Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Bebeklere Zeytin Ne Zaman Verilir?

05.04.2020
Bebeklere Zeytin Ne Zaman Verilir?

Anneler bebek kahvaltılarına başladıkları zaman zeytin verilip verilmeyeceğini merak ediyorlar bu sorunun yanıtı makalemizde.

Bebeklere Zeytin Hangi Ayda Verilir?

Bebekler ilk altı ay boyunca anne sütü ile beslenirler. Bu dönemde anne sütü almayan bebekler ise devam sütü ve mama gibi gıdaları tüketmeye başlarlar.

6. ayını dolduran bebekler için ise yavaş yavaş ek gıda ve katı gıdalara geçilmeye başlanmıştır. Bu geçiş sürecini atlatan bebekler için kahvaltılık neler verilebilir sorusunun başında zeytin geliyor.

REKLAM ALANI

Zeytin ülkemizde turşu halinde sık tüketildiği için genellikle tuzlu olabiliyor. 7. ayını dolduran bebeklere tuzu giderilmiş zeytinleri ezerek verebilirsiniz. Daha sonraki aylarda ise çekirdeğini çıkarıp bir gece önceden suda bekleterek tuzunu da alıp bebeğinize zeytin verebilirsiniz.

Zeytin Bebeklere Nasıl Verilmelidir?

Zeytin bebeklere ilk olarak ezilerek ya da püre haline getirilerek verilmelidir. 7. ayından sonra ise bebekleriniz için kahvaltıda zeytini vermek istiyorsanız bir gece öncesinden çekirdeğini çıkarın ve suda bekleterek tuzunu giderin.

Bu şekilde hazırladığınız zeytini bebeğinize verebilirsiniz.

Bebeklere Hangi Zeytin Verilir?

Bebeklere gıda boyası ve çeşitli turşuluklar yapılmamış zeytini verebilirsiniz. Özellikle siyah zeytinde bir çok gıda sahtekarlığı yapılabiliyor.

Bu yüzden özellikle güvendiğiniz ve sağlıklı zeytinleri tercih etmeniz gerekmektedir. Yeşil zeytinler ise peynir dolgulu, biberli ya da bir çok farklı çeşitle satılmaktadır. Siz sade yeşil zeytin verebilirsiniz.

Bebeklere Yeşil Zeytin Ne Zaman Verilir?

En erken 7. ayında bebeklere yeşil zeytin verilebilir. Bundan önce zaten yeni yeni ek gıdalarla tanışmış olacağı için zeytin vermeninde bir anlamı yoktur.

Bebekler Siyah Zeytini Ne Zaman Yer?

Siyah zeytini de yine bebekleriniz için 7. ayından sonra verebilirsiniz. Siyah zeytin verirken çok daha dikkatli olmanızı öneririm. Çünkü bazen siyah zeytinlerde büyük sahtekarlıklar yapılabiliyor.

Zeytin Bebekler İçin Faydalı Mıdır?

Zeytin oldukça faydalı bir üründür. Özellikle bebekleriniz için zeytin tüketiminden önce mama hazırlarken ya da pürelerine zeytin yağı ekleyebilirsiniz.

Zeytini bebeklerinize püre yaparken su yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bu kabızlık problemini de ortadan kaldıracaktır. 7 aylık bebeğe zeytin vermeye başlayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.