Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Argan Yağı Saça Faydaları ve Bakım Önerileri

11.05.2020
Argan Yağı Saça Faydaları ve Bakım Önerileri

Saç çıkardığı ve uzattığı bilinen argan yağı saça faydalarını yazdığımız makalemizde bu yağın saç bakımında nasıl kullanılacağından da bahsettik.

Argan Yağının Saça Faydaları

 • Saç diplerini besleyerek saçın daha gür görünmesini sağlamaktadır.
 • Saç kırılmalarını önemli oranda azaltır.
 • Koparak dökülmelerin önüne geçer, saçları nemlendirir ve kolay kırılmasını önler.
 • Saç tellerini güçlendirerek daha hızlı uzamasını sağlar.
 • İçerdiği E vitamini sayesinde saçları güçlendirir, kırılmaları azaltır, gürleştirir ve daha sağlıklı görünüme kavuşturur.
 • Mat görünen saçları daha parlak bir görünüme kavuşturur.
 • Saç boyası kullanan kişilerde ortaya çıkan kırılma, sönükleşme ve kötü görünümleri en aza indirir. Aynı zamanda saç boyasından sonra kullanılması halinde boyanın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Omega 3, Omega 9 ve E vitaminlerini barındıran aynı zamanda bitkisel bir yağ olan argan yağının saça nasıl uygulanması gerektiğine hep birlikte bakalım.

Argan Yağıyla Saç Bakım Önerileri

Özellikle Kuzey Afrika bölgelerinde sağlıklı saçlar için kullanılan en etkili saç bakım yağı olarak argan yağı bulunmaktadır. Günümüzde ise cilt ve saç bakımında oldukça fazla olarak tercih edilmekte ve kozmetik sektörlerinde adından sıkça bahsedilmektedir.

REKLAM ALANI

En sık uygulanan bölge ise saçlardır ve özellikle saçların daha gür, daha canlı ve daha çabuk uzamasını isteyen kişiler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Argan yağı saç bakımı ile saçınız ile ilgili gördüğünüz ve artık düzene sokmak istediğiniz tüm sorunlarınızı çözümleyebileceksiniz.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Şimdi size argan yağı ile saç bakımını nasıl gerçekleştirebilirsiniz ondan bahsetmek istiyoruz.

 • Doğru sonuçlar alabilmeniz için doğru bir kullanım yapmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle bilmeniz gereken argan yağı banyoya girmeden hemen önce ve ya banyo yaptıktan hemen sonra uygulanması gerektiğidir.
 • Banyo yapmadan önce kullanmak için yağı avcunuzun içine alınız ve saç uçlarınızdan saç diplerinize kadar sürmeye başlayınız. Elinizde kalan son yağı da saç diplerinize masaj yaparak yediriniz. Fazla bastırmamaya özen gösteriniz.
 • Yağın eşit miktarda sürdüğünüzden emin olmak için ise geniş dişli tarakları kullanmaya özen gösteriniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra havluyu ütü yardımı ile ısıtınız ve sonra saçlarınızı bu havlu ile sarıp 1 saat kadar bekletiniz.
 • Bu sayede argan saçlara daha hızlı bir şekilde nüfus edecektir. Bu bekleme süresini tamamladıktan sonra yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece budur.
 • Banyodan sonra kullanım çoğunlukla saça parlaklık ve canlılık vermesi açısından kullanılmaktadır. Bunun için de saçınızın nemini havlu ile aldıktan sonra kullanacağınız tarağa bir kaç damla argan yağı damlattıktan sonra saçlarınızı taramanız yeterli olacaktır.

Görüldüğü gibi kullanımı oldukça kolaydır ve tek yapmanız gereken ne için kullanacağınıza karar verdikten sonra uygulama yöntemini seçmeniz olacaktır.

Argan yağının saça faydaları ve nasıl uygulanması gerektiğini bildikten sonra sizde sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.