Kadın Halleri
REKLAM ALANI

10 Dakikada Hazır – Hindistan Cevizli Mangolu Tost

04.11.2018
10 Dakikada Hazır – Hindistan Cevizli Mangolu Tost

Amacımız 10 dakikada hazır menüsü ile hızlı ve sağlıklı yiyecekler hazırlamaktı. Tost tarifleri hepimizin imdadına yetişti ve bizde lezzetini paylaştık.

Burada internet fenomeni Tostçu Erol olabilmemiz mümkün değil. Fakat özellikle çocuklu ailelerin yemek hazır olana kadar yaşadığı stresi azaltmak adına bir birinden lezzetli tost tarifleri üstelikte çok sağlıklı olanlarını siz değerli okuyucularımızın damak tadına sunmak görevini de reddecek değiliz. 🙂

Tost Tarifleri

Hepimizin bu yoğun iş yaşamında bazen en büyük stresi “yemek” olabiliyor. Bazen bir ara öğün bulabilmenin zorluğunu, bazen fazlasıyla açken yemek yapabilmenin gözümüzde büyümesini neredeyse herkes rutin olarak yaşamaktadır. Değişen hayatlarımız kültürümüze ait yeni yemek alışkanlıklarını da bu yeni dünyaya ekledi. Bunların içinden biri var ki hep kurtarıcımız, üstelik kendisi çok esnek bir yapıya sahip, bazen bir sabah kahvaltısı, bazen bir akşam yemeği bile olabiliyor. Evet TOST. Bunları yazarken bende bir kahramandan bahsediyormuşum gibi hissettim.

REKLAM ALANI

Birbirinden lezzetli tarifleri kadınhalleri’nde bulabileceksiniz, bunların içinde birde çocukların sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmesini sağlayan ve imdadımıza yetişen üstelikte 10 dakikada hazırlanan sandviçler ve tostlarda var.

Hindistan Cevizli Mangolu Tost Nasıl Yapılır?

Bu tostu yapmanın bir zorluğu olmadığını biliyoruz. Sadece bir fikir edinmenizi sağlayacak ve ne yapabilirim karmaşasından biraz uzaklaşmanıza yardımcı olabilecek sağlıklı bir alternatif olduğu için kısaca bahsedelim.

Çocuğunuz okuldan geldikten sonra, yemeğe henüz vakit varsa işlenmiş market gıdalarından kullanmak yerine sağlıklı, “meyvelerin kralı” ve bol vitamin içeren mangoyu içimiz rahat bir şekilde kullanmanın hafifletici etkisinden faydalanmalıyız. Tadını çok seveceğiniz tostumuzu tabi ki bizlerde ara öğün olarak kullanabileceğimiz gibi sağlıklı bir atıştırmalık alternatifi olarakda düşünebiliriz. Mango bol miktarda folik asit içerdiğinden hamilelik öncesinde de kullanılabilecek bir meyvedir. Bu hayat karmaşası ve iş yoğunluğu içerisinde tostlar sizin de en sevdikleriniz arasındaysa 10 dakikada hazır başlığında farklı tost tarifleri bulabilmeniz de mümkündür.

Bir porsiyonunda 343 kalori bulunan ve 10 dakikada hazırlayacağımız tostun malzemeleri ve tarifi.

Tost Malzemeleri

  • 1/2 Mango (yaklaşık 250 gram)
  • 2 dilim tam tahıllı tost ekmeği
  • 2 çay kaşığı margarin
  • 1 yemek kaşığı rendelenmiş hindistan cevizi

Tost Hazırlığı İçin Mutfakta Kullanacağınız Malzemeler

  1. Kesme tahtası
  2. Soyucu
  3. Küçük Bıçak
  4. Ekmek Kızartma Makinesi (Tost makinesi’de kullanılabilir)
  5. Çay kaşığı
  6. Bıçak

10 Dakikada Hazır Tost

Hindistan Cevizli Mangolu Tost Tarifi

Bildiğimiz tost tarifleri genelde ekmek arasındaki malzemelerin makinede pişirilmesi ile yapılmaktadır. Bu tostu yapmak için bunu kullanmanıza gerek yok ekmek kızartma makinesinde kızaran ekmeklerin üzerine margarini sürdükten sonra ılımaya bırakıyoruz. O esnada ince dilimler halinde mangomuzu doğrayıp, hindistan cevizlerini hazırlayabiliriz. Mangoyu ılıyan ekmeklerin üzerine yerleştirip üzerine hindistan cevizini serpiştirerek afiyetle yiyebiliriz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.