Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Dermovate Krem Hakkında Merak Edilenler ve Ne İşe Yarar?

18.03.2020
Dermovate Krem Hakkında Merak Edilenler ve Ne İşe Yarar?

Egzama ve sedef gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan dermovate merhem başka ne işe yarar ve kremin fiyatı için hemen okumaya başlayın.

Dermovate Krem Ne İşe Yarar?

Sedef ve egzama tedavisinde kullanılan uzman doktor tarafından da sık sık reçete edilen dermovate krem başka ne işe yarar bu yazımızda ele alacağız.

Kaşıntı ve kızarıklıkları kısa sürede gideren mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken kremin bir çok yan etkiside bulunmaktadır. Kortizonlu krem olarak sınıflandırılan 30 ve 50 gramlık iki ayrı pakette satılan kremin en önemli özelliği sedef gibi zor tedavi edilen cilt problemlerinde iltihabı en aza indirgemektir.

REKLAM ALANI

Dermovete Merhem Ne İçin Kullanılır?

 • Egzama tedavisinde oldukça etkilidir.
 • Diskoid lupus adındaki bir çeşit deri hastalığının tedavisinde kullanılır.
 • Sedef hastalığının tedavisi için kullanılır.
 • İltihabın etkisini azaltmak için dermatoz gibi cilt problemlerinde,
 • Hafif ve iyi huylu cilt hastalıklarında,
 • Kaşıntı ve kızarıklığı azaltmada kullanılır.

Dermovate Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem uzman doktor tarafından yazılması halinde kullanılmalıdır. Kortizonlu olduğu için uzun süre bilinçsiz bir şekilde kullanmak ciddi sorunlara yol açabilir.

Kremi uygulayacağınız bölgeyi güzelce temizledikten sonra, çok ince bir tabaka halinde eğer ciddi bir probleminiz varsa gün içerisinde bir iki kez olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Dermovate merhem kullanımı yaklaşık 4 haftalık bir tedavi sürecini kapsamaktadır. Ancak yaraları iyileşmeyen ve ciddi kaşıntı, iltihaplanma problemi yaşayanlar çok uzun süreler bu kremi kullanabilirler.

Haftalık 50 gramı geçmeyecek şekilde kullanılması ve eğer yüze uygulanıyorsa tedavinin 5 günü geçmemesi gerekmektedir. Yanlış ve yüksek doz kullanıldığında böbrek yetmezliği gibi problemlere yol açan kremi kullanmayı unuttuysanız ikinci gün çift doz almamalısınız.

Dermovate Krem Nasıl Kullanılır
Dermovate Krem Nasıl Kullanılır

Dermovate Merhem Kullananlar ve Yorumları

 • Dermovate kremi sedef hastalığım için doktorum yazmıştı, uzun süre kullandım ancak tamamen bitirecek bir sonuç elde edemedim.
 • Dudağımdaki uçuk için kremi kullandım. Daha sonra bunun çok zararlı olduğunu öğrendim ama hemen geçirmişti.
 • Bu kremi uzun yıllardır kullanıyorum zaten sürmeye başladığım ilk zamanlarda da farketmişti. Derim adete ince bir tabaka haline geldi. Şeffaflaştığını hissedebiliyorum bunun kortizon içermesiyle bir alakası olabilir belki, egzemalarımı rahatlatıyor. Aslında sorunumun stres kaynaklı olduğunu biliyorum ancak kaşıntım için mutlaka kullanmam gerekiyor.

Dermovate krem kullananların yorumlarını paylaştıktan sonra bu merhem ile ilgili sık sorulan sorulara bir göz atalım.

Dermovate Krem Hakkında Merak Edilenler

Dermovate kremin bazı hastalıkların tedavisinde kullanıldığını söylemiştik. Krem ile ilgili bir çok bilgiyi yazı içerisinde vermemize rağmen kullanacak olanların merak ettiği soruları ayrı başlıklar altında incelemenin faydalı olacağına inanıyorum.

Dermovate Krem Kortizon İçerir Mi?

Evet bu merhem kortizon içeren ilaçlar sınıfındadır. Bu sebepten bireysel olarak kullanmamanız tavsiye edilir.

Dermovate Merhem Yüze Sürülür Mü?

Eğer doktorunuzun isteği ile yüzünüze sürecekseniz bir problem yaşamazsınız. Doğru adımları uygulamanız noktasında hassas davranmanız gerektiğini unutmayın. Uçuk ve diğer sivilce gibi iltihaplar için bu kremi kullanmanız çok gerekmedikçe tavsiye edilmez. Hastalıkların tedavisinde dahi yüzünüze 5 günden fazla sürmemeniz gerekmektedir.

Dermovate Krem Saça Sürülür Mü?

Saçtaki egzama ve mantar gibi rahatsızlıklar için kullanılır. Ancak bu dermovate merhem değil losyondur. Satın alırken bu duruma dikkat ediniz.

Dermovate Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Mantar v.b hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Dermovate Merhem Kilo Aldırır Mı?

Kortizon içeren bir krem olduğu için bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar arasında vücudun bazı bölgelerinde şişkinlikler, yağlanma, mide şikayetleri ve kiloda artış görülebilir.

Dermovate Merhem Prospektüsü

Bu kremin prospektüsü için ilgili bağlantıya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz. https://prospektus.co/ilac/dermovate-0-05-merhem-50-g/

Dermovate Saç Losyonu İçin Bilinmesi Gerekenler

Aynı kategoride bulunan bir çok ilaçtan daha hızlı sonuç vermesiyle bilinen dermovate saç losyonu sedef, egzama ve saç derisindeki şişlikleri gidermektedir.

Saç derisi aslında vücudumuzdaki en sağlam ve az reaksiyon gösteren yerlerdendir. Bu sebepten çok sık problem yaşanması ihtimal dahilinde değildir. Dermovate saç losyonu ise bu hassas olmayan derideki ciddi problemleri en aza indirgeyecek şekilde mücadele etmektedir.

Tedavi sonuç verene kadar uygulanması gereken ürünün mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir. Günde iki defadan fazla olmayacak şekilde hastalıklı bölgeye sürülmesi ve mutlaka saç derisinin kuru olması gerekmektedir.

Dermovate Saç Losyonu
Dermovate Saç Losyonu

Dermovate Krem Yan Etkileri Nelerdir?

 1. Ağrı hissi ve kaşıntı yaygın olarak görülmektedir,
 2. Lokal hipersensitivite,
 3. Hipotalamik-hipofizer adrenal (HPA) eksen süpresyonu,
 4. Fırsatçı enfeksiyonlar,
 5. Santral obezite, aydede yüzü vb. cushingoid özellikler,
 6. Çocuklarda gelişim geriliği ve kilo artışı,
 7. Kırışıklık,
 8. Deride kuruluk ve incelme,
 9. Pigmentasyon değişikliği,
 10. Allerjik kontakt dermatit,
 11. Hiperglisemi/glukozüri,
 12. Obezite (kiloda artış)
 13. Trikoreksi,
 14. Hipertansiyon,
 15. Osteoporoz,
 16. Katarakt,
 17. Glikom,
 18. Endojen kortizol düzeyinde azalma,
 19. Deride renk değişiklikleri,
 20. Ürtiker,
 21. Döküntü,
 22. Eritem,
 23. Deri atrofisi,
 24. Telenjiaktazi,

Dermovate krem yan etkileri oldukça fazladır. Bu sebepten özellikle çocuklarda kullanılması pek tavsiye edilmez ve yetişkinler içinde mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir.

Dermovate Krem 2020 Fiyatı

Dermovate merhemin 2020 yılındaki fiyatı 24.95 TL’dir. Dermovate saç losyonu ise bu yılın zam furyasından etkilenmişe benziyor. Bu yazıyı yazarken en ucuz 32 TL olduğunu görmüştük. Ancak bazı bölgelerde ve ilerleyen zamanlarda fiyatta bir değişiklik yaşanabilir.

Dermovate krem ne işe yarar, kullananların yorumları ve yan etkileri ile ilgili bilgiyi verdikten sonra merak ettiklerinizi yorumlarda cevaplayabiliriz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.