Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Bir Haftada Nasıl Kilo Verilir?

21.03.2019
Bir Haftada Nasıl Kilo Verilir?

Kilo verme sürecinin zaman alması nasıl kilo verilir sorusunun önemini arttırmaktadır. İyi haber şu ki 1 haftada motivasyonunuzu arttıracak kilolar verebilirsiniz.

Bir Haftada Nasıl Kilo Verileceğine Dair İpuçları

Hayatımızda çok az şey kilo verme isteğimiz kadar zordur. Yaşamımızı tamamen değiştiren bu kararı almakta, uygulamakta sürdürülebilir olmalıdır.

Bu istenmeyen kilolardan kurtulmak ve hedefinize ulaşmak sağlığınıza bir çok fayda sağladığı gibi motivasyonunuzu ve özgüveninizi arttırmaktadır. Alışkanlıkları değiştirmek ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek aynada ki değişimleri farkettikten sonra daha da kolaylaşabilmektedir.

REKLAM ALANI

Bu motivasyonu sağlamak adına bir haftada nasıl kilo verilir ile ilgili ipuçları yağ kaybetmenizi sağlayacaktır. Uzmanlardan bilgileri içeren makale sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Bu bilgileri edinmeden önce kilo vermek ile ilgili;

Bir haftada kilo verebilmeyi istiyorsanız bazı alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz.

Yaşam Tarzınızdaki Alışkanlıklarınızı Değiştirin

 1. Gerçekçi hedefler belirlemelisiniz: Kilo vermeye başlarken motive edici hedefleriniz olmalıdır. Bu hedeflerin gerçekçi olması ise size çabanızın ve yaptıklarınızın doğru olduğunu gösterecek yakınlıkta olmasını sağlamaktadır. Haftada 10 kilo veremezsiniz, verseniz de bunun sürdürülebilir olması mümkün değildir. İlk hafta kilo kaybınız için gerçekçi bir hedef koyarak adım adım ilerlemelisiniz.
 2. Bir zaman planınız olmalıdır: Günümüzün hızlı temposunda çoğu zaman sağlıksız atıştırmalıklar yetersiz zamanımızdan kaynaklanan bir beslenme şekli olmuştur. Bu sebepten yemek için vakit harcamalı ve tadını çıkarmalısınız. Yemek için bir zaman planınız olmalıdır.
 3. Televizyon ya da bilgisayar başında bir şeyler yememelisiniz: Yemek yerken sadece onunla ilgilenmelisiniz. Televizyon saati ile yemek saatini birleştirmek ne yediğinizin farkında olmadığınız demektir.
 4. Yemek düzeninizi değiştirmelisiniz: Çok acıkmadan yemeli ve tıka basa doymadan kalkmalısınız. Açlıktan ölmek üzere olduğumuzu hissettiğimizde daha fazla yediğimizi kimse inkar edemez öyle değil mi?
 5. 80/20 Kuralına uymalısınız: Yemek düzeninizin %80 ini sağlıklı yiyecekler oluştururken, o çok sevdiğiniz atıştırmalıklar ve yiyecekler için %20’lik bir esneklik sağlayabilirsiniz.
 6. Düzenli bir uyku düzeni oluşturmalısınız: Uyku düzeninizin kilonuzla fazlasıyla ilgili olduğunu bilmelisiniz. Yetersiz uyku sonunda kilo almanızı sağlamaktadır. Yorgunluğunuz da yetersiz egzersiz yapmanızı sağlamaktadır.

Besin Alışkanlıklarınızı Değiştirin

 1. Bol bol meyve ve sebze tüketmelisiniz: Bunu herkes ve her zaman söylüyor öyle değil mi? Enerji yoğunluğu düşük gıdalar ile beslenmeye başlamak size katkı sağlayacaktır. Meyve ve sebzeler bol miktarda su ve lif içermektedir.
 2. Çorba içmeyi düzenli bir hale getirmelisiniz: Bir yemeğin öncesinde ya da bir öğünde çorba içmek hem sağlıklı hem de daha az yemenizi sağlamaktadır. Besleyici ve düşük kalorili çorbalar kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmezi olabilir.
 3. Tam tahıllarla beslenmelisiniz: Mutfağınızda ki tam tahıllı besinler en sağlıklı yiyeceklerdendir. Yavaş sindirildiği için uzun süre tok hissetmenizi sağlayan bu gıdalar nasıl kilo verilir sorunuza adeta bir cevaptır.
 4. Bitkisel çaylar tüketebilirsiniz: Yeşil çay, oolong çayı ya da bir diğer bitkisel çay bunlarla ilgili bilgiler edinip kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.
 5. Atıştırmalıklarınızı sağlıklı olanlardan seçmelisiniz: Şekerden kurtulmalı ve daha az kalorili atıştırmalıklar tüketmelisiniz.
 6. Bol su tüketmelisiniz: Sanırım her yerde karşılaşıyoruz bol su tüketmeliyiz. Bol su tüketmeliyiz ve yine bol su tüketmeliyiz.

Egzersiz İle İlgili Alışkanlıklar Edinmelisiniz

 1. Ekstra kalori yakmak için çaba göstermelisiniz: Evi günlük olarak temizliyor musunuz? Ekstra 20 dakika da yürüyüş yapmak size yardımcı olacaktır.
 2. Daha fazla ağırlık kaldırmalısınız: Vücuttaki yağlardan kurtulmak istiyorsanız ağırlık kaldırmalısınız. Ayrıca göbek yağlarını eritme ile ilgili makaleyi okumalısınız.
 3. Sabah egzersizlerine başlamalısınız: Sabah egzersizleri uyku kalitesini arttırmaktadır. Akşamları yaptığınız egzersizin tabi ki yararı var. Ancak sabah bir başka zinde ve daha sağlıklı bir yaşam için sabah egzersizleri yapmalısınız.

1 haftada kilo verme ile ilgili önemli bilgiler verdiğimiz makaleyi uygulamaya başladıktan sonra olumlu sonuçlarını en kısa sürede görmeye başlayacaksınız.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.