Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Ananas Bebeklere Ne Zaman Verilir?

05.04.2020
Ananas Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Alerjik yapısı çok kuvvetli olan ananas bebeklere ne zaman verilir ve ananaslı bebek muhallebisi tarifi için okumaya başlayın.

Bebeklere Ananas Ne Zaman Verilir?

İçeriğinde bol miktarda lif bulunan ve C vitamini bakımından da oldukça zengin olan ananasın enfeksiyonlara karşı koruyucu bir yapısı bulunmaktadır.

Bir çok meyvenin ananas gibi sağlıklı olduğunu bilen anneler ise bebeklerini bu sağlıklı gıdalar ile tanıştırmanın heyecanını yaşıyor. Bu heyecanı ananas meyvesi için bir süre bekletmeniz bebeğinizin daha yararınadır.

REKLAM ALANI

12 ayını doldurmayana kadar bebeklere ananas yedirmek faydalı değil zararlı olabilir. İçerdiği lif ve c vitamini henüz sindirebilecek bir durumda olmayan bebeğiniz için en erken dönem ananası elma ile püre haline getirip 7 – 8. aylarda verebileceğiniz dönemdir.

1 yaşını doldurmayana dek ise tek başına ananas yedirmiyoruz bebeklerimize. 🙂

Bebeklere Ananas Nasıl Yedirilir?

Ananas bebeklere ilk etapta elma ile birlikte püre haline getirilerek verilmelidir. Daha sonraları ananaslı bebek muhallebisi şeklinde verebileceğiniz bu gıdayı 15. ayını dolduran bebeklere küçük dilimler halinde verebilirsiniz.

Yine bebeğinize ananası tattırmak için yoğurtla birlikte de vermeniz uygundur.

Ananas suyunu ise 6. ayından sonra sadece bir iki kaşık olacak şekilde bebeğinize verebilirsiniz.

Ananaslı Bebek Muhallebisi Tarifi

Ananaslı Bebek Muhallebisi Tarifi
Ananaslı Bebek Muhallebisi Tarifi
  • 1 yemek kaşığı irmik,
  • Yarım elma,
  • 2 dilim ananas,
  • Yarım muz,
  • İçme suyu, devam sütü ya da yoğurt

Elma ve irmiği buharda on dakika kadar pişirdikten sonra, bütün malzemeleri blendardan geçirerek püre haline getirmelisiniz. Kıvamını bebeğinizin yeme alışkanlığına göre ayarlayacağınız bu muhallebi ile ananas alıştırmalarına başlayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.