Kadın Halleri
REKLAM ALANI

Adet Söktürücü Doğal Yöntemler Hakkında Bilgi Edinin

24.04.2020
Adet Söktürücü Doğal Yöntemler Hakkında Bilgi Edinin

Sizde adet söktürücü doğal yöntemler hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazımızda hazırlayabileceğiniz bir kürden bahsettik.

Hemen Adet Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Kadın olmanın mükemmelliği ve doğurganlığın devamı için süregelen ‘adet’ döngüsü belirli bir yaş aralığında sürekli devam etmektedir. Yumurtalıklarda her ay düzenli olarak yaşanan bu yenilenme ortalama 21 ile 28 günlük dönemlerde kendisini tekrar eder.

Vücut dengesi, yaşanılan hormonal bozukluklar, hamilelik, sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi iç ve dış etkenlerden dolayı bu döngü bazen bozulmaktadır.

REKLAM ALANI

Regl döneminin bozulması demek fiziksel ve psikolojik olarak bir çok kötü sonucunda beraberinde gelmesi demektir. Bu durumları yaşamamak adına hemen adet olmak için yapılması gereken ilk şey aslında vücuda progesteron hormonunu arttıracak işlemlerin yapılmasıdır.

Adet döneminizin geçiyor olması bir hastalık ya da hamilelik sonucunda değilse yapmanız gerekenler arasında doğal yöntemler, bitkiler ve bitki çaylarını tüketmektir.

Adet Söktürücü Doğal Yöntemler

Adet söktürücü doğal yöntemler denilince akla gelen ilk durum hızlı adet olup olamayacağınızdır. Bununla ilgili https://www.kadinhalleri.com/hizli-adet-sokturucu-bitki-caylari-ve-hareketler/ yazımızda bu döngüyü hızlandıracak bitki çayları ve hareketleri yazmıştık.

Bu yazımızda sizlerin psikolojik ve fiziksel olarak yaşadığınız problemleri ilerletmemek ve adet problemlerine yol açmasını önlemek için bazı adet söktürücü bitkiler ve doğal yöntemleri anlatacağız.

Bazı kadınlar adet söktürücü yöntemler için kimyasal yöntemlere ve ilaçlara başvurabiliyor ancak bu tutum istediğinizi verebilirken vücudun bazı bölgelerinde ise bozulmalara neden olabilir.

Adet Söktürücü Bitkiler Kesin Çözüm Mü Sunuyor

Adet söktürücü bitkileri arayan bir çok kadın bunları tükettikten sonra bu problemi aşabileceklerini sanıyor. Eğer bir hastalığınız varsa ve bu adet döngülerinin bozulması bundan kaynaklanıyorsa doktora görünmeden bu yöntemleri denemeniz faydasızdır.

Bunun haricinde sancılı ve ağrılı geçen adet dönemini ve kanamanın arttırılmasını sağlamak gibi bazı küçük problemleri bu bitkiler ile aşabilirsiniz.

İşte adet söktürücü bitkiler;

1-) Atkuyruğu Otu:

Bu otu nereden bulacağım diyebilirsiniz ancak adet söktürücü doğal yöntemler yazısının birinci bitkisi olmayı hakedecek kadar faydalıdır. Düzenli bir adet için aktar aktar dolaşmanıza değecektir.

2-) Civanperçemi:

Bir çok ilacın yapımında kullanılması ile bilinen ve oldukça etkili bir adet söktürücü olan civanperçemini çay olarak tüketebilir ya da başka doğal tüketme yollarını kullanabilirsiniz.

3-) Çörekotu:

Bu doğal yöntemi aslında eskiler çok iyi bilir çörekotu mükemmel bir adet getiricidir.

4-) Kereviz:

Kereviz adet döngünüz için gerekli olan hormonların salgılanmasına yardımcı olur.

5-) Dereotu – Tere – Maydanoz

Bu yeşillikler gibi diğer bir çok yeşil bitki baldırıkara otu, ardıç, kekik, kantaron gibi bitki çayları adetinizi düzenler.

6-) Alıç:

Rahim uyarıcı etkilere sahip alıç sirke, çay ve normal olarak tüketilebilir.

7-) Soğan:

Deniliyor ki soğanı zamanında koklamak dahi adet söktürücü olabilirmiş. Bunu bir kenara bırakarak söylemeliyiz ki gerçekten faydalı bir gıdadır. 🙂

bu bitkilerin yanı sıra adet söktürücü doğal yöntemler arasında bazı baharatlarda bulunmaktadır.

Adet Söktürücü Doğal Yöntemler ve Baharatlar

Adet getiren bitkiler haricinde bazı baharat ve doğal yöntemleri de bu döneminizi rahat atlatmak için kullanabilirsiniz.

 • Cinsel ilişki: Orgazm olmak rahim ağzının açılmasını sağladığı için bu doğal yöntemi kullanarak adet dönemlerinizi kaçırmanıza engel olabilirsiniz.
 • Mastürbasyon: Bu yöntemde yine rahim ile ilgili olduğundan adet kanamasını tetiklemektedir.
 • Sıcak kompres ya da banyo: Vücut kaslarının gevşemesine ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olduğu için kesinlikle kullanmalısınız.
 • Gevşeme teknikleri ve hareketler: Bazı adet söktürücü hareketleri ve gevşeme seanslarını kullanarak kanamayı aktifleştirebilirsiniz.
 • Zerdeçal: Zerdeçal çok güçlü ve faydalı bir baharattır bu baharatın işe yaramadığı çok az şey var sanıyorum.
 • Kişniş tohumu: Kişniş tohumu da yine yukarıdaki eğlenceli durumlardan biraz daha acı verici bir yöntemdir. Ancak siz adet getiren bir doğal yöntem olarak kullanabilirsiniz.

sizde bunlardan herhangi bir kaçını kullanarak adet getirici bazı yöntemleri kullanmış olursunuz. Size bunun haricinde gerçekten inanılmaz işe yarayan bir tarif vereceğim.

Adet Söktürücü Kür Tarifi

Adet söktürücü bir kür ile döngünüzü rahatlatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıdaki kadar basittir.

Kullanılacak Malzemeler:

 • Kimyon
 • Civanperçemi
 • Maydanoz
 • Karabaş otu
 • Adaçayı
 • Papatya
 • Nane
 • Kiraz sapı

Adet Söktürücü Kür Tarifi:

 1. Malzemelerin hepsinden birer çay kaşığı alarak, toz olanlardan toz halinde diğerlerinden çok az bir tutam şeklinde,
 2. Kaynattığınız suyun hafif ılımasını bekleyip,
 3. Bu suyun içerisine ekleyin.
 4. Sıcak suyu 15 dakika demlenmesi için bıraktıktan sonra tüketmelisiniz.
 5. Hem mevcut adet sancılarınız için hem de sökülemeyen adet kanamalarınız için oldukça faydalı olacak olan bu çay ile rahatladığınızı fark edeceksiniz.

Tüm bu tariflerin dışında tartışmaya açık bir konu var ki o da aspirinin adet söktürücü etkisinin olup olmadığıdır. Her ne kadar bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa da aspirin birçok kadın için adet söktürücü etkisi ile bilinir. Adet söktürücü bu ilaçlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız ilgili yazımıza bir bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.