Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Birbirinden Farklı Fotoğraflar İle Balkon Dekorasyonu Fikirleri

01.04.2020
Birbirinden Farklı Fotoğraflar İle Balkon Dekorasyonu Fikirleri

En yeni balkon dekorasyonu fikirleri evinizin kapalı, dar, kare, cam ve uzun balkonlarınıza hayat katacak fikirler edinin.

Ülkemiz mimarisinin en önemli yapı taşlarından olan balkonları daha efektif ve kullanışlı hale getirmek dekorasyonunu tamamlamakla mümkündür. Adeta ayrı bir yaşam alanı olan balkon için bir evden kaçış, hava alma ve dinlenme mekanı oluşturmak bu günlerde herkesin hayalini süslüyor.

Durum böyle olunca balkon dekorasyonu da en az iç odaların dekorasyonu kadar önemli bir hal alıyor. Bizde sizler için birbirinden farklı dekorasyon fotoğraflarını paylaşarak fikir edinmenizi sağladık. Bu geniş yazıya geçmeden önce balkonlar için kullanabileceğiniz ürünlerden bahsetmek istiyorum.

REKLAM ALANI

Balkon Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Balkon dekorasyonu ürünleri için yapabileceğiniz iki farklı şey vardır. Birincisi kendin yap ürünleri ile geri dönüşüm kazandırdığınız malzemeleri balkon içinde kullanmak, ikincisi ise hazır satılan ürünleri balkonunuza göre seçmektir.

Birinci seçenekten kısaca bahsedecek olursak;

  • Balkonlar için yapabileceğiniz en önemli dekorasyon çiçek ve bitki yetiştirmektir.
  • Dar alanlarda büyük saksılar kullanmak yerine duvara çakacağınız tahta parçaları ile duvar saksıları oluşturabilirsiniz.
  • Dikeceğiniz bir kumaş içerisine eski elyaf ve pamukları doldurarak kocaman bir puf yapabilirsiniz.
  • Eski lastiklerden faydalanarak masa, sehpa ve dekorasyon ürünleri yapabilirsiniz.
Balkon Dekorasyon Ürünleri Kendin Yap
Balkon Dekorasyon Ürünleri Kendin Yap

Satın alabileceğiniz balkon dekorasyon ürünleri;

  • Balkon oturma grupları,
  • Çiçeklikler,
  • Dekoratif ahşap mumluklar,
  • Balkon çim halısı,
  • Paravan balkon çiti, perdelik,
  • Balkon teras salıncak

gibi ürünleri satın alarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Balkon Dekorasyon Ürünleri Nelerdir
Balkon Dekorasyon Ürünleri Nelerdir

Birbirinden Farklı Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon dekorasyonu için farklı farklı tarzlardaki alanlarınıza özel fikirler edinmenizi sağlayacak bu fotoğraflara mutlaka göz atmalısınız.

1-) Küçük Balkon Dekorasyonu

Çoğu zaman oturduğumuz binaların fiziki şartları elvermediği için küçük ve yaşam alanı kısıtlanan balkonlara sahip olabiliyoruz. Ancak bu balkonları ferahlatacak ve güzelleştirecek dekorasyon fikirleri ile bir cennete sahip olabiliriz.

Küçük Balkon Dekorasyonu
Küçük Balkon Dekorasyonu

2-) Farklı Balkon Dekorasyon Fikirleri

Modern ve farklı bir balkon dekorasyonu ile temiz havayı ve doğanın güzelliğini evimizin içerisine taşıyabiliriz. Bunaldığımız anlarda çıkacağımız bu havadar ortamı misafirlerimiz ve ailemiz çok beğenecektir.

Farklı Balkon Dekorasyonu
Farklı Balkon Dekorasyonu

3-) Cam Balkon Dekorasyonu

Son zamanların en trend balkon ürünü olan cam balkonları kullanarak kış ve yaz aylarında kullanışlı bir ortam hazırlamamız mümkündür.

Cam Balkon Dekorasyonu
Cam Balkon Dekorasyonu

4-) Kendin Yap Küçük Balkon Dekorasyonu

Kendin yap fikirleri ile küçücük balkonumuza farklı bir hava katarak hem el emeğimizden çıkan hem de görüntüsünü değiştiren balkon dekorasyonu fikirlerini gözden kaçırmamalıyız.

Kendin Yap Küçük Balkon Dekorasyonu
Kendin Yap Küçük Balkon Dekorasyonu

5-) Kapalı Balkon Dekorasyonu

Kapalı balkonlar ve bitişik nizamdaki alan darlıklarından oluşan balkonlar kullanışsızdır. Ancak bu balkonların yapısını değiştirerek özellikle bitkiler ve çiçekler ile kendimizi iyi hissedeceğimiz dekorasyon örneklerini uygulamak artık çok kolay.

Kapalı Balkon Dekorasyonu
Kapalı Balkon Dekorasyonu

6-) Dar ve Uzun Balkon Dekorasyonu

Dar ve uzun balkonların oturma alanlarının yetersizliği ve sıkışıp kalmak bu balkonların kullanılmasını zorlaştırmaktadır. Burada daha doğru ürünleri kullanarak oturacağımız alanları genişletebilir ve doğru balkon dekorasyonunu seçebiliriz.

Dar Uzun Balkon Dekorasyonu Fikirleri
Dar Uzun Balkon Dekorasyonu Fikirleri

7-) Alaçatı Balkon Dekorasyonu

Alaçatı fotoğrafları hepimizin oraya tatile gitme hayalini çoğaltıyor. Peki bu yapıları ve renkleri balkonunuza taşımaya ne dersiniz?

Alaçatı Balkon Dekorasyonu
Alaçatı Balkon Dekorasyonu

8) Palet Balkon Dekorasyonu

Paletler son zamanlarda evin bir çok yerinde kullanılmakta ve yeni bir mimari akım başlamasına neden olmuşlardır. Hepsinin çok kullanışlı olduğunu düşünmesem de balkonlar için inanılmaz görüntüler oluşturabiliriz.

Palet İle Balkon Dekorasyonu Yapma
Palet İle Balkon Dekorasyonu Yapma
Palet Balkon Dekorasyonu
Palet Balkon Dekorasyonu

9-) Kış Bahçesi Balkon Dekorasyonu

Balkonları genelde yazın kullanma alışkanlığımız var ancak hem teknolojinin gelişmesi hem de sıcak tutabilme şansımızın artması nedeniyle kış bahçesi formunda bir balkon dekorasyonu yapmamız mümkündür.

Kış Bahçesi Balkon Dekorasyonu
Kış Bahçesi Balkon Dekorasyonu

10-) Çim Halı Balkon Dekorasyonu

Çim halı kullanarak adeta bir arka bahçeye dönüştürebileceğimiz balkonumuzu bundan mahrum bırakmamalıyız.

Çim Halı Balkon Dekorasyonu
Çim Halı Balkon Dekorasyonu

Balkonunuzu dekore ettikten sonra oturma odalarınızı da istediğiniz hale getirmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse tasarım oturma grupları ile https://www.kadinhalleri.com/2020-tasarim-koltuklar-ile-ilham-veren-oturma-odasi-dekorasyonu/ yazısı ile hayallerinizi tamamlayın.

REKLAM ALANI