Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Bitkisel Olarak Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

20.05.2020
Bitkisel Olarak Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarı saç hepimize yakışıyor ancak bakımı da bir o kadar zor değil mi? Özellikle platin sarı saçın bakımı nasıl yapılır bitkisel yöntemlerini yazdık.

Sarı Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

En zor saç bakımına sahip olan saç türü sarı saçlardır. Düzenli bir şekilde bakım yapılması gerekmekte ve bakımı ihmal ettiğiniz anda diğer saç renklerine göre daha çok göze batan ve daha kötü görünüme sahip bir görüntü içerisine girecektir.

Özellikle koyu renk saçtan sarı saç rengine dönen kişilerde saç kırıkları çok sık gözlemlenmektedir. Bunun nedeni saçın nem oranı ile de alakalıdır. Açıcılar saçın nem oranını kaybetmesine neden olmakta ve kırılgan saç tellerine sahip olmanıza neden olur.

REKLAM ALANI
 1. Bu yüzden mutlaka saç bakım yağları ve ya saç bakım kürleri ile saçınıza her gün bakım yapmanız gerekmektedir bu şekilde ihtiyacı olan nem oranına sahip olmasını sağlamalısınız.
 2. Sarı saçların bakımı için; nem oranının düzene girmesi için haftada bir ve ya iki kere saç bakımı uygulamanız gerekmektedir.
 3. Güneşe çıktığınız zaman saçlar daha çabuk yıpranır. Ancak bu durum sarı saça sahip kişilerde daha fazladır. Çok çabuk yıpranacağı için mutlaka güneşe çıktığınızda saçlarınızı koruyacak bakım kremleri uygulaması yapmanız gerekmektedir.
 4. Normalde nemli saçların taranması saçı daha çabuk yıpratır ancak bu durum sarı saçlarda tam tersidir. Sarı saçlara sahipseniz saçınızı nemli iken fırçalamanız daha iyi olacaktır.
 5. İstediğiniz kadar bakımlı saç tellerine sahip olun sarı saçlara sahip olan kişilerin her ay saçlarının ucunu kestirmesi gerekmektedir. Çok çabuk kırılabilen bu renk saç telleri düzenli kesim yapılmadığı takdirde hemen kırılmaya başlayacaktır bu da saçın nem oranını yok edecektir. Bu yüzden her ay saçlarınızın ucunu aldırarak daha bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
 6. Sarı saçlar için özel olarak üretilen şampuanlar mevcuttur. Bu şampuanları tercih etmeye özen gösteriniz.
 7. Ve ufak bir nokta daha. Saçınızı yıkarken ılık su ile ve mümkünse soğuya daha yakın bir su ile saçınızı yıkayınız. Sıcak su saçlarınızın yıpranmasına neden olurken nem oranını yok edecektir. Ancak soğuya yakın ılık bir su ile saçınızı yıkadığınız zaman saçlarınız daha ışıltılı ve canlı görünecektir. Bunu ilk deneyenler gördüklerinin gerçek olmadığını düşünecektir.

Saç kremleri de sarı saçlar için üretilenlerden olmalı ve kesinlikle sadece saç uçlarına sürülmelidir. Tarama esnasında da saç uçlarından taranmaya başlayarak kremin akması sağlanmalıdır. Saç diplerine yedirmemeye özen gösteriniz.

Bunun haricinde sarı saçın bakımı için bitkisel çözüm arıyorsanız aşağıdaki kürü kullanabilirsiniz.

Sarı Saçlar İçin Bitkisel Çözüm Kürü

Sarı Saçlar İçin Bitkisel Çözüm

Sarı saçlar için bitkisel çözüm önerileri ve maske arıyorsanız bunun için kullanabileceğiniz en etkili ürün zeytinyağıdır.

Zeytinyağı ile sarı saçlarınıza bakım maskesi yapmak için kullanacağınız malzemeler;

 • Yarım çay bardağı bal
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı

Bütün bu malzemeleri geniş bir kap içerisinde iyice harmanlayıp karıştırdıktan sonra;

 • Haftada iki kez olmak üzere banyo öncesinde,
 • Saç diplerinize iyice yedirip yarım saat bekleyerek yıkayabilirsiniz.

Sarı saç bakımı için sizinde kullandığınız maske ya da yöntemler varsa bizimle paylaşmak istemez misiniz?

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.