Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Çizilen Gözlük Camı Nasıl Onarılır?

Çizilen Gözlük Camı Nasıl Onarılır?

Severek ve isteyerek aldığımız gözlüklerimiz ya da güneş gözlükleri zamanla çizilmektedir. Çizilen gözlük camı nasıl onarılır cevabı makalemizde.

Göz bozuklukları için ya da güneşten korunmak için ve son zamanlarda aksesuar olarak kullanılan gözlüklerden en çok camları çizildiği için şikayetçi olmaktayız.

Çizilmez cam seçenekleri bulunan gözlük camları dahi bir süre sonra bizi hayal kırıklığına uğratacak çizilmelere neden olmaktadır. Hal böyle iken çizilen gözlük camı garanti kapsamına girer mi sorumuza olumsuz yanıt aldığımızda bu durumdan kurtulmanın yollarını ararız.

REKLAM ALANI

Eğer çözümü yeni bir gözlük almakta görenlerden değilseniz çizilen güneş gözlüğü camlarını dahi yenileyecek ipuçlarına bir bakmanızı öneriyorum.

Gözlük Camlarındaki Çizikler Nasıl Giderilir?

  1. Çok büyük olmayan çizikler için ilk yapmamız gereken, bir çorba kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı suyu karıştırıp oluşturduğunuz macun ile camları dairesel hareketlerle ovalayıp ılık su ile durulamaktır.
  2. Minik çizilmeler için ya da hassas bir bakım istiyorsanız bebek şampuanı kullanabilirsiniz.
  3. Güneş gözlüğü camlarının çizilmelerini onarmak için çiziklerin yumuşaması için beyaz sirke kullanabilirsiniz.
  4. Bir kaç damla bulaşık deterjanı ve limonda çizilmeleri giderecek bir yöntemdir.

Eğer satın aldığınız pahalı güneş gözlüğünü çöpe atmak istemiyorsanız ve optikçinin çizilmelere karşı önerdiği yöntem pahalı ise bir saatçi dükkanına gidip sorununuzu çözebilirsiniz.

Bazı yabancı kaynaklı bilgi sitelerinde çizilen güneş gözlüğü camları için diş macunu ile onarma işlemi yapılabileceği söylenmektedir. Bu yöntemi denemek için içeriğinde nane ya da diğer aromaların bulunmadığı sade bir macun kullanmalısınız.

Çizilen Güneş Gözlüğünü Onarma
Çizilen Güneş Gözlüğünü Onarma

Çizilen saat camlarını küçük zımparalarla gideren saatçiler gözlükleriniz için de sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer riskli bir yöntem denemek istiyorsanız kamera lenslerini temizleyen su ile gözlük camlarını temizleyebilirsiniz.

Bütün bu yöntemleri uygulamadan önce gözlük camınızı temizleyerek çiziklerin olası yerlerini tespit etmelisiniz. Çizilen gözlük camlarını onaran bu yöntemlerden faydalı olanlarını yorumlarda belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.