Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Bilime Dayalı 3 Basit Adımla Hızlı Kilo Verme Yöntemi

20.01.2019
Bilime Dayalı 3 Basit Adımla Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Birçok hızlı kilo verme yöntemi vardır. Ancak bunların çoğu sizi aç ve tatminsiz bırakmaktadır. Ve iradeniz zayıfsa bu yöntemlerden vazgeçersiniz.

Bizim burada özellikle vurgulamak istediğimiz aç kalmadan ve sizi tamin edecek şekilde kilo vermenizi sağlamaktır.

Hızlı Kilo Verme Planı

Bu planın ana hatları:

REKLAM ALANI
 • İştahınızı önemli ölçüde azaltmak,
 • Acıkmadan hızlı kilo verme,
 • Aynı zamanda metabolik sağlığınızı iyileştirmek.

İşte hızlı kilo vermek için basit 3 adımlı planımız.

1. Şeker, Un Ve Nişastadan Uzaklaşarak Hızlı Kilo Verme

Hızlı kilo vermenin en önemli yolu şeker, un ve nişastayı yani kabaca kalitesiz karbonhidratları kesmektir. Bunu yapabildiğinizde açlık seviyeniz düşer ve daha az kalori tüketerek kilo verebilirsiniz. Size bu aşamada yardımcı olacak şeker detoksu makalemizi de ayrıca okumanız gerekmektedir.

Eğer bu kalitesiz karbonhidratlardan uzaklaşmayı başarırsanız vücudunuz depolanan yağlardan beslenmeye başlayacaktır. Bu da kilo verme hızınızı arttıracaktır.

Karbonhidratları kesmenin bir başka yararı ise insulin seviyesinin düşmesi ve böbreklerin çalışmasını normalleştirmesidir. Böbrekler fazla sodyum ve suyu vücudunuzdan atarak şişkinliğinizi ve gereksiz su ağırlığınızı azaltır.

Kendinize hazırladığınız bu hızlı kilo verme planı ile ilk haftadan 10 kilograma kadar fazla kilo ve su ağırlıklarından kurtulabilirsiniz.

Özet olarak kalitesiz karbonhidratları keserseniz;

 • İştahınızı azaltır,
 • İnsülin seviyenizi düşürür,
 • Aç kalmadan kilo verirsiniz.

2. Protein, Yağ ve Sebze İle Hızlı Kilo Verme

Öğünlerinizin her birinde protein, yağ ve sebze bulunursa hızlı kilo verme için doğru adımı atmış olursunuz.

Kalitesiz karbonhidratlardan kurtularak ve beslenme planımızı da bu doğrultuda hazırlayarak karbonhidrat alımımızı otomatik olarak günde 20 – 50 gram aralığına getirmiş oluruz. Bu aralık diyetisyenler ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen karbonhidrat seviyesi aralığıdır.

Peki hangi protein kaynaklarından beslenmelisiniz. Bunlar ile ilgili fiki oluşturması açısından sizlere şu protein kaynaklarını tavsiye edebilirim.

 • Et: sığır, tavuk, kuzu v.b
 • Deniz ürünleri: balık, somon, karides
 • Yumurta

Bol miktarda protein tüketirseniz hızlı kilo verme adımlarını doğru inşa edersiniz. Protein kaynaklı beslenmek aynı zamanda yiyeceklere duyulan isteğinizi de azaltacaktır. Kilo vermek istiyorsanız proteininin besinlerin kralı olduğunu unutmamalı ve bu beslenme alışkanlığının gece yemeklerini de yarı yarıya keseceğini bilmelisiniz.

Peki karbonhidrat hiç mi olmayacak? Tabi ki hayır burada özellikle düşük karbonhidrat kaynaklarını tüketmenizde bir sakınca yoktur.

Hızlı Kilo Vermek İçin Tüketebileceğiniz Karbonhidratlar

 • Brokoli
 • Karnıbahar
 • Domates
 • Lahana, brüksel lahanası
 • Marul ve salatalık

Bunlarla ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz.

Tabağınızı bu düşük karbonhidrat kaynakları ile doldurabilirsiniz. Bu kilo vermenize yardımcı olabileceği gibi gözünüzü de doyurmanızı sağlayabilir.

Et ve sebze ağırlıklı bir diyet sağlıklı olmanız için gereken bütün lif, mineral, vitaminleri içerir.

Yağlar İle Hızlı Kilo Verme

Hızlı kilo verme adımlarından bir tanesi de yağlardır. Protein, karbonhidrat gibi besinleri tüketmemiz gerektiğini öğrendik. Peki bunları pişirirken hangi yağları kullanmalıyız. Bu da önemli bir durumdur. Ya da tüketmemiz gereken yağlar nelerdir?

 • Zeytinyağı
 • Tereyağı
 • Kaliteli bitkisel yağlar: avokado, hindistan cevizi v.b

Günlük olarak 5 öğün yemek yemeniz hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Evet yanlış duymadınız öğün sayısını azaltmak daha fazla yemek yemenizi sağladığı için kilo veremiyorsunuz. Fakat azar azar ve kaliteli beslenerek öğün sayınızı azaltırsanız kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Burada asıl olması gereken 3 – 4 öğünlük bir yemek planıdır. Fakat bu duruma alışmak için 5 öğünlük azar azar tüketmek sizi doğru plana doğru itecektir.

3. Spor Yaparak Hızlı Kilo Verme

Bu belirtilen 2 planı uygulayarak kilo verebilirsiniz. Kesinlikle spor yapmanız gerekiyor diye bir ısrarımız yok fakat en iyi seçenek bir spor salonu üyeliği ya da evde haftada 3 – 4 kez spor yapmaktır. Biraz ısınarak yürüyüş yapabilir ya da evde ağırlık kaldırabilirsiniz.

Hızlı kilo verme planının spor adımında önemli olan ağırlık kaldırmaktır. Eğer bunu yapamayacak bir sağlık sorununuz varsa ya da bu sizin için iyi bir seçenek değilse koşu, bisiklet, yürüyüşü deneyebilirsiniz.

Haftada Bir Gün İsteklerinizi Gerçekleştirebilirsiniz

Hızlı kilo verme adımlarını doğru uyguluyorsanız haftada bir gün kendi istekleriniz doğrultusunda bir yemek planı yapabilirsiniz. Kilo sorunu hastalık ve başka problemlere bağlı değilse genellikle yeme alışkanlıklarının kötü olmasından kaynaklanır.

Bu durum ise kilo vermek isteyenlerin iradelerini zayıflatır ve istedikleri gibi yemek için can atarlar. Bunun kontrolünü sağlayarak haftada bir gün istediğinizi tüketebilirsiniz. O günün fiziksel aktivitelerinizin yoğun olduğu bir zamana gelmesi daha sağlıklı olabilir.

Fakat bunu abartmamalısınız kilo vermeyi istiyorsanız bunu gerçekten isteyin. Hile yapmak ve sağlıksız bir şeyler yemek istiyorsanız o zaman bu diyete hiç başlamayın.

Bu Planla Ne Kadar Kilo Vereceksiniz

Daha ilk haftanızda 5 – 10 kilo aralığında bir zayıflama yaşayacaksınız. İlk haftalar her zaman daha hızlı kilo verdiğiniz dönemlerdir. Daha sonraki haftalarda bu hız yavaşlasa da ortalama olarak 3 – 4 kg bir kilo kaybı yaşayacaksınız.

Eğer kilo vermek için ilk adımınızı atıyorsanız daha hızlı kilo vereceğinizi bilmelisiniz.

Bu diyet ile alakalı olarak kalitesiz karbonhidratlardan uzaklaştığınız ve vücudunuz buna alışmadığı için ilk bir kaç gün biraz garip hissedebilirsiniz.

Buna “düşük karbonhidrat gribi” ya da “keto gribi” denilmektedir. Vücudunuz yıllardır karbonhidrat yakıyor onu yağ yakmaya alıştırmak biraz zaman alabilir. Bu durumu yaşarsanız endişelenmenize gerek yok yiyeceklerinizin tuzunu biraz daha arttırarak kendinize yardımcı olabilirsiniz.

Eğer bir sağlık probleminiz varsa diyeti uygulamadan önce doktorunuzla konuşun.

REKLAM ALANI