Kadın Halleri

Çizilen Gözlük Camı Nasıl Onarılır?

5 Ağustos 2019
Çizilen Gözlük Camı Nasıl Onarılır?

Severek ve isteyerek aldığımız gözlüklerimiz ya da güneş gözlükleri zamanla çizilmektedir. Çizilen gözlük camı nasıl onarılır cevabı makalemizde.

Göz bozuklukları için ya da güneşten korunmak için ve son zamanlarda aksesuar olarak kullanılan gözlüklerden en çok camları çizildiği için şikayetçi olmaktayız.

Çizilmez cam seçenekleri bulunan gözlük camları dahi bir süre sonra bizi hayal kırıklığına uğratacak çizilmelere neden olmaktadır. Hal böyle iken çizilen gözlük camı garanti kapsamına girer mi sorumuza olumsuz yanıt aldığımızda bu durumdan kurtulmanın yollarını ararız.

Eğer çözümü yeni bir gözlük almakta görenlerden değilseniz çizilen güneş gözlüğü camlarını dahi yenileyecek ipuçlarına bir bakmanızı öneriyorum.

Gözlük Camlarındaki Çizikler Nasıl Giderilir?

  1. Çok büyük olmayan çizikler için ilk yapmamız gereken, bir çorba kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı suyu karıştırıp oluşturduğunuz macun ile camları dairesel hareketlerle ovalayıp ılık su ile durulayın.
  2. Minik çizilmeler için ya da hassas bir bakım istiyorsanız bebek şampuanı kullanabilirsiniz.
  3. Güneş gözlüğü camlarının çizilmelerini onarmak için çiziklerin yumuşaması için beyaz sirke kullanabilirsiniz.
  4. Bir kaç damla bulaşık deterjanı ve limonda çizilmeleri giderecek bir yöntemdir.

Eğer satın aldığınız pahalı güneş gözlüğünü çöpe atmak istemiyorsanız ve optikçinin çizilmelere karşı önerdiği yöntem pahalı ise bir saatçi dükkanına gidip sorununuzu çözebilirsiniz.

Çizilen saat camlarını küçük zımparalarla gideren saatçiler gözlükleriniz için de sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer riskli bir yöntem denemek istiyorsanız kamera lenslerini temizleyen su ile gözlük camlarını temizleyebilirsiniz.

Bütün bu yöntemleri uygulamadan önce gözlük camınızı temizleyerek çiziklerin olası yerlerini tespit etmelisiniz. Çizilen gözlük camlarını onaran bu yöntemlerden faydalı olanlarını yorumlarda belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018, KadinHalleri - Her hakkı saklıdır.