygulayabilirsiniz.

4-) Çileğin Dişleri Beyazlattığını Biliyor Musunuz?

Çilek başka bir doğal beyazlatma maddesidir. Sadece çilek meyvelerini ezin ve macunu birkaç dakika dişlerinize uygulayın. Ayrıca bazı çilekleri çiğneyebilir ve bir iki dakika ağzınızda tutabilir, sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu tatlı ve güvenli beyazlatma yolu günlük olarak yapılabilir.

Çilek soda ile de kullanılabilir. Bir çilek ve bir çay kaşığı soda alın ve bir macun yapın. Macunu dişlerin üzerine sürün ve 5-7 dakika bekleyin. Fırçalayıp, iyice durulayın ancak bu yöntemi ayda bir defadan fazla kullanmayın.

Çilek İle Diş Beyazlatma

5-) Karbonat – Tarçın – Adaçayı Dişleri Beyazlatan Üçlü

Tarçın ve adaçayı ağız içindeki mikrop ve bakterileri öldürürken karbonat ise dişlerinizi beyazlatacaktır. Bu üçlü oldukça sağlıklı bir diş macunu olarak kullanılabilir. Ancak karbonatı ara ara içerisinden çıkarmanız gerekmektedir.

Benim kullandığım çoğu diş macunu midemi kötüleştirmektedir. Bu sebepten sıklıkla bu üçlüyü kullanıyorum.

6-) Defne Yaprağı ve Portakal İle Mikropları Öldürün

Un haline getireceğimiz defne yaprakları ile rendelediğimiz portakal kabuğunu bir kap içerisinde birleştiriyoruz. Dişlerimizi fırçalamak için doğal bir macun elde ettikten sonra bembeyaz gülüşlere sahip olabiliriz.

7-) Sofra Tuzu İle Diş Beyazlatma

Karbonat kadar renk açtığı görülmese de, evde kullandığınız softa tuzuyla dişlerinizi fırçalarsanız hem rengin biraz açıldığını göreceksiniz hem de tuzun anti bakteriyel özelliği sayesinde ağzınızdaki bakterilerden kurtulacaksınız. Diş eti probleminiz varsa bu yöntemi denememelisiniz.

Tuz İle Bembeyaz Dişler
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.