Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Çok Konuşulan İncir Yaprağının Faydaları

11.11.2019
Çok Konuşulan İncir Yaprağının Faydaları

Mucize besin incirin asıl faydasının yaprağında olduğu ve kurutulmuş incir yaprağının faydaları arasında kalp rahatsızlıklarını gidermek yer almaktadır.

Kuru incir yaprakları bol miktarda Omega 6 – Omega 3 ve fenol içermektedir. Kalp krizlerinin birincil nedeni olan trigliseritleri düşürmede yardımcı olan incir yaprağının bunun haricinde bir çok faydası bulunmaktadır.

Bu yazımızda size incir yaprağının faydalarından bahsettik sizde faydalanmak istiyorsanız mutlaka yeterli miktarda incir yaprağı tüketmelisiniz.

REKLAM ALANI

İncir Yaprağının Faydaları

İncir yaprağının ne gibi faydası olabilir ya da incir yaprağı hangi hastalıkları önlemekte size yardımcı olur gibi soruların cevaplarına geçmeden önce bilmeniz gerekenler;

  • İncir içerisinde bol miktarda lif bulundurur, bu liflerin bir çoğu ise yapraklarında yer almaktadır.
  • Mucizevi bir besin olan incirin faydalarını bilmeyen yok son zamanlarda yapılan araştırmalarda kalp, damar ve kan şekeri gibi rahatsızlıkları gidermekte size yardımcı olacak en önemli besinin incir yaprakları olduğu kanıtlanmıştır.
  • Araştırmacılar özellikle meme kanseri hastalığında incir yaprağının faydaları üzerinde çalışmalar yapmaktadır.

İncir yaprağının bilinen en önemli faydası müshil etkisi göstermesidir. Özellikle kabızlık sorunu çekenlerin bu yaprağın faydalarından sık sık yararlanması gerekmektedir.

Bu yaprağın faydalarından yararlanmak için kurutulmuş yaprakları çay olarak tüketmemiz gerekiyor. Özellikle yetişkinler ve yaşlılık başlangıcında olanların sessiz katili olan hipertansiyon için incir yaprakları ile yaptığınız çayı haftada bir iki kez tüketmelisiniz.

İncir yaprakları en az meyveleri kadar şifalıdır. Yüzyıllardır doğal bir ilaç olarak kullanılmıştır günümüzde de hala kullanılmaktadır. Bu https://www.kadinhalleri.com/mucizevi-meyve-incirin-faydalari-saymakla-bitmiyor/ yazımızda ise meyvesinin faydalarından bahsettik.

İşte yüzyıllardır yararlanılan incir yaprağı faydaları:

  • İncir yaprağının bilinen en etkili faydası siğil tedavisidir.
  • Vücutta meydana gelen çıbanları yok etmek için kullanılır. İncir yaprağını ezerek lapa halinde hastalıklı bölgeye sürerek kullanabilirsiniz.
  • Hemoroit tedavisinde son derece etkilidir. İncir yapraklarını kuruttuktan sonra dövülerek toz haline getirilir. Bu tozlar suda kaynatıldıktan sonra süzülüp hemorit üzerine sürülür.
  • Böcek ısırıkları, köpek ısırıkları ve kuduz için kullanılır. Isırılan bölgeye sürülen yapraklar veya incir sütü bölgede bakteri oluşumunu engeller.
  • Varis hastalığı için kullanılır. 3-4 incir yaprağını kaynattıktan sonra kaynamış suyun içerisinde 30 dakika kadar bekletin sonrasında yaprakları varisli bölgelere sürün 3-4 hafta düzenli olarak uygulandığında varislerdeki küçülmeyi görebilirsiniz.


Peki bu mucize besin nasıl tüketilmelidir.

İncir Yaprağı Nasıl Tüketilir?

Aktarlardan satın aldığınız ya da topladığınız incir yapraklarını kuruttuktan sonra elinizle toz haline getirerek bir kavanozda saklayabilirsiniz.

Kullanacağınız zaman bir miktar toz halindeki incir yaprağını bir bardak soğuk suyla birlikte kaynatıp daha sonra süzerek içebilirsiniz.

Tadı çok acı olmamakla birlikte isterseniz bal ile tatlandırabilirsiniz. Şeker kullanmaktan kaçınmanız gerektiğini söylemeye gerek yok değil mi? 🙂

Ülser rahatsızlığınız varsa incir yaprağını çiğneyerek faydasını görebilir ya da diğer iltihaplı yaralar için döverek melhem şekline getirip sürebilirsiniz.

Diyabet hastaları ise incir yaprağı ve incir tüketirken oldukça dikkatli olmak durumundadırlar. Eğer insülin kullanıyorsanız bu ikisini beraber kullanmak şekerinizi oldukça fazla düşürebileceği için aralıklı kullanmanızda fayda vardır.

Çok sık tüketmemekle birlikte kendi kendinizin doktoru olarak fayda sağlayıp sağlamadığını kontrol ederek alternatif tıbbın en büyük yardımcısı incir yaprağı faydalarından sizde yararlanabilirsiniz.

İncir yaprağının bir çok faydası bulunmasına rağmen genel sağlığınız için tüketmeden önce doktorunuza danışmak en doğru hareket olacaktır.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.