Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Bebek Yağı Faydaları ve Şaşırtıcı Kullanım Alanları

06.05.2020
Bebek Yağı Faydaları ve Şaşırtıcı Kullanım Alanları

Bebek yağı faydaları ve bebek yağı ne işe yarar sorusu bu özel ürünü bebeğiniz haricinde kullanma isteğinizden kaynaklanıyor ise bu şaşırtıcı bilgilere bir göz atmalısınız.

Bebek Yağı Faydaları

Bebek yağı sadece bebekler için değil! Bu nazik yumuşatıcı yağ yetişkin ciltlerde de kullanılabilir ve aynı zamanda evinizde temizlik için ve daha fazlası için de etkili bir bileşendir.

Bebek yağı faydaları diyince akla gelen en önemli şey iyi bir yumuşatıcı ve koruyucu olmasıdır. Bu yağın birbirinden farklı faydasından dolayı bir çok alanda kullanılabilir. Bu kullanım alanlarına geçmeden önce ne işe yaradığına bir bakalım mı?

REKLAM ALANI

Bebek Yağı Ne İşe Yarar

Ama bekleyin bu mucize ürün aslında neyden yapılmış? Çoğu ticari bebek yağı mineral yağ (genellikle %98) ve kokudan (%2) oluşur.

Mineral yağlar cildinizin nemi kilitlemesi için bir bariyer oluşturan ve komedojenik olmayan (yani gözeneklerinizi tıkamayan) bir maddedir. Bu yüzden bebeklerin hassas cildini yumuşak ve pürüzsüz tutmaya yardımcı olur. Ama yapabileceği tek şey bu değil. Hadi birlikte bebek yağının en şaşırtıcı kullanım alanları nelermiş görelim.

Bebek Yağının Şaşırtıcı Kullanım Alanları

Bebek yağı faydaları olarak da adlandırabileceğimiz ve hayatımızın bir çok noktasında bize yardıma koşacak bu şaşırtıcı kullanım alanları şunlardır.

1. Cilt Nemlendiricisi:

Vücudunuza hafifçe sürülen birkaç damla bebek yağı nemi kilitleyerek kurumuş cildi besleyebilir. En iyi sonuçlar için duştan çıktıktan hemen sonra yağı baştan uca bütün vücudunuza uygulayın.

2. Suya Dayanıklı Göz Makyajını Çıkaran Etkisi:

Suya dayanıklı göz makyajını seviyor olabilirsiniz ancak inatçı göz kaleminden kurtulmak gerçek bir işkence olabilir.

İşte bir ipucu: Bir pamuk topunu bebek yağı ile ıslatın ve makyajı temizlemek için göz kapaklarınızın üzerinden hafifçe geçin. Göz çevresindeki hassas cildi tahriş etmeden göz farı ve göz kaleminden kurtulmak için gerçekten etkili bir yoldur.

3. Çatlak Topukları Tedavi Etmek İçin:

Yatmadan önce topuklarınıza biraz bebek yağı sürün ve sonra nemi kapatmak için bir çift çorap giyin. Sonra güzel bir uykuya dalın ve daha yumuşak, pürüzsüz ayaklarla uyanacağınızı görün.

Topuk çatlakları için kullanacağınız başka yöntemler arıyorsanız https://www.kadinhalleri.com/topuk-catlaklari-icin-dogal-merhem-tarifleri/ yazımız tam size göre.

4. Parmağınızda Yüzük Mü Sıkıştı:

Seyahat, hamilelik, nemli hava ya da tamamen başka bir şey yüzünden bazen parmaklarınız şişer ve yüzükleriniz sıkışıp kalır. İşte size hızlı bir çözüm: Parmağınızın etrafına küçük bir bebek yağı masaj yapın ve yüzüğü yavaşça çekin.

5. Tıraş Jeli Yerine Kullanın:

Cildinizi tıraş bıçağı darbelerinden korumak ve ipeksi pürüzsüz bırakmak için tıraştan önce uygulayacağınız bölgeye ince bir tabaka yağ sürün.

6. Geçici Dövmeleri Silmek İçin:

Çocuğunuz hafta sonu kolunu geçici dövmelerle kaplamayı seviyor olabilir ancak pazartesi geldiği zaman bunların acilen silinmesi gerekebilir. Sabun ve su ile ovmayı unutun bunun yerine küçük bir bebek yağı ile ovun. Kolayca çıktığını göreceksiniz.

https://www.eniyihediyefikirleri.com/2016/05/4-basit-sekilde-gecici-dovme-yapimi.html bu sayfadan dövmeleri silmenin başka yollarına bakabilirsiniz.

7. Kusursuz Bir Manikür İçin:

Bebek yağına batırılmış bir pamuk topu kullanarak tırnaklarınıza oje uygulamadan önce tırnak etlerinizi iyice ovun. Bu cilanızın yanlara sızmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca kazara taşan ojeleri temizlemek için de bebek yağı kullanabilirsiniz.

8. Duş Perdesini Temizlemek İçin:

Duş perdesine takılmayı seven küfler konusunda ne kadar gayretli olduğunuz önemli değil. Bunlardan kurtulmak oldukça zordur. Ama perde veya duş kapınızı biraz bebek yağı ile ovarak tüm bu kir ve pastan kurtulabilirsiniz. Su ile durulayın ve güzelce silin.

9. Birbirine Dolaşmış Kolyeleri Bebek Yağı İle Açmak Çok Kolay:

En sevdiğiniz kolyenizi birkaç gün önce çantanıza koydunuz ve tekrar baktığınızda tamamen birbirine dolaşmış şekilde mi buldunuz? Endişeye gerek yok sadece bir veya iki damla yağı düğümün üzerine sürün ve çözmek için toplu iğneyle dikkatlice ayırın.

10. Parlak Ev Aletlerine Sahip Olmak İsteyenler Buraya:

Parmak izi lekelerini veya diğer yağ, pas gibi lekeleri çıkarmak için paslanmaz çeliğin üzerine bebek yağı dökülmüş pamuğu dikkatlice sürün. Lekelerin kolayca çıktığını göreceksiniz.

11. Yara Bandını Kolayca Çıkarır:

Yara bandı sökmek özellikle küçük çocuklar için acı vericidir. Bebek yağı faydalarından yararlanmak için bandajın etrafındaki bölgeye sürerek birkaç dakika bekledikten sonra sorunsuz bir şekilde kaldırarak işleri kolaylaştırın. Acı çekmeden banttan kurtulacaksınız.

12. Çıkartmalardan Kurtulmak İçin:

İster araba pencerenizi onlarla kaplayın, ister çocuklarınız tarafından evin herhangi bir yerine yapıştırılmış olsun bu yapışkan etiketlerden herhangi bir kalıntı bırakmadan kurtulmak için bebek yağı kullanabilirsiniz.

13. Ve Yapışan Sakızları Söker Alır:

Saçınıza yapışmış büyük bir sakızı çıkarmak dünyanın en zor şeyi olabilir. Zorlu sakız lekeleri ile ilgili de özel bir yazımız vardı. O yazıda da bahsettiğimiz gibi makası kullanmadan saç tellerinize biraz bebek yağı sürerek sakızı çıkarabilirsiniz. Birkaç dakika bekleyin ve parmaklarınızla dikkatlice sakızı çekin.

14. Boyayı Derinizden Çıkarın

Evi yeniden dekore ettiniz ve şimdi elleriniz boyayla kaplanmış. Boyayı hafifçe çıkarmak için küçük bir bebek yağını ellerinize masaj yapın.

15. Sıkışan Fermuarı Açmak İçin:

Bir beze az miktarda bebek yağı sürün ve fermuarı açabilmek için her iki tarafına da sürün. Biraz bekleyin ve fermuarı yavaşça çekin. Kolayca açıldığını göreceksiniz.

Bebek yağı faydaları ile ilgili sizinde denediğiniz ilginç yöntemler varsa bunları mutlaka yorumlarda paylaşmalısınız.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.