Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Bebek Bakımında Babanın Rolü Çok Önemli

02.05.2020
Bebek Bakımında Babanın Rolü Çok Önemli

Bebek bakımı özellikle iki çalışan ebeveyn olunca daha bir zorlaşabiliyor. Bunun haricinde yenidoğanın anne ile ilişkisi kadar baba ile olan bağı da önemli.

Bebek Bakımında Baba’nın Önemi

Bebekler doğdukları günden büyüme süreçlerine kadar bol bol sevgi ve ilgi isterler. Geceleri aniden uyanabilirler, beslenme problemleri yaşayabilirler. Özellikle bu dönemde hem babanın hem de annenin muazzam bir uyum içerisinde hareket etmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu durum; bebeğin gelişimini en çok etkileyen ögeler arasında yer alır.

Babaya da anneye de bebeğin gelişim sürecinde birçok görev düşüyor. Ne yazık ki birçok ailede babalara karşı sen bunu beceremezsin, bu kadın işi gibi saçma sapan dayatmalarda bulunulabiliyor. Kadın işi ya da erkek işi diye bir şey yok. Babalar da bebeklerinin bakımını üstlenmek zorundadır. Baba ve anne bebek bakımı konusunda, diğer konularda da olduğu gibi iş bölümü yaparak müthiş bir uyum sağlayabilirler.

REKLAM ALANI

Bakım Süreci Boyunca Baba da Anne ile Aynı Derecede Aktif Olmalıdır!

Az evvel bahsetmiş olduğumuz iş bölümü sayesinde bebekler güven duygusu ve sevgi duygusuyla da tanışmış olacak. Annelerin bebeğin tüm bakımını tek başına üstlenmesi çok yanlıştır, babaya da görevler düşüyor.

Baba genelde yalnızca maddi ihtiyaçları sağlaması gereken bir birey gibi görülüyor, bu da fazlasıyla yanlış bir durumdur. Ebeveynler eşit oranda fedakarlık göstermelidir. Bebeklerin hem anne hem de baba sevgisi ve ilgisine aynı anda ihtiyaçları vardır.

Anne ve Baba Her Zaman Sağlıklı Bir İletişim İçerisinde Olmalıdır!

Bebeğiniz ile alakalı her şeyi konuşun. Hayatınız yenileniyor, kökünden değişiyor. Her şeyi konuşun, en ince ayrıntısına kadar fikirlerinizi birbirinizle paylaşın. İyi bir planlama ile bebeğinizin gelişim sürecini problemsiz geçirebilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.