Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Kadınlara Özel Cansız Saçlar İçin Maske Tarifi

13.05.2020
Kadınlara Özel Cansız Saçlar İçin Maske Tarifi

Cansız saçlar için bakım önerilerini arayıp duruyor musunuz? Bu saç bakım maskesi ile cansız saçlar nasıl canlanır öğreneceksiniz.

Cansız Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarında boya işlemi uygulayan kişiler genellikle kullanılan boyaların içeriklerini incelememesi sonucu zaman içerisinde kimyasal ürünlere maruz kaldıklarından cansız saç oluşumu ile karşı karşıya kalırlar ve o anda aslında yaptıkları hatanın da farkına varırlar.

Siz de çok sık saç boyama işlemleri yapıyorsanız saçınıza ayrı bir bakım da yapmanız gerekmektedir. Yoksa ilerleyen zamanlarda saçlarınız cansız bir hal alacak ve o andan sonra da saçınızı canlı hale getirmek biraz zaman alacak ve bu süre de sizi zorlayacaktır.

REKLAM ALANI

Bunun için bazı kişiler kuaför de uygulanan yöntemleri tercih etmektedir ve bu yöntem ile saçlarını canlandırabilirler. Ancak bunu sürekli yapamadıkları için bir süre sonra saçlar tekrar cansız hale gelecektir. Ki zaten bu yöntemler oldukça maliyetli işlemlerdir.

Cansız saç sorununuz var ise yapmanız gereken unsurlardan biri öncelikle boya kullanımında mutlaka bitkisel boyaları tercih edin.

Gerekirse kuaförünüze giderken boyanızı yanınızda götürerek onunla işlem yapılmasını isteyiniz. Bununla beraber cansız saçları canlandıran bakım kürü hakkında da biraz bilgi verelim.

Cansız Saçlar Nasıl Canlanır?

Hemen hemen herkesin evinde olan veya aktar ve marketlerden rahatlıkla bulabileceğiniz klasik malzemelerle yapabileceğiniz ve bu sayede rahatlıkla saçlarınızın bakımını sağlayabileceğiniz bu kür için malzemeler:

  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı,
  • 3 çorba kaşığı avokado yağı,
  • 2 çorba kaşığı ceviz yağı,
  • 1 adet yumurta sarısı,
  • 1 çorba kaşığı bal ve bakım serumu yeterli olacaktır.

Bundan sonra yapmanız gereken tüm bu malzemeleri bir kabın içine boşaltmak olacaktır.

Saçınıza sürmeye başlamadan önce saçınızı ılık su ile yıkayın ve ardından kesinlikle fön makinesi kullanmadan nemi almasını sağlayacak bir havlu ile saçınızın nemini alın.

Bundan sonra karışımı saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar iyice yediriniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra yarım saat bekleme işleminiz olacak ve sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Yıkama esnasında bir çorba kaşığı sirke kullanabilirsiniz. Bu işlemi haftada iki kez uygulamaya devam ediniz. Uygulama sonrasında 1 veya 2 hafta içerisinde saçlarınızın daha canlı, daha parlak görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Cansız saçlar için uygulayabileceğiniz bu bakım önerileri ile sizde capcanlı saçlara kavuşacaksınız.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.